روند جراحی لابیاپلاستی

روند جراحی لابیاپلاستی چگونه است؟لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی در ناحیه تناسلی زنان است  که به منظور حفظ و بهبودی ظاهری این ناحیه صورت می گیرد که انجام این جراحی باید توسط یک متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان انجام شود دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان وزایمان و جراح زیبای زنان در انجام جراحی لابیاپلاستی تجربه بسیار بالایی دارند و بالاترین میزان رضایت را در این جراحی از بیماران خود دریافت نموده اند .

صحبت های دکتر لیلا خلیلی در رابطه با روند جراحی لبیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی با توجه به اهمیتی که دارد نیاز به رعایت موارد و اصول جراحی ویژه ای دارد که تمامی این اصول توسط دکتر لیلا خلیلی به طور کامل رعایت می شود و بهترین نتیجه از این جراحی دریافت می شود. در جراحی لابیا پلاستی ظاهرزیبایی در آلت تناسلی با برداشتن میزان قابل توجهی از لابیا ها ایجاد می شود.

به طور معمول زنانی که بارداری های متعددی داشته اند و از ظاهر آلت تناسلی خود ناراضی می باشند گزینه مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی محسوب می شوند زیرا بدلیل زایمان ناحیه واژن دچار تغییراتی می شود و زیبایی خود را از دست می دهد.

افرادی که لبه های اطراف دهانه واژن آن ها بزرگ و پهن است می توانند با جراحی لابیاپلاستی از اندازه آن کم کنند و این ناحیه را جوانسازی نمایند و ظاهر زیبایی را در آن ناحیه ایجاد کنند. بزرگ بودن لبه های ناحیه تناسلی می تواند علاوه بر ایجاد مشکلات ظاهری در روند رابطه جنسی تاثیر بگذارد و موجب شود که، لذت کافی از رابطه جنسی دریافت نشود.

علت بزرگی لبه های واژن می تواند مادرزادی باشد اما بارداری، اختلالات هورمونی و خود ارضائی در علت بروز این مشکل دخیل می باشند.

روند جراحی لابیاپلاستی

اقدامات لازم قبل از جراحی لابیاپلاستی

قبل از جراحی لابیاپلاستی دکتر لیلا خلیلی یک جلسه مشاوره برقرار می کنند که در این جلسه تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند . در صورت داشتن بیماری خاص حتما در جلسه مشاوره به پزشک اطلاع دهید.

لابیاپلاستی عملی است که می توان بدون حتی یک رگ گیری و با بی حسی برای بیمار انجام داد، اما می توان با کمک بیهوشی هم بنا به درخواست بیمار انجام شود.یکی از سوالات بسیار رایح اغلب متقاضیان برای عمل لابیاپلاستی این است که، بعد از جراحی ظاهر لبیا ها به چه شکل می شود؟
باید گفت جراحی لابیاپلاستی بر اساس آناتومی هر فرد متفاوت است، اما اگر بخواهیم به صورت کلی تعریف یک لبیا زیبا را داشته باشیم، می توان گفت یک لبیا زیباست که صاف و کوچک باشد، از میان لبیا ماژور ها دیده نشود، به صورت طولی باشد و ناحیه کلیتوریس کوچک باشد.

فرد چند روز بعد از جراحی لابیاپلاستی می تواند به کارهای روزانه خود بپردازد؟

بعد از پایان جراحی، به مدت 2 ساعت بعد، بیمار می تواند به منزل خود برود، منتها لازم است یک تا دو روز بعد از لابیاپلاستی بیمار باید، استراحت نسبی داشته باشد.زیرا لبیا در همین مدت کوتاه جوش می خورد و استراحت نسبی بیمار از ورم لابیا ها جلوگیری می کند. بیمار می تواند روز بعد از جراحی استحمام کند، اما ورزش های سنگین تایک ماه بعد از جراحی توصیه نمی شود، ورزش های سبک همچون پیاده روی از دو هفته بعد از لابیاپلاستی مانعی ندارد.
تغذیه بعد از لابیاپلاستی
افرادی که دچار یبوست های مزمن هستند، بهتر است بعد از جراحی غذاهای ملین مصرف کنند، اما در افراد عادی توصیه می شود، افراد رژیم عادی خود را داشته باشند.

لابیاپلاستی در دختران باکره

لابیاپلاستی در دختران باکره هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، زیرا لابیا ها خارج و دور از پرده بکارت هستند، در عمل هایی مثل واژینوپلاستی و پرینورافی لازم است بکارت وجود نداشته باشد، اما در عمل لابیاپلاستی ماژور و مینور پرده بکارت هیچ آسیبی نمی بیند.

تاثیرعمل لابیاپلاستی بر حس جنسی

این سوالی است که خیلی بانوان قبل از لابیاپلاستی می پرسند، در پاسخ باید گفت خیر، لابیاپلاستی به هیچ وجه بر میل جنسی اثر ندارد، میل جنسی بیشتر به افکار و روحیه شخص وابسته است، البته ممکن است به صورت غیر مستقیم لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی شود زیرا اعتماد به نفس را بالا می برد.

عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی

عمل لابیاپلاستی به روش های مختلف و البته با وسایل مختلفی قابل انجام است. دکتر لیلا خلیلی عمل لابیاپلاستی را با دستگاه میکروسرجری که بسیار بهتر و با دقت تر از سایر روش های جراحی است انجام می دهند، لابیاپلاستی عملی است که نیاز به برش و بخیه دارد،در نتیجه جراحی با هر کدام از روش ها نیاز به برش و بخیه دارد. تنها در صورتی عمل لابیاپلاستی بدون برش انجام می شود که بیمار نیاز به سافتنینگ داشته باشد.

مراقبت بعد از لابیاپلاستی

بعد از لابیاپلاستی باید استراحت کافی داشته باشید و به مدت 1 الی دو ماه از رابطه جنسی پرهیز نمایید

داشتن درد در روز های اولیه بعد از لابیاپلاستی طبیعی می باشد که با مصرف مسکن های تجویز شده توسط دکتر می توانید احساس درد خود را کاهش دهید.

پماد هایی توسط جراح زیبایی زنان بعد از لابیاپلاستی تجویز می شود که باید طبق دستور مصرف شود.

عمل های ترکیبی زیبایی زنان

عمل های ترکیبی زنان شامل، واژینوپرینو، لبیاپلاستی و هودکتومی می باشد. در رابطه با جراحی واژینوپلاستی ناحیه ای که جراحی می شود قسمت تحتانی واژن می باشد، اگر بخواهیم واژن را به قسمت های مختلف تقسیم بندی کنیم شامل، قسمت فوقانی و کمپارتمان تحتانی است، کمپارتمان فوقانی شامل مثانه و رحم می باشد.

در صورتی که فرد دچار افتادگی رحم باشد، در صورتی که سن بیمار بالا باشد جراحی انجام می شود که در این روش لازم است، شکم باز شود و حالت آویزان رحم را اصلاح کرد.

جراحی واژینوپلاستی

جراحی واژینوپرینو، قسمت کمپارتمان تحتانی واژن را شامل می شود و فقط در این بخش رکتوم و روده بزرگ قرار دارد که حالت باز شدن واژن باعث می شود که حالت نگهدارنده واژن از بین برود و سبب شل شدن عضلات پرینه شود، همین شل شدن عضلات به مرور زمان سبب افتادگی می شود.

آیا می توان تنگ کردن واژن را بدون جراحی انجام داد؟

این سوال اغلب بیماران است که آیا می توان عمل تنگی واژن را با سایر روش های غیر جراحی انجام داد، در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که عضله دچار شلی شده باشد، تنها راه حل برای فرد عمل جراحی است، این امر همانند افتادگی صورت است که اگر عضلات دچار افتادگی باشد به غیر از عمل جراحی لیفت هیچ کدام از روش های دیگر کارساز نیست.

لیفت با نخ واژن هم در شرایطی که عضلات کف واژن دچار شلی شده باشند و واژن حالت ارتجاعی پیدا کرده باشد فرد را به نتیجه ایده آل نمی رساند، نخ های پرینه که خیلی هم موثر هستند تنها وردی پرینه را سفت می کند، لیفت با نخ واژن بیشتر برای بانوانی که زایمان نکرده اند  و شلی زیاد ندارند کارساز است.

چه افرادی نیاز به واژینوپلاستی دارند؟

بانوانی که دچار تکرر ادرار هستند.

احساس سنگینی در لگن دارند.

خروج باد از واژن را تجربه می کنند.

احساس شلی در زمان رابطه

کمر درد و… نیاز به جراحی واژینوپلاستی دارند.

عمل هودکتومی

هودکتومی در حقیقت برداشت کلیتوریس نیست بلکه برداشت پوست کلیتوریس است. قسمت هایی از پوست پوشاننده کلیتوریس که بزرگ می شوند را می توان با جراحی هودکتومی کوچک کرد. حیلی از بیماران زمانی که صحبت از جراحی هودکتومی می شود نگران  کاهش میل جنسی خود هستند، دکتر لیلا خلیلی تاکید می کنند که برداشت لبیا، هودکتومی و حتی جراحی کلیتوریس باعث کاهش یا افزایش میل جنسی نمی شود، تنها در صورتی که اعتماد به نفس بیمار با جراحی افزایش پیدا کند چه بسا سبب افزایش میل جنسی نیز می شود.

در صورتی که کلیتوریس حالت پنهان داشته باشد عمل هودکتومی یا کلیتورال لیفتینگ، حالت پنهان کلیتوریس را اصلاح و آن را قابل در دسترس تر می کند که می تواند بهتر شدن میل جنسی و ارگاسم را در فرد نتیجه دهد.

سوالات پرتکرار لابیاپلاستی از دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان

آیا نوع لابیا تاثیری در هزینه عمل دارد؟

بله ، گاهی نوع لابیا ها به گونه ای است که جراحی را به مراتب برای پزشک سخت می کند که قطعا هزینه بیشتری دارد .
آیا لابیاپلاستی با بی اختیاری ادرار ارتباطی دارد ؟

لابیاپلاستی با بی اختیاری ادراری هیچ گونه ارتباطی ندارد .

آیا می توان همزمان با عمل لابیاپلاستی چربی به واژن نیز انجام شود ؟

واژن از نظر عملی، قسمت توخالی است که سکس انجام می شود اما از نظر عام واژن به ناحیه تناسلی و ژنیتال هم گفته می شود . بستگی دارد باید بعد از معاینه به این سوال پاسخ داد .

آیا جراحی لابیاپلاستی در تمام سنین انجام می شود ؟

بله این جراحی در تمام سنین انجام می شود و از نظرسن محدویت ندارد .

مدت زمان برای انجام عمل لابیاپلاستی چقدر است ؟

مدت زمان این عمل بسته به اینکه بزرگی لابیا ها چقدر باشد و چه اقداماتی نیاز است تعیین می گردد . به طور تقریبی یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان برای این جراحی نیاز است .

آیا لابیاپلاستی تنها باعث ظاهر زیبا می شود یا در گشادی واژن نیز تاثیر دارد ؟

لابیاپلاستی هیچ تاثیری در تنگی، گشادی و خشکی واژن ندارد . لابیا ها بافت های خارج از بافت واژن هستند و در اکثر موارد لابیاپلاستی یک عمل زیبایی است و به قصد زیبایی انجام می شود . در مواردی هم که فرد عفونت های مکرر ، تحریک مکرر، سوزش، درد و عدم ناراحتی در زمان پوشیدن لباس های تنگ، کاهش اعتماد به نفس و… را دارد، این جراحی انجام می شود . اما در حال حاضر این جراحی به عنوان یک عمل زیبایی شناخته شده است.

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها