علت سوزش ادرار در زنان

سوزش ادرار در زنان یکی از مشکلات ادراری شایع است که این بیماری به تنهایی بیماری خاصی تلقی نمی شود بلکه می تواند نشانه ای از یک بیماری خاص باشد. برخی از افراد بر این باورند که سوزش ادرار همیشه دلیل بر عفونت ادرای است در صورتی که سوزش ادرار می تواند ناشی از مشکلات مختلفی باشد. سوزش ادرار در زنان در اغلب موارد با تکرر ادرار همراه است.

علت سوزش ادرار در زنان

در صورتی که زنان همراه با سوزش ادرار در قسمت ناحیه تناسلی خود احساس درد داشته باشند این سوزش ادرار معمولا نشان دهنده وجود التهاب در واژن است.

در برخی از زنان بعد از مقاربت سوزش ادرار بروز می کند زیرا مقاربت یکی از علل های عفونت مثانه و سوزش ادرار است که فرد در روز های بعد از مقاربت دچار سوزش ادرار می شود و معمولا این سوزش تکرار شونده است.

یکی دیگر از علل های سوزش ادرار نوعی سرطان مثانه است که علاوه بر سوزش ادراری در این حالت وجود خون در ادرار مشاهده می شود.

بسیاری از پزشکان علت سوزش ادرار را بدون بررسی عفونت ادراری تلقی می کنند در صورتی که سوزش ادرار، می تواند علل خیلی زیادی داشته باشد.

در برخی موارد زنان همراه با سوزش ادرار، تکرر ادرار دارند یعنی احساس می کنند که مثانه اشان پرشده است و باید آن را خالی کنند.

در زنان جوان سوزش ادرار بیشتر است . در صورتی که در ابتدا در هنگام ادرار کردن فرد احساس درد داشته باشد معمولا نشان دهنده این است که در مجرای ادراری مشکلی وجود دارد ولی در صورتی که در انتهای ادرار کردن فرد دردی را احساس کند نشان دهنده وجود مشکل در مثانه است.

در صورتی که سوزش ادرار همراه با درد زیر دل و تکر ادرار باشد معمولا نشان دهنده التهاب مثانه است. علل های عفونی و غیر عفونی مختلفی در بروز التهاب مثانه دخیل هستند

علت های مختلفی در بروز عفونت در زنان دخیل هستند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

  • کوتاه بودن مجرای ادراری
  •  به تاخیر انداختن تخلیه مثانه
  • استفاده از دیافراگم به منظور جلوگیری از حاملگی
  • استفاده از ژل های اسپرم کش برای جلوگیری از حاملگی

برخی از خدمات دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان وجراح زیبایی زنان

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها