عمل زیبایی لابیا های بزرگ

عمل زیبایی برای  لابیا های بزرگ کدامند؟ لبیاهای ماژور دو بافت حاوی چربی در دستگاه تناسلی خانم ها هستند که از عانه تا پرینه کشیده شده اند، البته زمانی که بیمار دچار کاهش طول پرینه شود لبیاماژور ها تا مقعد نیز کشیده می شوند. نقش و وظیفه لبیاماژور ها حفاظت از لبیامینور ها، دستگاه تناسلی و ورودی واژن است. در نتیجه اگر لبیاماژور های یک شخص دچار مشکل شوند، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مثل درد، سوزش، خشکی، تحریک، بزرگ شدن لبیامینور ها شود. به علل مختلف این دو بافت حاوی چربی، ممکن است این چربی آتروفی شود و از بین رود، این عوامل شامل، ورزش، افزایش سن، کار سنگین و چاقی و لاغر شدن زیاد بیمار، کاهش ادم بعد از بارداری و… همگی در تغییر شکل لبیاماژور ها موثر باشند، که می توان به صورت لیپوآتروفی یا از بین رفتن چربی و همینطور چروک شدن لبیاماژور ها و شلی پوست لبیاماژور ها شود. برای هر کدام از تغییرات رخ داده، روش های مختلفی از عمل های زیبایی وجود دارد که پس از مشورت با دکتر خلیلی بهترین تکنیک برای بیمار انتخاب می شود.

عمل زیبایی لابیا های بزرگ

عمل زیبایی لابیا های بزرگ

اگر تنها مشکل بیمار کاهش چربی باشد، حجم دهی با چربی و یا ژل از روش های درمان است. اگر بافت لبیاماژور ها چروک شده باشد، تنها با حجم دهی نمی توان حالت زیبایی را به لبیاماژور ها بازگردانیم. در خیلی از موارد که تزریق چربی در شرایطی که لبیاماژور ها چروک های زیادی دارند، انجام شود می تواند نتیجه عکسی داشته باشد. زیرا برای درمان چربی زیادی نیاز است برای شکل دهی لبیاماژور ها و بعد از آنکه چربی آب شد، شلی پوست لبیاماژور ها بیشتر می شود و بیمار برای درمان نیاز به جراحی دارد.

 

یکی دیگر از روش ها استفاده از نخ های لیفت است(لیفت با نخ لابیاماژور) که با استفاده از این نخ های مخصوص،  علاوه بر کلاژن سازی، شلی و آویزانی پوست این ناحیه برطرف می شود.

لیفت پوبیس

در برخی شرایط ممکن است پوبیس یا عانه حالتی آویزان پیدا کند. روش درمان برای آن جراحی است به گونه این که لیفت شود و فشیای آن به فشیای شکمی دوخته شود و پوست اضافه موجود در این ناحیه برداشته شود. در مواردی که بیمار زایمان نداشته است و شکم صافی داشته باشد، خط ایجاد شده خوشایند نیست و بهتر است از نخ های مخصوصی استفاده کرد تا پوست اضافه را تاحدی برداشت.

لایو لابیاپلاستی فرنولوپلاستی

لیفت با نخ ماژور

در شرایطی که  افتادگی پوست لبیاماژور ها خیلی زیاد نیست، می توانیم از لیفت با نخ برای کشیدن افتادگی لبیا ماژور ها استفاده کنیم، همچنین می توانیم همزمان از ژل برای افزایش حجم لبیا ها استفاده کرد. اما در صورتی که پوست شلی خیلی زیادی داشته باشد، بهترین راه عمل جراحی و برداشت پوست اضافی است.

وایتنینگ لبیا ماژور ها

برای وایتنینگ لبیا ماژور ها بهتر است ابتدا اقدامات جراحی و یا لیفت با نخ انجام شود و بعد از ان وایتنینگ انجام شود. زیرا خصوصا در جراحی لابیاپلاستی ماژور خیلی از نواحی تیره از بین میرود و چون پوست کشیده می شود، باعث می شود پوست سفید تر دیده شود.

ماندگاری عمل زیبایی لابیاهای بزرگ

اگر بیمار باردار نشود، افزایش وزن شدید نداشته باشد نتیجه جراحی لابیاپلاستی ماژور ماندگار است.

اما در رابطه با تزریق ژل و چربی به لبیاماژور، ماندگاری آن ها به این صورت نیست که همیشگی باشد، زیرا همان عللی که باعث از دست دادن چربی این ناحیه شده است، مجدد ممکن است باعث از دست رفتن چربی شود. اما اگر بیمار اقداماتی که باعث تغییر فرم لبیاماژور ها می شوند را انجام ندهد، همچنان اثر چربی و ژل باقی می ماند، ماندگاری چربی در افراد مختلف متفاوت است.

تزریق ژل به لبیاماژور هم نباید ماندگار باشد، زیرا ژل های ماندگار سیلیکون دارند و ژل های خوب ژل هایی هستند که ماندگاری آن ها اسید هیالورونیک است، در نتیجه در رابطه با ژل ماندگاری مهم نیست تنها کافی است هر یک یا دو سال در حد کم مجدد تمدید شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها