رفع مشکلات یائسگی با لیزر واژینال

فواید لیزر واژینال چیست؟ آیا استفاده از لیزر در رفع مشکلات یائسگی موثر است؟ در ادامه به بررسی رفع مشکلات یائسگی با لیزر واژینال می پردازیم، با ما همراه باشید.

آتروفی واژن

درمان های لیزر واژینال، به رفع مشکلات مرتبط با یائسگی مانند خشکی، درد و اختلال عملکرد جنسی کمک می کند.آتروفی واژن یک بیماری شایع برای بسیاری از زنانی است که در دوران پس از یائسگی قرار دارند، اما ممکن است در زنان جوان نیز رخ دهد. در غیر این صورت واژینیت آتروفیک شناخته می شود، این موارد به این دلیل است که استروژن کمتری در بدن فرد وجود دارد، که در نتیجه دیواره های واژن خشک، نازک و ملتهب می شود.
اثرات آتروفی واژن می تواند کاملاً چشمگیر باشد و تأثیر واقعی در زندگی روزمره داشته باشد، رابطه جنسی دردناک یکی از علائم رایج همراه با ناراحتی عمومی، خارش و مشکل ادرار در میان دیگران است. آتروفی ولوواژینال، بیماری است که اغلب با یائسگی همراه است و می تواند شامل علائمی مانند خشکی واژن، مقاربت دردناک و بی اختیاری ادرار باشد.

رفع مشکلات یائسگی با لیزر واژینال

اگرچه آتروفی واژن می تواند به دلیل یائسگی رخ دهد، اما شما برای همیشه درگیرعلائم آن نیستید. علائم می تواند شامل موارد زیر باشد:
کاهش روانکاری واژن در حین مقاربت
ناراحتی و درد در هنگام مقاربت
خارش دستگاه تناسلی
خونریزی خفیف پس از مقاربت
عفونت ادراری
افزایش فوریت ادرار و بی اختیاری
سوزش، خشکی و ترشحات واژن
سستی واژن
روشهایی برای تسکین استرس و پریشانی ناشی از این علائم وجود دارد که توصیه ما استفاده از لیزر میکروسرجری می باشد.درمان با لیزر در ایجاد تسکین کامل از آتروفی واژن بهترین انتخاب است.

روش کار لیزر در رفع مشکلات یائسگی

لیزر با استفاده از یک کاوشگر که به آرامی در مجرای واژن قرار می گیرد ، یک پالس دو بخشی از نور را مستقیماً به قسمت های آسیب دیده واژن، بافت اپیتلیال موجود در سطح و لامینا پروپریا منتقل می کند. این امر باعث احیای مجدد لایه های مخاطی برای تولید کلاژن، الاستین و عروق مجدد می شود تا آسیب های ناشی از آتروفی واژن را ترمیم کرده و علائم تحریک کننده را برطرف کند.
کاهش سطح استروژن که اغلب با یائسگی و سایر شرایط همراه است، می تواند باعث خشکی ناخوشایند و گاهی اوقات دردناک و نازک شدن دیواره های واژن شود. هنگامی که کرم های استروژن و سایر روش های درمانی موضعی موثر نباشند، لیزر یک گزینه درمانی غیرتهاجمی است که می تواند خشکی واژن و سایر علائم مربوط به یائسگی را تسکین دهد.

چه افرادی بهتر است، لیزر واژینال را انجام دهند؟

درمان غیر جراحی برای زنان در دوران یائسگی و همچنین در زنان مبتلا به سرطان پستان که پس از شیمی درمانی یا هورمون درمانی، خشکی واژن را تجربه می کنند، ایده آل است و این می تواند بر تولید استروژن تأثیر بگذارد.

چه زمانی درمان لیزر برای خشکی واژن توصیه می شود؟

در صورتی که سایر گزینه های درمانی کمکی نکرده اند، درمان های معمول یائسگی ممکن است با روان کننده های معمول و استروژن درمانی شروع شود. درمان لیزر برای زنانی که قادر به دریافت درمان هورمونی نیستند، ایده آل است.
لیزر میکروسرجری برای اکثر خانم هایی که از کاهش استروژن رنج می برند مناسب است.همه خانمها نمی توانند درمان مبتنی بر استروژن را تحمل کنند. به غیر از برخی ناراحتی های اولیه هنگام قرار دادن پروب، فقط کمی لرزش ملایم در طول درمان احساس می شود، در نتیجه این روش درمانی دردی ندارد.
برای لیزر درمانی به بیهوشی نیازی نیست و از آنجا که هر جلسه کمتر از پنج دقیقه طول می کشد، بدون توجه به سبک زندگی شلوغ، برنامه ریزی برای آن آسان است. در کل سه روش درمانی دریافت خواهید کرد که هر یک از آنها با فاصله شش هفته از هم فاصله دارند و ممکن است بعد از اولین جلسه بهبود خود را مشاهده کنید. شما باید انتظار داشته باشید که سالی یکبار برای درمان نگهدارنده مجدد به جراح زیبایی زنان مراجعه کنید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها