عمل لابیاپلاستی با سدیشن

عمل لابیاپلاستی یک جراحی مینور است به این معنی که لزومی برای بیهوشی و اتاق عمل نیست، اما به هر حال برخی از بیماران تمایل دارند، حتی برای بی حس شدن هم چیزی را احساس نکند.
اگر عمل لابیاپلاستی هیوج نباشد و نیاز به جراحی لابیاماژور ها باشد، با استفاده از بی حسی به راحتی می توان این جراحی را انجام داد، در این شرایط لابیاپلاستی با سدیشن انتخاب خوبی است.

منظور از سدیشن چیست؟

سدیشن به این معنی است که بیمار بی هوش نمی شود، یعنی به دستگاه بیهوشی متصل نمی شود، تنها با تزریق داروی بی هوشی، بیمار در مدت زمان20 -15 دقیقه به خواب عمیق می رود. البته بی حسی هم انجام می شود، اما تا زمان انجام بی حسی مریض به خواب رفته است و عملا متوجه چیزی نمی شود .

عمل لابیاپلاستی با سدیشن
عمل لابیاپلاستی با سدیشن

ریکاوری عمل لابیاپلاستی

خیلی از بیماران در رابطه با ریکاوری عمل لابیاپلاستی سوال می پرسند، باید گفت بعد از عمل لابیاپلاستی حدود 2 ساعت بعد از عمل به محض بلند شدن، راه رفتن و… مرخص هستند و بعد از جراحی حدود 3 روز استراحت نسبی لازم است. زیرا لبیا در طول 3 روز جوش می خورد البته به شرط آنکه جراحی به درستی انجام شود،عمل خونرسانی خوب باشد، بیمار سیگاری نباشد و تحرک زیادی نداشته باشد، بافت در عرض 3 روز جوش می خورد و در عرض یک ماه ریکاوری کامل می شود .
در طول این یک ماه بیمار نباید ورزش کند، رابطه جنسی داشته باشد و شنا و استخر هم نداشته باشد .

آیا بعد از عمل لابیاپلاستی می توان از کاپ قاعدگی استفاده کرد؟

بعد از عمل لابیاپلاستی و پرینورافی بهتر است که بیمار به مدت یک ماه از کاپ و تامپون استفاده نکند، زیرا ممکن است باعث کشیدگی لبیا ها شود و مشکلاتی در پی داشته باشد .

آیا با عمل لابیاپلاستی، واژن تنگ می شود؟

با عمل لابیاپلاستی به تنهایی نه واژن شل می شود و نه تنگ، زیرا تنها در طول جراحی لبیا ها هستند که کوچک می شوند، و این تصور که با عمل لبیاپلاستی واژن تنگ می شود اشتباه است. برای تنگ شدن واژن می توان از عمل واژینوپلاستی یا پرینورافی و یا بسته به مشکل بیمار ممکن است واژینوپلاستی لازم باشد و گاهی نیز ممکن است هم واژینوپلاستی و هم پرینورافی نیاز باشد. در نتیجه با عمل لبیاپلاستی واژن تنگ یا گشاد نمی شود.

آیا در طول عمل لبیاپلاستی بیمار می تواند اندازه لبیا ها را تعیین کند؟

بله، اما اگر لبیاها کمتر از مقدار آناتومی که برای زیبایی باید انجام شود، جراحی گردد، حالت آویزان و گوشت اضافه پیدا می کند. همچنین اگر کوچک تر از حد طبیعی لبیا ها برداشته شوند، کلا لبیا ها از بین می روند.توصیه می شود بعد از انتخاب آگاهانه به متخصص زنان خود اطمینان کنید تا بهترین روش را برای جراحی برایتان انجام شود .
یک متخصص زنان خوب برای لابیاپلاستی باید با آناتومی کاملا آشنا باشد، و بیمارن نباید نطر خود را که ممکن است اشتباه باشد به پزشک منتقل کنند.

نیاز به سافتنینگ بعد از عمل لبیاپلاستی

بعد از عمل لبیاپلاستی ممکن است که سافتنینگ نیاز باشد، به خصوص در بیمارانی که لبیاهای بزرگ و چین های بسیار دارند، بعد از جراحی در این بیماران ممکن است جای چین ها باقی بماند و نیاز باشد که با سافتنینگ این ناهماهنگی های ریز را برطرف کرد.

انجام لیزر بعد از لابیاپلاستی

این سوال اغلب مراجعین است که بعد از لابیاپلاستی چه زمانی می توانند از لیزر موهای زائد یا وایتنینگ استفاده کنند. در پاسخ به این عزیزان باید گفت انجام لیزر بلافاصله بعد از افتادن بخیه ها امکان پذیر است، یعنی حدود 3 هفته بعد از عمل می توانند لیزر موهای زائد یا وایتنینگ را انجام دهند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سعیده

خانم دکتر شما خودتون کدوم روش بی حسی را برای لابیاپلاستی پیشنهاد می کنید که دردی رو حس نکنیم؟

drkhalili

سلام عزیزم تو مطلب لابیاپلاستی توضیحات کامل داده شده