سوالات متداول در رابطه با کورتاژ

سوالات متداول در رابطه با کورتاژ؟ عمل کورتاژ، یک جراحی مختصری می باشد که می تواند به تشخیص و درمان پولیپ های رحم، فیبروم رحم، آندومتریوز و یا سرطان رحم کمک کند.  در این جراحی با استفاده از یک وسیله خاص دهانه رحم متسع شده و به منظور تراشیدن پوشش رحم ابزار خاصی وارد رحم می شود.

به منظور تشخیص سلول های غیر طبیعی بعد از کورتاژ نمونه گرفته شده از بافت توسط میکروسکوپ مورد بررسی قرار می گیرد.

برای کورتاژ از چه نوع بی هوشی استفاده می شود؟

عمل کورتاژ تحت بی هوشی عمومی انجام می گیرد، ممکن است با توجه به شرایط بیمار این جراحی با بی حسی اپیدورال یا بی حسی از طریق ستون فقرات انجام گیرد . با توجه به نظر متخصص بیهوشی و تایید پزشک یکی از روش های بی هوشی برای بیمار در نظر گرفته می شود و بیمار تحت بی هوشی قرار می گیرد .

آیا انجام این جراحی عوارض خاصی را به همراه می آورد ؟

با انجام این جراحی ممکن است عوارضی مانند دردهای عضلانی، لکه بینی یا خونریزی های غیر طبیعی ایجاد شود. ممکن است بعد از انجام این جراحی عوارض جدی تری مانند آسیب دیدگی دهانه رحم ایجاد گردد. در صورتی که بعد از این جراحی مواردی مانند تب، درد شکم، خون لخته شده و ترشحات بدبو را به مدت طولانی مشاهده کردید حتما با پزشک خود تماس برقرار نمایید .

ممکن است زخم های ایجاد شده در رحم باعث ایجاد سندرم آشرمن و ایجاد تغییراتی در قاعدگی و ناباروری شود. به منظور جلوگیری از بروز این عارضه بعد از جراحی کورتاژ هر گونه تغییر در جریان قاعدگی را با پزشک خود در میان بگذارید.

آیا لازم است بعد از انجام کورتاژ اقدامات خاصی صورت گیرد؟

برای مراقبت های پس از بیهوشی بیمار بعد از انجام کورتاژ به اتاق ریکاوری برده می شود. پس از مرخص شدن بیماران می توانند بعد از گذشت چند روز به فعالیت های روزانه خود بازگردند و فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند. ممکن است توسط پزشک به منظور کاهش درد و گرفتگی عضلات داروهایی تجویز شود که باید بطور مرتب مصرف شود. به منظور جلوگیری از بروز عفونت به مدت 2 هفته بعد از جراحی، پزشک استفاده از تامپون را برای بیماران منع می کند.

 

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها