عمل های ترکیبی زنان

عمل های ترکیبی زنان کدام اند؟ آیا می توان این جراحی ها را به صورت همزمان انجام داد؟ لبیا ماژور ها در حقیقت دو بافت حاوی چربی در دو طرف دستگاه تناسلی هستند که از پوبیس کشیده می شوند تا ناحیه مقعد،از نظر زیبایی لبیا ماژور ها اهمیت بسیار زیادی دارند و از نظر حفاظت از دستگاه تناسلی هم نیز بسیار مهم هستند. در افرادی که لبیا ماژور های کوچکی داشته باشند، لبیا مینور ها بیشتر حساس می شوند به این معنی که ممکن است دچار خشکی و یا بزرگی بیش از اندازه شوند و یا درد داشته باشند، به همین دلیل لبیا ماژور ها اهمیت بسیار زیادی دارند.

صحبت های دکتر لیلا خلیلی در راطبه با عمل های ترکیبی زنان

طی سال های زندگی یک خانم، لبیا ماژور ها ممکن است دچار تغییرات شود، مهم ترین این تغییرات کاهش میزان چربی، لیپوآتروفی که باعث چروک شدن و کوچک شدن لبیا ماژور ها می شود که به مرور ممکن است پوست این ناحیه حالت آویزان و شل پیدا کند.

علل مختلفی بر این تغییر اثر دارند، مثل افزایش سن، بارداری، زایمان، ورزش های سنگین، کاهش وزن های زیاد، مصرف دخانیات و… می تواند سبب تغییر لبیا ماژور ها به مرور زمان در خانم ها شود.

عمل های ترکیبی زنان

راه کار های پیشنهادی برای برطرف کردن تغییرات لبیاماژور ها

به صورت کلی یک سری از کار ها شامل حجم دهی است، می توان در این روش از فیلر ها، چربی و یا ژل استفاده کرد.

نخ های لیفت نیز دیگر روش پیشنهادی است، در این روش با استفاده از نخ های مخصوص می توان تا حد قابل توجهی چروک ها را اصلاح کنیم.

و در اخر عمل لبیاپلاستی ماژور است، این جراحی یک عمل بزرگ است اما تاثیری که بر لبیا ماژور ها دارد بسیار خوب است و می تواند باعث کاهش سن ناحیه ژنیتال در خانم ها شود، اما اینکه کدام روش درمان برای بیمار استفاده شود بر اساس آناتومی و دلخواه بیمار تصمیم گرفته می شود.

 آیا بعد از عمل لبیاپلاستی ماژور جای بخیه باقی می ماند؟

جراحی لبیاپلاستی ماژور مرز بین لبیا ماژور و مینور است، که خود بدن ذاتا این خط را دارد، بیشتر متخصصین زنان بر همین خط جراحی را انجام می دهند، در نتیجه در اکثر موارد بعد از جراحی ردی از بخیه باقی نمی ماند.

برداشت بیش از حد لبیا ماژور ها سبب کشیدکی و درآخر باز شدن بخیه ها می شود و لازم است در حد آناتومی بدن برداشته شود.

در اکثر موارد عمل لبیاپلاستی ماژور همراه با مینور انجام نمی شود، مگر در مواردی عمل لبیا مینور ها قبلا جراحی شده باشند و لبیا ها تنها احتیاج به سافتنیگ داشته باشد. اما در خیلی از موارد احتمال اینکه این دو جراحی را همزنان انجام دهیم بسیار پایین است، خصوصا اگر هود بیار بزرگ و لبیا ماژور ها نزدیک تر باشند.

آیا عمل لبیاپلاستی ماژور را هر متخصص زنانی می تواند انجام دهد؟

عمل های زیبایی زنان یک رشته فوق تخصصی است و این بدان معنی نیست که هر متخصص زنان بتواند عمل های زیبایی زنان را به درستی انجام دهد زیرا خود یک رشته جدا گانه است.

از انجا که رشته زیبایی زنان یک رشته جدیدی در دنیا است لازم است که، پزشک برای جراحی های زیبایی زنان آموزش دیده باشد.

جراحی های زیبایی زنان باید توسط متخصص زنان و نه یک جراح عمومی انجام شود، متخصص زنان انتخاب شده باید تجربه و تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها