عمل سافتنینگ

خیلی از بیماران قبل و بعد از جراحی این سوال را دارند که آیا تنها با یک مرتبه سافتنینگ مشکل برطرف می شود و نیاز به اقدام خاصی نیست؟سافتنینگ چه مدت بعد از جراحی لابیاپلاستی انجام می شود؟ و سوالاتی از این قبیل، دکتر لیلا خلیلی در ادامه به بررسی عمل لابیاپلاستی و سافتنینگ می پردازند. در پاسخ باید گفت، اصولا در صورتی که عمل لابیاپلاستی به درستی انجام شود، نیاز به اقدام خاصی نیست حتی اگر هم نیاز باشد تنها با سافتنینگ می توان ظاهر لابیا ها را تا حد چشمگیری اصلاح کرد . در شرایطی که ناحیه هود و یا کلیتوریس بیش از اندازه بزرگ است، معمولا پزشک نمی تواند در جراحی لابیاپلاستی، لابیا ها را خیلی کوچک کند، و در در دوره های بعد نیاز به یک جراحی سرپایی است. کل پروسه عمل سافتنینگ زمان طولانی نیاز ندارد این روش درمان یک جراحی سبکی است که تنها با یک لیزر و برش کوچک انجام می شود .


آیا این امکان وجود دارد که جراحی لابیاپلاستی را به روش سافتنینگ انجام داد ؟

پاسخ این سوال بسته به لابیا های فرد دارد، در صورتی که لابیا ها بزرگ باشند( بزرگتر از 0.5 یا 1 سانت) لازم است حتما از برش استفاده شود و نمی توان با روش تراش دادن لابیاهای بزرگ را کوچک کرد. اما اگر سایز لبیا ها کوچک باشد، یعنی کمتر از 0.5 سانت و اگر تنها هدف بیمار تغییر شکل لبیا باشد، می توان جراحی لابیاپلاستی را به روش سافتنینگ انجام داد .
باید گفت روش سافتنینگ بیشتر مکمل جراحی لابیاپلاستی است مگر در شرایطی که سایز لبیا ها کوچک باشد .

لایو توضیحات دکتر لیلا خلیلی در مورد سافنینگ

 

 

ویزیت بعد از جراحی لابیاپلاستی

برای عمل لابیاپلاستی نیاز است تا یک شب بیمار بستری شود، بعد از ویزیت توسط پزشک و تایید سلامت، ترخیص انجام می گردد و معمولا بعد از یک تا دوماه بعد از جراحی مجدد نیاز به ویزیت است . اما اگر بیمار از راه دور و خارج از کشور برای جراحی لابیاپلاستی در ایران اقدام کرده است، لازم است تا یک هفته تا ده روز بعد از جراحی سفر خود را لغو کند، زیرا بعد از این مدت زمان، زخم بیمار به مراتب بهبود یافته است.

بهترین زمان برای عمل سافتنینگ

عمل سافتنینگ بعد از جراحی لابیاپلاستی انجام می شود، لازم است حداقل 6 ماه از عمل لابیاپلاستی بگذرد تا فرد برای سافتنینگ اقدام کند .

آیا می توان روشن کردن ناحیه ژنیتال را همزمان با تزریق چربی انجام داد ؟

سفید کردن واژن با لیزر در مطب انجام می شود، اما تزریق چربی در مرکز جراحی . افرادی که تصمیم به انجام هر دو این روش ها با هم دارند می توانند یک روز قبل سفید کردن واژن را انجام دهند و روز بعد تزریق چربی . لازم به ذکر است که بعد از تزریق چربی به واژن، انجام لیزر سفید کردن واژن و یا موهای زائد سبب از بین رفتن اثر چربی تزریق شده نمی شود، زیراعمق نفوذ این لیزر ها بسیار کم است و به ناحیه چربی نمی رسد و در نتیجه اثری بر چربی تزریق شده ندارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها