عمل های زیبایی زنان

انواع عمل های زیبایی زنان کدامند؟با توجه به آمار های به دست آمده، انجام عمل های زیبایی ناحیه ژنیتال در بین بانوان روز به روز افزایش پیدا می کند، خیلی از افراد به دلیل علت این تمایل بانوان به عمل های زیبایی زنانه هستند.عمل های زیبایی زنان، درست است که علم جدیدی در زمینه پزشکی نیست، اما در رابطه با تکنیک های کاربردی در جراحی های زیبایی زنان کاملا نوین است. به بیان دکتر خلیلی دستگاه تناسلی خانم ها از قسمت های مختلفی ساخته شده است که فرم و ساختار آن در همه افراد به یک شکل نیست و عواملی مانند بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی، رابطه جنسی و زایمان های طبیعی می توانند تغییراتی را در این ساختار ایجاد کنند. این تغییرات می توانند زیبایی و عملکرد این ناحیه را تحت تاثیر قرار بدهند و منجر به بروز عوارض و مشکلاتی مانند شل شدن واژن، افتادگی لب های واژن (لابیاها)، تشکیل پوست اضافی بر روی لابیاها، خشکی واژن، بی اختیاری ادرار، درد حین رابطه جنسی، عفونت های مکرر و یا دیگر موارد شوند. خوشبختانه بسیاری از خانم ها به سلامت و البته زیبایی ناحیه تناسلی خود اهمیت می دهند و به دنبال روش هایی هستند که علاوه بر بهبود زیبایی و بالا رفتن سطح اعتماد به نفس شان، مشکلات عملکردی را نیز برطرف کنند. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا به بررسی عمل های زیبایی زنان بپردازیم.

از سال 2007 بنیان علم زیبایی زنان در آمریکا توسط پروفسور رد پایه گذاری شد. در گذشته عمل های لابیاپلاستی به صورت غیر حرفه ای و سنتی انجام می گردید، اما امروزه جراحی های زیبایی زنان به صورت حرفه ای انجام می شود و خوشبختانه به خصوص خارج از ایران کلاس های آموزشی زیبایی زنان برگزار می شود. از آنجا که زیبایی زنان شامل عمل های زیبایی است، لازم است افراد متخصص در این زمینه مقداری از عمل های خاص و یا عمل های پلاستیک سر رشته داشته باشند و اطلاعات جدید در رابطه با تکنیک های جدید، همچون لیزر، آر اف و سایر تکنیک هایی که در زیبایی زنان استفاده می شود، داشته باشند.

عمل های زیبایی زنان

زیبایی زنان بر خلاف نامش، تنها شامل عمل های زیبایی همچون لبیاپلاستی، تزریق ژل و… نیست، بلکه قسمت اعظم رشته زیبایی زنان، شامل اقدامات و اعمال ترمیمی است و یا زمانی که بیمار دچار  مشکلاتی مثل یائسگی باشد و در حالت کلی عللی که سبب کاهش عملکرد دستگاه تناسلی می شود، یکسری از اقدامات زیبایی زنان مربوط به بازگردان عملکرد دستگاه تناسلی است که بسیار اهمیت دارد.

عمل های زیبایی زنان کدامند؟

از جمله رایج ترین عمل های زیبایی زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از شایع ترین عمل های زیبایی زنان است که در این روش، از میزان طول لابیا مینور (لب های داخلی واژن) کاسته می شود و می تواند به رفع مشکلات ناشی از بزرگ بودن لابیاها مانند تماس بیش از حد پوست با لباس زیر یا هنگام انجام فعالیت هایی مانند ورزش کمک کند، به علاوه این که با برداشته شدن پوست اضافی از روی این ناحیه، زیبایی ناحیه تناسلی بیشتر می شود و اعتماد به نفس بالا خواهد رفت.

جهت انجام این روش، برشی بر روی بافت لابیا زده می شود، تا امکان براشت پوست و بافت اضافی فراهم شود و در نهایت، باقی مانده پوست بخیه زده خواهد شد. این روش می تواند با لیزر و یا با استفاده از چاقوی جراحی انجام شود و پزشک با معایناتی که قبل از جراحی انجام می دهد، به این نتیجه می رسد که کدام روش برای مناسب تر می باشد.

توصیه می شود یک هفته بعد از لابیاپلاستی در منزل استراحت کرده و از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش خودداری کنید تا از میزان التهاب و ورم کاسته شود. استفاده از کمپرس یخ نیز می تواند به کاهش ورم کمک کند. از برقراری رابطه جنسی و استفاده از تامپون به مدت جهار تا شش هفته باید خودداری شود. نتایج این روش بلافاصله بعد از جراحی مشخص می شود و درصد رضایت بسیار بالایی را نیز به همراه دارد.

• کوچک کردن کلاهک کلیتوریس

کلیتوریس، ناحیه ای است که مسئول اصلی ارگاسم و لذت جنسی در طول رابطه است و گاهی وجود بافت و پوست اضافی در این ناحیه و یا بیرون زدگی آن، از میزان لذت جنسی کم می کند که در چنین شرایطی، جراحی کوچک کردن کلاهک کلیتوریس در نظر گرفته می شود. ددر این روش، برش Y شکلی بر روی کلیتوریس زده می شود تا پوست اضافی برداشته شود، بی آن که کوچک ترین آسیبی به اعصاب این ناحیه وارد گردد. در بسیاری از موارد، کوچک کردن کلاهک کلیتوریس و لابیاپلاستی همزمان با هم انجام می شوند تا نتایح زیبایی بیشتری حاصل گردد. چرا که در صورتی که لابیاپلاستی به تنهایی انجام شود و لابیا کوچک شود، بیرون زدگی کلیتوریس بیشتر می شود و احتمال بروز مشکلات زیبایی و عملکردی افزایش خواهد یافت.

• لابیا ماژورپلاستی

لابیا ماژورپلاستی با هدف کوچک کردن لابیا ماژور (لب های خارجی واژن) انجام می شود و زمانی که خانم ها از بزرگ و پر بودن این ناحیه ناراضی هستند و از پوشیدن لباس های تنگ خجالت می کشند، توسط پزشک توصیه خواهد شد. در این روش که می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود، دو برش هلالی شکل در قسمت داخلی لابیا زده می شود و ما بقی پوست که پوست اضافی است، برداشته خواهد شد.

در برخی موارد و در صورتی که بعد از برداشت پوست اضافی، کمبود بافت چربی وجود داشته باشد، می توان از تزریق چربی برای حجم دهی بیشتر لابیا نیز استفاده کرد که چربی از بدن خود فرد، با استفاده از لیپوساکشن و نواحی که انباشت چربی دارند، گرفته می شود. دوره نقاهت این روش نیز مانند لابیاپلاستی است و به استراحت یک هفته ای و عدم برقراری رابطه جنسی به مدت چهار تا شش هفته نیاز دارد.

• واژینوپلاستی

واژینوپلاستی از جمله عمل های زیبایی است که با هدف تنگ کردن واژن انجام می شود و به رفع مشکلاتی از قبیل شل شدگی و افتادگی واژن نیز کمک خواهد کرد. این روش که با لیزر انجام می شود، جزء روش های کم تهاجمی به حساب می آید و خانم هایی که در پی بارداری های متعدد و رابطه جنسی، دچار گشادی و شل شدگی واژن شده اند، بهترین گزینه برای انجام آن هستند.

جهت انجام این روش، عضلات جدا شده واژن به سمت هم کشیده می شوند در صورتی که پوست و بافت اضافی وجود داشته باشد، برداشته خواهند شد تا نتایج زیبایی بیشتری حاصل گردد. دوره نقاهت این روش در حدود یک تا دو هفته است و استفاده از تامپون و برقراری رابطه جنسی، به مدت دو ماه ممنوع خواهد بود اما بعد از گذشت این مدت، افراد از تنگ شدن کانال واژن و افزایش میل جنسی رضایت کامل دارند.

به طور مثال در افرادی که دچار یائسگی و یا سرطان می شوند و تحت شیمی درمانی و پرتو درمانی قرار می گیرند و یا بانوانی که عمل های خاصی همچون واژینوپلاستی و لابیاپلاستی را انجام داده اند و به دلیل عدم استفاده از تکنیک درست، عملکرد دستگاه تناسلی آن ها دچار مشکل شده باشد. در این شرایط لازم است تا با استفاده از تکنیک ها و عمل های جدید عملکرد ناحیه زنیتال را بازگردانیم.قسمت اعظم علم زیبایی زنان مربوط به برگرداندن، عملکرد دستگاه تناسلی است.

عمل های زیبایی زنان از سال 2007 تا 2017 تقریبا 8 برابر افزایش یافت، در ابتداد این افزایش را دلیل بر ماهواره ها و مجلات می دانستند، اما ثابت شد که این گرایش به دلیل افزایش اعتماد به نفس و افزایش اهمیت به رابطه جنسی و نگرش بانوان به مسائل جنسی می باشد.

انواع حراحی های زیبایی زنان

عمل های زیبایی، شامل عمل لابیاپلاستی، عمل واژینوپلاستی، لبیاپلاستی ماژور، واژینوپلاستی پرینورافی، انجام عمل های زیبایی بر ناحیه لبیا ها همچون  تزریق ژل و چربی و در مواردی استفاده از نخ های لیفت برای بهبود شکل لبیا مازور ها و با استفاده از نخ برای تنگ کردن پرینه و همینطور استفاده از پی آر پی برای بهبود عملکرد لبیا هالی مینور و یا ماژور است. همینطور عمل های ترمیمی لبیاپلاستی، از جراحی های ترمیمی از پیوند و یا گرفت برای ترمیم لبیامینور ها را می توان در دسته عمل های زیبایی ناحیه ژنیتال معرفی کرد.

مراقبت های بعد از لبیاپلاستی

مراقبت های بعد از لبیاپلاستی مورد خاصی ندارد، تنها باید بیمار دارو هایی که پزشک تجویز می کند را به درستی مصرف کند.از کمپرس یخ طبق دستور پزشک استفاده شود.استفاده از کرم ها و پماد ها در حدود یک هفته بعد از لبیاپلاستی توصیه می شود.

Source: https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/aesthetic-genital-plastic-surgery

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها