راه های تشخیص جنیست

راه های تشخیص جنیست! خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان با مطالعه مقالات جدید دریافته اند که  در نبرد دو جنس، دختران یک مزیت طبیعی بیشتر نسبت به پسران دارند. این مطالعات نشان داده است که چرا زنان وقتی جنین دختر دارند دوران بارداری راحتتری را می گذرانند.

چگونگی محافظت بیشتر جفت از جنین دختر

این متخصص زنان با مطالعه در مقالات چاپ شده در مجلات جهانی دریافته اند که ژن تولید شده توسط جفت در جنسیت دختر و پسر  متفاوت است و ژن های درگیر توسعه جفت، تعمیر و نگهداری از بارداری و همچنین افزایش ایمنی بارداری در نوزادان دختر بسیار بالاتر و فعالتر هستند.

راه های تشخیص جنیست

همچنین این متخصص زنان دریافته است که خطر حاملگی و عوارض بد دوران حاملگی در نوزاد پسر بسیار بیشتر از نوزاد دختر است.

این امر به این دلیل اتفاق می افتد که نوزاد پسر بسیار سریع تر از نوزاد دختر از لحظه لقاح رشد می کند و این موضوع جنین پسر را در معرض خطر بالاتری در زمینه تامین تغذیه مورد نیاز رشد قرار می دهد.

آیا می دانید جنین دختر قوی تر از جنین پسر است؟

این امر با مشاهده تعداد تولد پسر در مقابل تعداد تولد دختر در زمان جنگ هلند که قحطی وجود داشت قابل اثبات است.

در این دوره که هلند دچار قحطی شدیدی شده بود تعداد فرزندان پسری که سقط میشدند بسیار بیشتر از تعداد دختران بود.

با مطالعه بر روی این موضوع می توان دریافت که دختران در نبرد برای زنده ماندن نسبت به پسران برنده هستند.

با توجه به این مطالعات می توآن دریافت که چرا نوزادان دختر کمتر احتمال تولد زودرس نسبت به پسران دارند.

با توجه به این امر که رشد نوزادان پسر سریع تر از نوزادان دختر است می توان خیلی از اتفاقات را توجیح کرد. مثلا مرگ نوزادان، تولد زودرس و یا ماکروزومی(تولد کودکان با وزن بالاتر از نرمال) و..

همین ژن های متفاوت می تواند خیلی از تفاوت های جنسیتی بین زن و مرد را در طول زندگی توجیح کند. اینکه نوزادان نر زودتر رشد میکنند و بزرگتر از زنان هستند. این اتفاقات در تمامی موجودات جهان و انسان رخ می دهد و همچنان دلایل و چگونگی آن کاملا مشخص نیست.

آیا می دانید جنین دختر قوی تر از جنین پسر است؟

ژن های ما برای تعیین این موضوع که ما دختر یا پسر هستیم بسیار کمک می کنند.

انسان ها با 46 کرومزوم (23جفت) به دنیا می آیند. مردان یک کروموزم x و یک کروموزم y دارند، در حالی که زنان دو کپی از کرومزوم x دارند. این تفاوت بیولوژیک به ظاهر کوچک باعق می شود که جنسیت جنین تعیین شود. این امر می تواند به تعیین جنیست نیز کمک کند.

خانم دکتر خلیلی از این مقالات این چنین نتیجه گیری می نماید که رحم مادر بین فرزند دختر و پسر تبعیض قائل می شود و رابطه مستقیم و گسترده ای بین جنین و مادر انسان وجود دارد که بشیار پیچیده تر از تصورات ما است.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها