علائم کمبود تستوسترون

زمانی که میزان ترشح تستوسترون در بدن کاهش یابد موجب می شود که فرد دیگر تمایلی به برقرار کردن رابطه جنسی نداشته باشد حتی کمبود این هورمون موجب می شود که رابطه جنسی به اندازه قبل برایتان لذت بخش نباشد. درواقع یکی از علت های مهم کاهش میل جنسی کمبود تستوسترون است.

 علائم کمبود تستوسترون
علائم کمبود تستوسترون

 داشتن احساس خستگی طولانی مدت

یکی از علائم کمبود تستوسترون احساس خستگی به مدت طولانی و افت انرژی می باشد. افرادی که مبتلا به کمبود تستوسترون هستند نمی توانند فعالیت های روزانه خود را با انرژی کافی انجام دهند و همواره احساس خستگی می کنند.

 عدم کاهش وزن

در افرادی که کمبود تستوسترون دارند تلاش برای کاهش وزن بیهوده می باشد زیرا تستوسترون تناسب میان چربی و عضله بدن  را حفظ می کند و کمبود تستوسترون توازن را به نفع چربی بخصوص در قسمت های میانی بدن تغییر می دهد. درواقع کمبود تستوسترون در بدن موجب پایداری و ثبات چربی در بدن می شود.

توانایی ساخت عضله در افرادی که مبتلا به کمبود تستوسترون هستند کاهش می یابد و حتی در موارد شدید کمبود تستوسترون می تواند موجب از دست رفتن عضلات بدن شود.

 اضطراب و افسردگی

تنها عامل افسردگی کمبود تستوسترون نمی باشد اما طبق تحقیقات فراوانی که در این زمینه صورت گرفته است یکی از عواملی که در بروز افسردگی دخیل می باشد کمبود تستوسترون است به همین علت هرچه میزان تستوسترون در زنان پایین تر برود احتمال افسردگی در آن ها بیشتر می شود.

همچنین اغلب زنانی که مبتلا به کمبود تستوسترون هستند نسبت به زنان دیگر بیشتر حالت اضطراب دارند و این امر موجب آزردگی خاطر آن ها شده است.

پوکی استخوان

کمبود تستوسترون می تواند باعث ضعف و از دست رفتن قدرت استحکام استخوان ها شود. به همین علت  در زنان و مردانی که کمبود تستوسترون دارند پوکی استخوان بسیار شایع می باشد بخصوص بعد ازیائسگی در زنان کمبود تستوسترون دلیل اصلی پوکی استخوان به حساب می آید.

با کاشت تستوسترون که یکی از مهمترین هورمون های بدن خانم ها است می توان تمامی مشکلات فوق را برطرف نمود و موجب افزایش میل جنسی و از بین رفتن افسردگی و اضطراب شد. دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان با استفاده از یک وسیله مخصوص کپسول تستوپل که یکی از فرآورده های مهم تستوسترون می باشد را وارد بافت چربی بیمار می کنند که این فرآورده می تواند به مدت چند ماه تستوسترون بدن را بطور کامل تامین کند.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها