عمل لابیاپلاستی مینور

عمل لابیاپلاستی مینور مهم ترین عمل زیبایی زنان است که rate انجام این جراحی در سال های اخیر 8 تا 10 برابر شده است، لابیاپلاستی مینور طرفداران بسیاری دارد اکثرا این جراحی به دلایل زیبایی انجام می شود ولی در خیلی از موارد هم بیمار به علت مشکلی که به دلیل بزرگی لبیا ها ایجاد می شود،جراحی لابیاپلاستی مینور را انجام می دهد.

صحبت های دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان در رابطه با عمل لابیاپلاستی مینور

بزرگی لبیا می تواند باعث تحریک مکرر، عفونت های مکرر، خارش، احساس ناراحتی و درد در زمان پوشیدن لباس های تنگ، فعالیت جنسی و یا در زمان ورزش کردن باشد و در نهایت مشکلات زیبایی برای فرد ایجاد کند.

عمل لابیاپلاستی مینور

چگونه می توان فهمید لبیا نرمالی داریم؟

این سوال اغلب بیماران در زمان مراجعه به مطب دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان است، در پاسخ به این سوال می توان گفت تمام لبیا های دنیا با هر شکل و سایزی که وجود دارند، نرمال هستند، اما اگر بخواهیم از نظر زیبایی پاسخ دهیم، باید گفت زمانی به یک لبیا زیبا گفته می شود که لبیا ها کوچک و حالت موازی با هم داشته باشند، در دو طرف تقریبا قرینه و از بین لبیا ماژور ها بیرون نزنند.لابیاپلاستی مینور از انجا که یک عمل زیبایی است، در نتیجه از نظر زیبایی بسیار مهم است.

عوارض لابیاپلاستی مینور

در صورتی که این جراحی به درستی و توسط پزشک با تجربه انجام نشود، فرد دچار:

عدم قرینگی به مقدار زیاد

عدم هماهنگی قسمت هود و قسمت خود لبیا

برداشت بیش از اندازه لبیا

باقی ماندن جای بخیه

ریش ریش شدن لبیا ها

همانطور که گفته شد تنها در شرایط خاصی این عوارض را فرد تجربه می کند، تکنیک غلط جراحی، تبحر جراح، استفاده از وسایل و نخ های نادرست، و اما یک سری دیگر از عوارض به دلیل خود بیمار ایجاد می شود، این ها شامل گوشت اضافه، کلویید، ورم، و یا بزرگ شدن لبیا بعد از عمل است که همگی به دلیل بافت خود بیمار ایجاد می شود.

روش انجام عمل لبیاپلاستی مینور

این جراحی به روش های مختلفی انجام می شود، یکی از موارد استفاده از بیهوشی است که بیمار کلا بیهوش می شود.

از روش های بی حسی و یا بی حسی کمری نیز می توان استفاده کرد.

طبق نظر دکتر لیلا خلیلی استفاده از روش بی حسی برای جراحی انتخاب بهتری است اما برای بیمارانی که ترس از جراحی دارند می توان از روش سدیشن و بیهوشی استفاده کرد.

در حالت کلی جراحی لابیاپلاستی عمل کوچکی است، تنها نیاز به استراحت نسبی در منزل در 2، 3 روز اول بعد از جراحی دارد، تا یک هفته تا ده روز بعد از جراحی بخیه ها جذب می شوند، فرد درد شدید بعد از جراحی را احساس نمی کند، تنها ممکن است فرد احساس ناراحتی داشته باشد. رابطه جنسی و ورزش تا یک ماه بعد از جراحی ممنوع است.

تاثیر لابیاپلاستی و جراحی هودکتومی بر میل جنسی

این سوال اغلب افراد قبل از جراحی لابیاپلاستی و هودکتومی است. در پاسخ این سوال باید گفت خیر، لابیاپلاستی و یا هودکتومی تاثیری بر میل جنسی ندارد، میل جنسی بسته به افکار فرد دارد، تنها این جراحی ها بر افزایش اعتماد به نفس در رابطه تاثیر گذار است که می تواند تاثیری مثبت داشته باشد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها