روش های لابیاپلاستی

آیا با روش های لابیاپلاستی آشنا هستید ؟ منظور از روش لابیاپلاستی با لیزر چیست؟  خیلی از بیماران از دکتر لیلا خلیلی سوال می پرسند که لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟ برای پاسخ به سوال این عزیزان باید گفت: برای انجام لابیاپلاستی و یا هر جراحی دیگر، می توانیم از ابزارهای مختلفی استفاده کنیم. بخواهیم این ابزارها را به ترتیب نام ببریم شامل، آر اف سرجری( در حال حاضر آر اف سرجری از تمام وسایل به کاربرده در جراحی لابیاپلاستی بهتر است، به شرط آنکه جراح زیبایی زنان دستگاه میکروسرجری را داشته باشد)، دومین ابزار لیزر است که می توان از آن برای برش ها استفاده کرد، در سال های پیش، بیشتر جراحان از لیزر استفاده می کردند ، زیرا در لیزر میزان آسیب بافتی به نسبت سایر روش ها کمتر است و ترمیم با لیزر زودتر انجام می شود.

روش های لابیاپلاستی

اما با وجود پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی زنان و روش های لابیاپلاستی ، بهتر است جراحی با RF سرجری انجام شود، به این دلیل که RF سرجری نسبت به لیزر برش های دقیق تر و بهتری ایجاد می کند، در نتیجه آسیب بافتی کمتری دارد. همچنین برخی از پزشکان از RF  های معمولی استفاده می کنند، برخی دیگر از کوتر، چاقو و تیغ های بیستوری. پس می توان گفت عمل لابیاپلاستی را می توان با ابزار های مختلفی انجام دهیم، که برخی از آن ها این مزیت را دارند که  همزمان که عمل برش را انجام می دهند، عروق را نیز مسدود می کنند و این مزیت در مواردی که برخی از پزشکان از بخیه استفاده نمی کنند، کاربرد دارد و منظور از تبلیغاتی همچون لابیاپلاستی بدون خونریزی و بخیه همین است.

 

مزیت استفاده از بخیه در روش های لابیاپلاستی

روش جراحی لابیاهی واژن میتواند در پایان با بخیه همراه گردد. در عمل لابیاپلاستی، بخیه زدن، باعث بهبود روند جراحی می شود، زیرا لبیا بافتی است که زمانی که ورم می کند و فاصله بین دو لبه زیاد می شود، اگر بخیه استفاده نشود، همین بافت که تنها به 3 روز زمان برای بهبودی نیاز دارد، 3 ماه طول می کشد.

از آنجا که لیزر در اتاق عمل موجود نیست و بیشتر پزشکان در  مطب خود آن را دارند، اکثرا از بی حسی استفاده می کنند و همین موضوع سبب می شود که بیمار خیلی درد می کشد، خونریزی بیمار شدید می شود و خونگیری به خوبی انجام نمی شود و عوارض مختلفی ایجاد می کنند.

 

 

جای بخیه لابیاپلاستی

بخیه هایی که در لابیاپلاستی استفاده می شود، جذبی است. اما این موضوع بیشتر به پوست بدن شخص بستگی دارد و در مواردی که پزشک از کوتر در جراحی استفاده کند، احتمال سوختگی و به جا ماندن جای بخیه به مراتب افزایش می یابد.

در کدام روش دوره نقاهت کمتر است؟

نمی توان گفت استفاده از یک دستگاه خاص دوره نقاهت را کمتر می کند، در صورتی که جراحی به درستی انجام شود، در مدت زمان یک هفته تا یک ماه این زمان ترمیم پایان می یابد. اما گاهی عوارضی همچون ریداکشن کامل، نکروز و سوختگی دیده شود،که این ها، دوره نقاهت را افزایش می دهند.اما در حالت کلی دوره نقاهت برای لابیاپلاستی از یک هفته تا یک ماه متفاوت است.

لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

خیلی از بانوان این سوال را دارند که آیا زمانی که لابیاپلاستی با لیزر را انجام می دهند، دیگر هیچ جراحی انجام نمی شود؟در پاسخ باید گفت: عمل لابیاپلاستی به تنهایی با لیزر و بدون هیچ برشی امکان پذیر نیست، خصوصا در روش هایی که با لیزر و سوزاندن انجام می شود، به طور دقیق نمی توان میزان لبیا را تعیین کرد، در نتیجه روشی به نام لیزری برای لابیاپلاستی وجود ندارد که عملی انجام نشود.

اما در لابیاپلاستی می توان از دستگاه های مختلفی استفاده کرد، از جمله اینها، شامل استفاده از لیزر، آر اف، کوتر، چاقو و قیچی، که بهترین این ابزار ها آر اف میکروسرجری است که ابزار بسیار دقیق است و می تواند برش های بسیار ریزی را ایجاد کند، بعد از این دستگاه می توان لیزر را نام برد. میکروسرجری بهتر است از لیزر، به این دلیل که لیزر حالتی تیز ندارد و در طول عمل لابیاپلاستی گاهی نیاز به ایجاد برش های بسیار ریز است. لیزر به نسبت کوتر، چاقو و قیچی برتری دارد.هرچه دستگاه استفاده شده در طول عمل لابیاپلاستی ظریف تر باشد، نتیجه عمل به مراتب بهتر خواهد بود.

روش های لابیاپلاستی

آیا می توان عمل لابیاپلاستی را همزمان با ابدو و یا لیپوماتیک انجام دهند؟

گاهی برخی از بیماران تمایل دارند که در یک جلسه اتاق عمل تمام اقدامات زیبایی و درمانی خود را انجام دهند. متاسفانه در خیلی از موارد این بیماران دچار عارضه می شوند، به این دلیل که بیماری که در حال ابدو و یا ساکشن است باید از گن استفاده کند، این گن ها برای جراحی زیبایی واژن مضر است. زیرا بعد از عمل های زیبایی واژن به بیماران پیشنهاد می شود چند روز بعد از عمل از لباس زیر استفاده نشود، اما زمانی که باید به دلیل انجام عمل ابدو از گن استفاده کنند، نتیجه جراحی خود را به خطر می اندازند، در نتیجه توصیه می شود به بیمارانی که تصمیم به ابدومینوپلاستی دارند،  باید عمل های ابدو را انجام دهند و زمانی که مدت استفاده از گن تمام شد، عمل زیبایی زنان را انجام دهند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها