سفت کردن واژن با لیزر

سفت کردن واژن با لیزر به چه افرادی توصیه می شود؟ همزمان با بالا رفتن سن، از میزان تولید استروژن در بدن خانم ها کاسته می شود که منجر به بروز تغییراتی در نواحی مختلف بدن از جمله دستگاه تناسلی خواهد شد که با نازک شدن دیواره واژن، التهاب بافت و یا کاهش رطوبت در این ناحیه همراه می باشد. با این که علائم با شروع یائسگی تشدید پیدا می کنند، اما عواملی از قبیل بالا رفتن سن، زایمان های متعدد یا برخی شرایط پزشکی خاص نیز می توانند در بروز این قبیل تغییرات دخیل باشند و باعث گشاد شدن واژن شوند. بنا به توضیحات دکتر خلیلی شل یا گشاد شدن واژن می تواند بر اعتماد به نفس خانم ها و کیفیت رابطه جنسی تاثیر بگذارد و آن دسته از خانم هایی که از این مشکل ناراضی هستند و نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند، می توانند از مزایای روش های غیر تهاجمی مانند لیزر بهره ببرند.  لازم به ذکر است که سفت کردن واژن با لیزر امکان پذیر است،  اما برای تنگ کردن، جمع کردن و به هم نزدیک کردن عضلات واژن به یکدیگر تنها استفاده از روش جراحی توصیه می شود.  زیرا عضلات شل شده اند و برای رفع شلی عضلات تنها جراحی موثر است و اگر تنها عضلات خارج واژن( پرینه) شل شود می توان از لیفت با نخ پرینه نیز استفاده کرد.

سفت کردن واژن با لیزر

سفت کردن واژن با لیزر چگونه انجام می شود؟

این روش از جمله روش های ایمن و غیر تهاجمی در جوانسازی وسفت کردن واژن است که با هدف تحریک و تولید کلاژن در بافت واژن انجام می شود. جهت انجام این روش، ناحیه تناسلی به طور کامل پاکسازی می شود و سپس، لیزر بر روی کانال واژن تابیده می شود تا انرژی حرارتی از طریق پروب به واژن منتقل گردد. با تحریک بافت، کلاژن و الاستین بیشتری در ناحیه تولید می شود که نتیجه آن افزایش استحکام و خاصیت کشسانی بافت واژن خواهد بود. از جمله مزایای سفت کردن واژن با لیزر می توان به تولید کلاژن بیشتر و استحکام بافت واژن، رفع خشکی و خارش در ناحیه واژن، برطرف شدن احساس درد و ناراحتی در طول رابطه جنسی و در نهایت بهبود کیفیت زندگی اشاره کرد.

کاندید مناسب

خانم ها با شرایط زیر می توانند از مزایای سفت کردن واژن با لیزر بهره مند شوند:

  •  شل شدگی دیواره واژن بعد از زایمان و بالا رفتن سن
  • خشکی و آتروفی واژن
  •  ترشح از مثانه هنگام خندیدن یا دویدن
  • کاهش میل جنسی بعد از یائسگی

سفت کردن واژن با لیزر می تواند به طور همزمان با لابیاپلاستی انجام شود تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد.

مراقبت های بعد از سفت کردن واژن با لیزر

در واقع، سفت کردن واژن با لیزر روش سرپایی است که هیچ گونه دوره نقاهتی را به همراه ندارد و شما بعد از درمان، به منزل بر می گردید و قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود خواهید بود. با این حال، از آن جایی که ناحیه تناسلی و واژن حساس است، توصیه می شود تا چند روز از برقراری رابطه جنسی خودداری شود تا روند ترمیم و بهبود بافت طی شود. در صورت احساس درد و ناراحتی هنگام رابطه جنسی، بعد از گذشت یک هفته از انجام لیزر، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

تعداد جلسات

تعداد جلسات به میزان شل شدن و گشادی واژن بستگی دارد، با این حال توصیه می شود به منظور حاصل شدن نتایج ایده آل، سه جلسه لیزر با فواصل چهار تا شش هفته انجام شود و بعد از آن اگر می خواهید نتایج دائمی تری را تجربه کنید، می توانید این روش را سالی یک بار تکرار کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که انجام تمرینات کف لگنی که با عنوان تمرینات کگل شناخته می شود نیز می تواند در پیشگیری از بروز شل شدگی واژن و ماندگاری بیشتر درمان با لیزر موثر باشد.

نتایج

این روش تنها در حدود ده دقیقه به طول می انجامد، در مطب پزشک انجام می شود و هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهد شد. بسته میزان گشاد شدن واژن، ممکن است بعد از انجام دو جلسه درمان متوجه تغییرات شوید. اما به طور کلی، نتایج نهایی این روش بعد از گذشت سه تا شش ماه از درمان مشخص خواهد شد.

Source: https://www.elitesurgerymd.com/services/body-sculpting/v-lase-non-ablative-vaginal-rejuvenation/

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها