عمل واژینوپلاستی پرینورافی

عمل واژینوپلاستی پرینورافی به چه افرادی توصیه می شود؟ گاهی دیده می شود با وجود اینکه خانمی تا به حال سابقه بارداری نداشته است، و زایمان و عمل سزارین انجام نداده، باز هم دچار شلی و افتادگی کف لگن شده اند، این علائم می تواند تثبیت کننده این موضوع باشد که به مرور زمان و با افزایش سن، تغییرات در لگن طبیعی است. برای درمان افتادگی کف لگن عمل واژینوپلاستی پرینورافی توصیه می شود. در طی جراحی واژینوپلاستی از حدود 1 تا 2 سانت زیر دهانه رحم تا ورودی واژن جمع می شود، سپس با جراحی پرینورافی که شامل ورودی واژن و عضلات بین مقعد و واژن جمع می شود.

خیلی از بیماران از انجام این جراحی ترس دارند، باید گفت این جراحی ترسناک نیست تنها کمی دردناک است به این دلیل که در طول جراحی عضلات کشیده می شوند و تنها بیمار احساس کشیدگی دارد.

آیا بلافاصله قاعدگی، بعد از عمل جراحی واژینوپلاستی پرینورافی مشکل ساز است؟

بهتر است بیمار بعد از جراحی قرص مصرف کند تا قاعدگی خود را به مدت یک هفته تا 10 روز به تعویق بی اندازند، لازم به ذکر است که مصرف قرص قبل از جراحی، احتمال آمبولی را افزایش می دهد، اما بعد از جراحی مانعی ندارد.

واژینوپلاستی به همراه تزریق چربی

در بعضی مواقع امکان اینکه همزمان با واژینوپلاستی تزریق چربی انجام داد وجود دارد، به این دلیل که لبیا ها با ماژور ها فاصله دارد. اما گاهی نیز این امکان وجود ندارد، بسته به اینکه کدام بیمار می تواند این دو عمل را همراه با هم انجام دهد و برای کدام بیمار این امکان وجود ندارد، با توجه به عکس هایی است که بیمار ارسال می کند.

عمل واژینوپلاستی پرینورافی

دکتر لیلا خلیلی در رابطه با تزریق چربی به بیماران خود توصیه می کنند افرادی که اندامی لاغر دارند بهتر است تزریق چربی را انتخاب نکنند، از آن جهت که احتمال ماندن رد چربی در بدن وجود دارد و چربی باعث می شود لبیاماژور ها پف آلود شوند، تزریق چربی مناسب برای افرادی است که از نظر بدنی توپر و لاغر اندام نیستند.

استفاده از کلاژن به جای تزریق چربی

امروزه روش های مختلفی وجود دارد که می تواند اثر گذاری همچون چربی را داشته باشند. کلاژن را می توان به جای چربی استفاده کرد.کلاژن پودر هایی هستند که بیمارانی که ابدومینوپلاستی می کنند و چربی شکمی انجام داده اند، این چربی ها را به مرکز فناوری بافت ارسال می کنند و اقداماتی بر این چربی ها انجام می شود و سپس مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

آیا کلاژن باعث بروز حساسیت می شود؟

خیلی از بیماران قبل از استفاده از کلاژن این ترس را دارند که آیا احتمال اینکه بدن بعد از استفاده از کلاژن باعث حساسیت شود وجود دارد؟ باید گفت کلاژن همچون ژل است و هیچ تفاوتی از نظر حساسیت، آنتی ژن، میکروب و ویروس و… با ژل ندارد.

کلاژن تنها ماده ای است که همچون ژل است اما همانند ژل از بافت مصنوعی ساخته نشده است و از بدن انسان تهیه شده است.

مزیتی که کلاژن نسبت به ژل دارد این است که همانند چربی خود بدن شخص عمل می کند.در رابطه با ماندگاری کلاژن هم باید گفت، ماندگاری کلاژن نیز همانند چربی است، همانطور که ممکن است چربی و ژل نیاز به ترمیم داشته باشد، کلاژن هم برای ماندگاری بیشتر نیاز به ترمیم دارد.

درد بعد از عمل واژینوپلاستی پرینورافی

ترس بعد از جراحی گاهی در بیماران مانع از جراحی می شود. باید گفت عمل واژینوپلاستی پرینورافی، عملی نیست که بیمار خیلی درد داشته باشد. اما فرد یک ماه تا یک ماه نیم درد مبهمی را به دلیل کشیدگی عضلات در زمان نشستن و بلند شدن خواهید داشت. اما دردی نیست که غیر قابل تحمل باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها