عادت های خوب در رابطه جنسی

عادت های خوب در رابطه جنسی کدامند؟ خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان همواره در تلاش است تا سطح معمولات افراد جامعه را در مسائلی که به دلیل فرهنگ و مذهب خیلی مطرح نشده، بالا ببرد. بسیاری از مسائل روانی و داشتن زندگی سالم در گرو داشتن معلومات کافی از خود و مسائل روانی ماست. در این مقاله به توضیح عادت های خوب در رابطه جنسی می پردازیم.

عادت خوب در رابطه جنسی

بسیاری از ما دوست نداریم در زندگی جنسی افراد دخالت کنیم اما کنجکاو هستیم بدانیم زندگی جنسی افراد دور و بر ما چگونه است. زوج ها دیگر چگونه رابطه دارند؟ رابطه جنسی آنها چه مدت طول می کشد؟ یا آیا آنها هر بار نوع رابطه جنسی خود را تغییر می دهند؟ تمام سوالات جنسی ما طبیعی است. داشتن بهداشت جنسی و یک رابطه خوب مشروط به درک و پذیرش تمام جنبه های جنسی ما است. تنها هنگامی که شما بیماری یا اختلالی عملکرد و نقص ندارید دلیل بر سلامت جنسی شما نیست. سلامت جنسی علاوه بر سلامت جسمی و دستگاه ها، در گرو رفتارهای عاطفی، فیزیکی و اجتماعی جنسی است.

این ارتباط ذهن و بدن است که امکان داشتن رابطه جنسی خوب را تسهیل می کند. رابطه جنسی سالم و درست باعث ایجاد روابط سالم و سلامت بین دو زوج خواهد شد. رابطه خوب جنسی و سلامت جنسی به شما این امکان را می دهد که احساس خوبی به عنوان یک شریک جنسی خوب در مورد خودتان داشته باشید. خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان به همه مردم پیشنهاد می کند تا یک رابطه جنسی سلامت داشته باشند تا در زندگی روزمره خود نیز موفق باشند. تن دادن به هر رابطه جنسی و نداشتن رابطه درست می تواند مضررات فراوانی به همراه داشته باشد. در زیر به 6 نشانه ای که عادات خوب شما در رابطه جنسی است بیان می شود. این 6 نشانه به شما می گوید که آیا شما رابطه جنسی سالمی دارید یا خیر؟

1- بدنت را دوست داشته باش

یک زندگی جنسی سالم با دوست داشتن بدن ما شروع می شود. طی مطالعه که این متخصص زنان در مجله زنانی که در سال 2009 منتشر شد انجام داده اند مشاهده کردند که در سنین 18 تا 49 سال بیشترین میزان لذت را از رابطه جنسی خود برده اند تصویر خوبی از بدن خود داشته اند. احساسات مثبت در ارتباط با وزن ما، وضعیت جسمی، جذابیت جنسی و افکار ما در مورد بدنمان در طول رابطه جنسی به شما کمک می کند تا عملکرد جنسی بهتری داشته باشید.

تصویر بدنی ضعیف و یا بهداشت ضعیف و آگاهی از آن، می تواند به یک زندگی جنسی پیچیده و بد منجر شود. مهمترین ابزار برای داشتن یک رابطه جنسی بدن شماست، به همین دلیل هنگامی که بدن شما در سلامت خوب است و شما احساس خوبی در مورد آن دارید، کمتر احساس منع از داشتن رابطه جنسی را دارید.

2- ارتباط خوب

یک زندگی جنسی سالم بر پایه ارتباطات متکی است. این در مورد برقراری ارتباط در زمینه اینکه از شریک جنسی خود چه می خواهیم و یا شریک جنسی ما از ما چه انتظاری دارد بسیار مهم است. صحبت کردن در این زمینه همیشه سخت است اما تلاش برای اینکه بدانیم شریک جنسی شما از چه چیزی در رابطه جنسی لذت می برد و برایش جذاب است می تواند به داشتن رابطه جنسی سالم بسیار کمک کند. شما همواره باید تلاش کنید تا در ارتباط با این موضوع با شریک جنسی خود صحبت کنید. و یا با توجه به واکنش ها و نشانه هایی که در رابطه نمایش می دهد می توانید نشان دهید که از چه چیزی لذت می برید و یا احساس خوبی به شما دست می دهد.

3- صحبت کردن در هنگام رابطه جنسی

صحبت کردن در زمینه رابطه جنسی می تواند به رضایت جنسی بیشتر برای هر دو طرف کمک کند. در سال 2011 در مجله علوم اجتماعی یکپارچه این مورد درج شد که رفتارهای جنسی خاص، مانند بوسیدن، رابطه جنسی دهانی و درگیر شدن در مکالمات جنسی با رضایت جنسی دو طرف بسیار مرتبط است. این نیز به ارتباط خوب بین دو طرف بستگی دارد و تاثیر ارتباط در این زمینه را نشان می دهد.

4- رابطه شاد

خام دکتر خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با مطالعه در آرشیو مجلات سال 2011 در ارتباط با رفتار جنسی، دریافته اند که داشتن یک رابطه شاد باعث داشتن یک جنسی خوشحال و شاد می شود. در افراد میانسان و مسن که رابطه متعهد داشته اند و رابطه شادی بین دو شریک جنسی برقرار بوده است باعث شده است که رضایت جنسی بیشتر از یکدیگر داشته باشند. روابط عاشقانه برای شادی ما و رفاه ما بسیار مهم است.

عادت خوب در رابطه جنسی

5- تنوع در رابطه جنسی

طی گزارشات به عمل آمده زوج ها معمولا از تکراری شدن و طبق معمول شدن رابطه جنسی خود ناراحت هستند. راه های زیادی برای افازیش تحریک جنسی وجود دارد که می تواند نتایج خوبی در زمینه لذت جنسی داشته باشد. تغییر در رابطه جنسی به شدت تغییرات در رابطه اهمیت ندارد بلکه می توان به سادگی با پوشیدن یک لباس زیر زنانه جدید و یا تغییر در مدل موهای خود یک لذت جنسی جدید و متنوع را در خلوتگاه خود داشته باشید. خانم دکتر خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می گوید که بعضی از افراد فکر می کنند داشتن رابطه جنسی متنوع یعنی داشتن رابطه جنسی از مقعد به جای واژن، اما این مورد اصلا درست نیست و تنوع در رابطه جنسی می تواند به یک قدم زدن آهسته و یک اذیت کردن ساده صورت گیرد.

6- کیفیت ارجحیت دارد به کمیت

زوج ها ممکن است در طول هفته چندبار رابطه جنسی داشته باشند و یا یکبار در ماه باشد این رابطه اما تمرکز بر روی یک شماره از تعداد رابطه جنسی در زمان معین اصلا نیازی نباشد. در اصل برای داشتن یک زندگی جنسی سالم نیاز نیست تعداد رابطه زیاد باشد بلکه باید بر روی کیفیت رابطه جنسی تمرکز کرد. ماهیت و کیفیت رابطه جنسی می تواند تاثیر فوق العاده بر روی رضایت شما از زندگی جنسی شما داشته باشد. طی آخرین مطالعات در سال 2015 این مقاله متنشر شد که افزایش تعداد رابطه جنسی در زوجین باعث افزایش شادی در آنها نمی شود بلکه داشتن یک رابطه جنسی عمیق با کیفیت عالی که موجب رضایت طرفین باشد هر چقدر هم تعداد آن کم باشد باعث شادی بیشتر در فرد خواهد شد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها