علل به ارگاسم نرسیدن زنان

علل به ارگاسم نرسیدن زنان چیست؟ ارگاسم خانم ها به علل مختلفی بستگی دارد، و همانند آقایان نمی باشند که ارگاسم آن های فیزیکی باشد، موارد بسیاری وجود دارد که همگی در رسیدن به ارگاسم بانوان موثر هستند.

علل به ارگاسم نرسیدن زنان

یکی از علت های مهم ارگاسم نشدن خانم ها مسائل فکری است، به این دلیل که ارگاسم یک مورد غریزی است و از نیم کره راست فعال می شود، اگر نیم کره چپ خانم ها در زمان رابطه جنسی فعال باشد، ارگاسم به مراتب سخت تر است. به طور مثال اگر خانمی با پارتنر خود مشکل داشته باشد و یا درگیری فکری داشته باشد، به ارگاسم نمی رسد، زیرا نیم کره چپ فعال می شود و از فعالیت نیم کره راست جلوگیری می کند، در نتیجه یکی از علل می تواند درگیری فکری باشد.

 خیلی از بیماران در زمان جراحی لابیاپلاستی این سوال را می پرسند که اگر لابیاپلاستی انجام دهند، این احتمال وجود دارد که حس جنسی خود را از دست دهند، در پاسخ این افراد باید گفت خیر، اما اگر بیمار این فکر را داشته باشد که بعد از جراحی ارگاسم نخواهد داشت، به طور حتم ممکن است دچار مشکل شود.

علل به ارگاسم نرسیدن زنان

دومین علت به ارگاسم نرسیدن خانم ها، پارتنر است. در خانم ها ارگاسم واژینال بسیار کم است و 85 درصد خانم ها ارگاسم کلیتورال دارد، به این این دلیل که G point ناحیه ای است که زیر مثانه قرار دارد و پشت استخوان پوبیس و در عمق وجود دارد، و قابل دسترس نیست. در خانم های ایرانی به این دلیل ارگاسم واژینال کمتر است چون آقایان عمل ختنه انجام می دهند و ختنه کردن باعث زود انزالی آن ها می شود و فرصتی برای به ارگاسم رسیدن زن باقی نمی ماند، همین امر باعث می شود که ارگاسم واژینال خیلی کم شود و جای خود را به ارگاسم کلیتورال بدهد، زیرا کلیتورال قابل دسترس است و به راحتی تحریک می شود.

 

آیا تزریق  G spot  در ارگاسم تاثیر گذار است؟

تزریق G point ایجاد کننده ارگاسم واژینال نیست، یعنی اگر خانمی  ارگاسم واژینال نداشته باشد نمی تواند با این تزریق به طور صد در صد ارگاسم را تجربه کند، بلکه این تزریق، ارگاسمی که وجود دارد را بهتر می کند. در مواردی دیده می شود که با تزریق ارگاسم واژینال بهتر می شود، به این دلیل که ناحیه برجسته می شود و با برجسته شدن این ناحیه تماس بیشتر می شود و احتمال اینکه ارگاسم واژینال تجربه شود بیشتر می شود.

تاثیر هورمون ها در ارگاسم

هورمون ها نقش خیلی مهمی در ارگاسم دارند، خیلی از خانم ها به خصوص خانم هایی که وارد سن یائسگی می شوند و یا حتی قبل از این سن، ممکن است دچار کاهش هورمون تستوسترون شود و یا حساسیت آن ها به هورمون تستوسترون کم شود، در این موارد قبل از هر اقدامی باید این اطمینال حاصل شود که بیمار از نظر هورمونی دچار مشکل نیست و اگر کمبود هورمون تستوسترون وجود دارد این کمبود جبران شود.علائم کمبود این هورمون، خستگی، بی حالی، کاهش حس جنسی، کاهش میل جنسی، تپش قلب و… همگی می تواند  از علائم کاهش تستوسترون باشد.

تاثیر ناحیه تناسلی در ارگاسم

خود ناحیه تناسلی می تواند در ارگاسم موثر باشد، زیرا خشک بودن این ناحیه می تواند باعث کاهش اعصاب ناحیه وعدم ارگاسم شود، برای یک ارگاسم همگی موارد در کنار هم می تواند موثر باشد . همچنین لیزر می تواند در جوانسازی واژن و در  به ارگاسم رسیدن بانوان، نقش بسیار موثری داشته باشد.​

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها