عمل پرینورافی با لیفت با نخ

عمل پرینورافی با لیفت با نخ چگونه انجام می شود؟ منظور از پرینه فاصله بین ورودی واژن و مقعد است، به دلایل مختلفی پرینه ممکن است دچار تغییر شکل و احساس شلی به خصوص در زمان نزدیکی برای بیمار شود. به جرات می توان گفت پرینه از نظر عملکرد نقش بسیار مهمی در سلامت احشای لگنی دارد، به این دلیل که اگر ورودی واژن دچار شلی شود، توازن احشای لگنی به هم می خورد و به مرور زمان فرد دچار افتادگی مثانه، افتادگی رحم و شلی واژن می شود. گاهی برای درمان شلی پرینه در زمانی که اسکاری وجود نداشته باشد(رد بخیه در محل، به دلیل زایمان طبیعی وجود نداشته باشد) و یا عضلات واژن خیلی دچار مشکل نشده باشند می توان به جای جراحی پرینورافی از جراحی لیفت با نخ استفاده کرد. امروز یکسری از نخ ها در بازار با قیمت بسیار بالا موجود هستند که مخصوص عمل های پرینه هستند، این نخ ها بسیار موثر در جراحی هستند، سال های سال در عضله باقی می مانند، قابلیت جذب دارند اما دیر جذب هستند در نتیجه افراد می توانند در سال های سال از مزیت این نخ ها استفاده کنند. برای آشنایی با این روند ، پیشنهاد می شود به گفته های دکتر خلیلی توجه کنید.

لیفت با نخ بهتر است یا پرینورافی

خوب این سوال اغلب بیماران است، در پاسخ به این سوال می توان گفت روش درمان بر اساس کیس انتخاب می شود، به طور مثال در خانم هایی که زایمان نداشته اند و یا مجرد هستند و تمایلی به باقی ماندن جای اسکار ندارند، به طور حتم لیفت با نخ بهترین انتخاب برای آن هاست. اما در بیمارانی که پوست اضافی زیادی دارند و مشکل آن ها به مراتب بیشتر است، پرینورافی بهترین انتخاب  و به صرفه تر می باشد.

مزیت پرینورافی با نخ های لیفت

کلا این روش درمان عیر تهاجمی تر است، حتما احتیاج به اتاق عمل ندارد، مثل جراحی پرینورافی نیاز به این ندارد که فرد یک ماه و نیم نزدیکی نداشته باشد،  بعد از لیفت با نخ نیاز به استراحت نمی باشد، می توان لیفت با نخ را همراه با سایر جراحی ها انجام داد و در اخر اثر گذاری لیفت با نخ همانند جراحی پرینورافی چه بسا طولانی تر است، به این دلیل که نخ هایی که استفاده می شوند دیر جذب هستند و سال ها باقی می مانند، حتی بعد از آنکه این نخ ها توسط بدن جذب شوند، فیبروزی که ایجاد کرده است به مدت طولانی تر باقی می ماند.

همچنین مزیت دیگر این نخ ها در این است که همزمان با استفاده از نخ لیفت می توان لبیا ماژور ها را هم لیفت کرد، به این معنی که نخ در ادامه کشیده می شود به سمت لبیا ماژور ها، و جراح زیبایی زنان می تواند همزمان لبیا ماژور ها را هم تغییر شکل دهد.

عمل پرینورافی با لیفت با نخ

لیفت با نخ در خانم های یائسه

همانطور که گفته شد بسته به بیمار، روش درمان انتخاب می شود، در خانم های یائسه لیفت با نخ بهتر است به این دلیل که جای زخم و اسکار باقی نمی ماند.

این نخ ها تنها ورودی واژن را جمع می کنند در خانم هایی که نیاز به واژینوپلاستی هم دارند به طور حتم جراحی پرینورافی بهترین انتخاب است اما در خانم هایی که زایمان نداشته و تنها تمایل به جمع کردن ورودی واژن دارد، لیفت با نخ روش بهتری است.

آیا لیفت با نخ معایبی هم دارد؟

این روش درمان مزیت های بسیاری دارد  و نمی توان عوارضی از آن معرفی کرد، تنها معایبی که این روش درمان دارد، هزینه بسیار بالای آن است، با توجه به اینکه بهترین نخ دنیا است، اما برای تهیه آن ها نیاز به هزینه بسیار بالایی است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها