عمل های زیبایی ناحیه تناسلی

امروزه عمل های زیبایی ناحیه تناسلی در میان بانوان ، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. یکی از موارد زیبایی که امروزه برای زنان بسیار حائز اهمیت است زیبایی آلت تناسلی و واژن است که امروزه بسیاری از زنان اقدام به انجام آن می نمایند. به عمل زیبایی آلت تناسلی زنان عمل لابیاپلاستی ( labioplasty ) نیز می گویند.در ادامه به معرفی انواع عمل های زیبایی ناحیه تناسلی می پردازیم. در طی این عمل لب های داخلی و خارجی در صورت بد فرم شدن و شل شدن، جمع و کوچک می شوند و در صورت نامتقارن بودن نیز عمل قرینه سازی صورت می گیرد که سبب زیبا شدن ظاهر ناحیه می شود. یکی دیگراز اعمال زیبایی که برای زنان انجام می شود تنگ کردن واژن است که طی آن اندازه واژن کاهش می یابد. به این عمل نیز پرینورافی می گویند. این دو عمل در جهت زیبا سازی ناحیه خارجی واژن صورت می گیرد که توسط یک پزشک متخصص همچون دکتر لیلا خلیلی ، انجام می شود.

چه کسانی نیاز به عمل های زیبایی ناحیه تناسلی دارند؟

  • – افرد سن بالا
  • – افرادی که زایمان طبیعی کرده اند و دچار افتادگی لب های واژن شده اند
  • – افزایش و کاهش وزن زیاد : در کسانی که دچار افزایش وزن شده اند میزان چربی در ناحیه عانه افزایش می یابد که پوشیدن لباس تنگ ممکن است باعث اذیت شدن فرد شود. همچنین پس از لاغر شدن نیز باعث شل شدن واژن می شود.
  • – دلایل ارثی

این عمل دشوار نبوده و فرد پس از 2-3 روزاستراحت می تواند به اعمال و کارهای روزانه خود بپردازد. از انواع دیگر اعمال زیبایی لیپولیزر لیپوساکشن می باشد که در افرادی که میزان چربی در ناحیه عانه آنها زیاد می باشد، چربی از این ناحیه خارج می شود. برعکس این حالت وقتی است که به ناحیه لب های واژن به دلیل شل شدگی و افتادگی، چربی تزریق می شود که چربی بیشتر از نواحی شکم و پهلوها کشیده می شود و به این ناحیه تزریق می شود.تزریق چربی بیشتر در افراد سن بالا توصیه می شود.

بازخورد جراحی های زیبایی زنان

اخیرا با بالا رفتن سطح دانش و معلومات مردم و کسب اطلاع از فنون زیبایی شناسی و اثرات آن بر زندگی ، جراحی پلاستیک و جراحی زیبایی واژن همچون جراحی زیبایی چهره طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است این عمل به خصوص در خانم های مسن و نزدیک به سنین یائسگی محبوبیت بیشتری دارد . تا سال های قبل تنها راه برای لیفتینگ و تنگ کردن واژن تنها و تنها جراحی بود . این جراحی ریسک خطر زیادی نیز دربر داشت . ولی به تدریج با افزایش دانش پزشکی و پیشرفت تجهیزات و تجارب پزشکان متخصص در این زمینه ، ابداعات جدیدی صورت گرفت که علاوه بر لیفتینگ واژن و تنگ کردن آن اثرات جراحی ماندگارتر و پایدارتر خواهد ماند و کیفیت ناحیه تناسلی به صورت طبیعی و عملکردی تری حفظ می شود . در جراحی های پیشین مشکلاتی همچون درد ، خونریزی ، تورم ، عفونت و التهاب و مدت طولانی دوره نقاهت و مراقبت های سخت و طاقت فرسا را داشتیم در حالی که اخیرا با کمک تکنیک ها و ابزارآلات پیشرفته جراحی های حوزه واژن از نوع زیبایی بسیار راحت و بی دردسر شده اند و بازخورد جراحی های زیبایی زنان در جامعه تغییر نموده است . حتی عوارض پس از جراحی به صفر نزدیک می شود . با پیدایش لیزر و روش های کم خطر این تکنیک استقبال از عمل های زیبایی ناحیه تناسلی به طرز چشمگیری گسترش یافته است .

عمل های زیبایی ناحیه تناسلی

استقبال از تکنیک های جدید :

در کشور آمریکا آمار اقدام به عمل های زیبایی ناحیه تناسلی همچون لیفت واژن و تنگ کردن واژن سیر صعودی داشته به طوری که در نمودارهای پزشکی می توان این پیشرفت را به راحتی و به وضوح دید . این امر به دلیل مزایای تکنیک های جدید و ابزارآلات پیشرفته و کم دردسر بودن جراحی زیبایی واژن ، لیفت واژن و تنگ کردن واژن است . عوارضی چون خونریزی شدید و ترس از جراحی و نقاهت طولانی به صفر رسیده و در عوض مزایای عمل های ناحیه تناسلی رو به افزایش است . استفاده از لیزر برای این کار در جراحی زیبایی واژن نسبت به جراحی معمولی کار را راحت تر و هزینه ها را کمتر کرده است . همچنان نیز استقبال از جراحی های زیبایی زنان رو به افزایش بوده و در اثر پژوهش ها و کارهای علمی ، پیشرفت های بیشتری در این امر حاصل می شود .

مشکلات زنان :

افتادگی و فرسودگی واژن از سنین 30 سال به بعد در اکثر خانم ها رخ می دهد . حتی خانم های باکره و براساس آمار به دست آمده از یافته های علمی اخیر  90 درصد زنان متاهل و 80 درصد از زنان دارای فرزند درگیر فرسایش و شل شدگی ناحیه واژن هستند چرا که پس از بارداری و زایمان به دلیل تغذیه نامناسب و مصرف زیاد نوشیدنی های کافئین دار ، عدم ورزش و عدم تحرک موثر تولید فیبرهای الاستیک در بافت های واژن کادهش می یابد .

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدیه

سلام دکتر شما می تونید همزمان با لیفت عانه لیفتران هم انجام بدید

drkhalili

انجام عمل های زیبایی همزمان به شرایط بیمار بستگی دارد، لطفا حضوری مراجعه کنید.