عمل ترمیم واژینوپلاستی

بهترین زمان برای عمل ترمیم واژینوپلاستی چه زمانی است؟ در خیلی موارد پزشکان همچون دکتر خلیلی برای جمع کردن و تنگ کردن بیشتر ورودی واژن، آناتومی صحیح را در نظر نمی گیرند و از  پوست ناحیه و لبیا ماژور ها و جمع کردن پوست، برای تنگی واژن استفاده می کنند و این امر باعث می شود، در زمان نزدیکی بیمار دچار مشکل شود، به این دلیل که دهانه واژن حالتی مخاطی دارد، و اگر مخاط با پوست جایگزین شود، در حقیقت نزدیکی بیمار روی پوست انجام می شود و چون پوست حالتی ارتجاعی ندارد، در زمان نزدیکی پوست ممکن است دچار خون ریزی شود و سوزش و درد را همراه داشته باشد، در نتیجه بیمار نه تنها هیچ لذتی ندارد، بلکه خیلی اوقات بیمار دچار واژینیسموس می شود و به آرامی دچار انقباضات غیر ارادی دهانه واژن می شود و در نتیجه از نظر نزدیکی بیمار دچار مشکل می شود.

عمل ترمیم واژینوپلاستی

دلایل نیاز به عمل ترمیم واژینوپلاستی

برای آنکه این اتفاق رخ ندهد، اولا باید جراحی به درستی انجام شود، به این معنی که آناتومی بیمار کاملا رعایت شود، درست است که در پی این عمل عضلات باید به یکدیگر نزدیک شوند اما نزدیک شدن عضلات باعث درد بیمار نمی شود، این پوست است که نزدیک شدن آن می تواند باعث ایجاد درد برای بیمار شود.

توصیه می شود بعد از جراحی پرینورافی برای اولین نزدیکی به پزشک خود مراجعه کنند، یکسری از تمریناتی وجود دارد که به بیمار کمک می کند، زیرا ممکن است بیمار آگاهی نداشته باشد و در حالتی نزدیکی کند، که ایجاد پارگی کند و این پارگی مزمن شود و دهانه واژن دچار حالت شقاق و پارگی می شود که می تواند ناراحت کننده باشد.

 

 

بهترین روش درمان برای جلوگیری از درد نزدیکی بعد از پرینورافی

 گاهی بیمار جراحی انجام می دهد و بعد از عمل تنها قسمت فورشت (ورودی واژن) دچار مشکل می شود و تنها با یک جراحی کوچک( برش) قابل درمان است. اما گاهی عضله ای وجود ندارد و کلا پوست است که بهم دوخته شده است و برای درمان این موارد لازم است از پرینورافی برعکس استفاده شود.

پرینورافی برعکس

در این جراحی هر اقدامی که در در جراحی قبلی انجام شده است، باز می شود و در مواردی که نیاز باشد از گرفت استفاده می شود تا بافت مجدد بازگردد به حالت اولیه. به این معنی که بافتی که کوتاه شده است با کمک گرفت باز میگردانیم به حالت قبل و بلند تر می کنیم، پوستی که کشیده شده است را آزاد می کنیم و مخاط را به یکدیگر نزدیک می کنیم، تا بیمار درد در زمان نزدیکی نداشته باشد.

چه مدت بعد از پرینورافی می توان پرینورافی برعکس را انجام داد؟

این زمان به شرایط مختلفی بستگی دارد، اما حتما باید یک دوره 6 ماه از جراحی اولیه بگذرد، زیرا لبیا ها بافتی هستند که بعد از جراحی ورم زیادی دارند، برای ترمیم لابیاپلاستی باید 6 ماه زمان دارد. برای ترمیم پرینورافی نیز این زمان لازم است زیرا بافت هنوز التهاب و ورم دارد، باید دوره 6 ماه بگذرد تا برای جراحی ترمیمی تصمیم گرفته شود، زیرا اگر بیمار ورم داشته باشد و جراحی ترمیمی انجام شود، این احتمال وجود دارد که بافت به مقدار بیشتر برداشت شود.

آیا می توان عمل واژینوپلاستی پرینورافی را با عمل لابیاپلاستی به صورت همزمان انجام داد؟

در پاسخ باید گفت بله، به این دلیل که عمل لابیاپلاستی و واژینوپلاستی در دو ناحیه مختلف انجام می شوند، به این معنی که لبیاپلاستی در قسمت فوقانی و ناحیه فیس دستگاه تناسلی است، در صورتی که عمل واژینوپلاستی و پرینورافی مربوط به قسمت کف لگن هستند. در نتیجه این دو عمل را می توان همراه با هم انجام داد.

چه عمل هایی همراه با واژینوپلاستی قابل انجام است؟

واژینوپلاستی در 99 درصد موارد همراه با پرینورافی همزمان انجام می شود و یا اگر بیماری نیاز دارد به غیر از پرینورافی عمل دیگری انجام دهد، همچون لیفت با نخ پرینه، لبیاپلاستی مینور، عمل لابیاپلاستی ماژور، تزریق چربی به ناحیه ژنیتال، افتادگی مثانه و… می توان همراه با عمل واژینوپلاستی پرینورافی انجام داد.

در بیمارانی که عمل های شکمی دارند، عمل ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن و غیره نباید واژینوپلاستی انجام شود. به این دلیل که در عمل ابدومینوپلاستی و یا لیپوساکشن نیاز است تا بیمار به مدت طولانی گن مصرف کند و زمانی که بیمار از گن استفاده می کند این استفاده طولانی مدت گن باعث می شود فشار به پرینه وارد شود و عمل دچار مشکل شود. در نتیجه بهتر است که هرماه با عمل های ساکشن واژینوپلاستی پرینورافی انجام نشود.

آیا احتمال بازگشت اثرات جراحی واژینوپلاستی پرینورافی وجود دارد؟

جراحی واژینوپلاستی پرینورافی اینگونه نیست که یکبار جراحی برای همیشه انجام شود. به این دلیل که همان ریز فاکتور هایی که باعث شلی واژن شده اند، همچون نیروی جاذبه، افزایش سن، ژنتیک، استفاده از دخانیات، بیماری های مزمن، کار سنگین و… همگی می تواند باعث بازگرداندن اثرات قبل از جراحی شود. به همین دلیل بعد از جراحی بیماران باید موارد بسیاری را رعایت کنند و بهتر است این جراحی بعد از اتمام دوره باروری انجام شود. زیرا تغییر هورمون ها، چاق و لاغر شدن همگی می تواند باعث بازگردندان اثرات شلی واژن شود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها