راه‌ های جوان‌ سازی واژن

راه‌ های جوان‌ سازی واژن چیست؟زمانی که واژه جوانسازی دستگاه تناسلی بیان می شود خیلی از بانوان جوانسازی صورت، استفاده از بوتاکس و اقداماتی که بیشتر به منظور زیبایی انجام می شود، به ذهنشان خطور می کند، در حالی که تنها جوانسازی به معنای زیبایی نیست، به طور مثال در رابطه با مغز، منظور از جوانسازی مغز، برگرداندن عملکرد مغز است، این امر در ناحیه ژنیتال نیز صدق می کند. منظور از جوانسازی ناحیه ژنیتال در اکثر موارد برگرداندن عملکرد ناحیه ژنیتال است.

عوارش یائسگی

با ورود به سن یائسگی به دلیل کاهش خونرسانی و کاهش استروژن زنانه، ناحیه ولو و ژنیتال دچار خشکی می شوند، این خشکی عوارض مختلفی برای خانم ها همراه دارد، درد در زمان نزدیکی، سوزش، خارش، تحریک پذیری، حتی در مواردی که خشکی شدت پیدا کند، ممکن است دچار آتروفی، زخم، چسبندگی و ناتوانی در فعالیت جنسی  شود.

راه‌ های جوان‌ سازی واژن

برای درمان این عوارض روش های مختلفی وجود دارد که می توان از هر کدام از آن ها استفاده کنیم، یکی از شایع ترین و موثر ترین روش ها استفاده از لیزر است. لیزر از سال 2008 در زنان به کار رفته است، اولین مرتبه به منظور درمان خشکی های شدید در خانم هایی که بیماری سرطان همچون سرطان سینه داشتند استفاده شد. این افراد علاوه بر آنکه نمی توانند استروژن تزریق کنند بلکه باید آنتی استروژن نیز استفاده کنند در نتیجه دچار خشکی های شدید می شوند و عملا فرد را ناتوان می کند، خوشبختانه لیزر در این مورد بسیار موفق عمل می کند، خصوصا زمانی که خشکی مربوط به ناحیه واژن است.

درمان خشکی واژن با لیزر

در مواردی که خشکی فراتر از واژن است، یعنی به پوست ناحیه ژنتیال، پرینه و یا ورودی واژن سرایت می کند، بعد از انجام لیزر اگر بهبودی کفایت نکند،  می توان از روش های دیگری برای خارش واژن استفاده کنیم. به طور مثال روش پی آر پی در این شرایط کمک کننده است، در واقع در روش پی آر پی، از خون خود بیمار پلاکت به دست می آید، پلاکت ها همچون سلول های بنیادی هستند، این پلاکت ها به بیمار تزریق می شود و سبب افزایش فعالیت بافت سازی در بیمار می شود، زیرا برای فعالیت بافت سازی نمی توانیم از لیزر استفاده کنیم، لیزر تنها می تواند پوست را لایه برداری کند، زیرا برای ناحیه واژن می توان دمای لیزر را حتی تا 70 درجه افزایش دهیم اما برای پوست این دمای زیاد تنها باعث سوختگی می شود، اما در واژن این اتفاق رخ نمی دهد، برعکس خونرسانی افزایش می یابد، چون لایه مرطوبی دارد، سوختگی ایجاد نمی کند، در نتیجه بهتر است در ناحیه پوست ژنیتال از پی آر پی استفاده کنیم. پی آر پی باعث افزایش خونرسانی، افزایش بافت سازی ناحیه و ایجاد یک بافت جدید در ناحیه می شود.

راه‌ های جوان‌ سازی واژن

در خانم هایی که زایمان طبیعی داشتند، ناحیه پرینه یا قسمت پایین واژن دچار تحریک می شود و با افزایش سن این اتفاق می افتد و عضلات از هم جدا می شوند، در نتیجه پوست نازک می شود و تحلیل می رود، زمانی که این اتفاق می افتد و پوست نازک می شود، ممکن است ایجاد درد و سوزش کند. در این شرایط می توانیم از چربی استفاده کنیم. در این روش چربی خود بیمار کشیده می شود و به بیمار تزریق می گردد. این تزریق باید به نواحی که نازک شده اند تزریق شود. در این روش می توان از ژل، کلاژن و یا چربی استفاده کرد.

تمامی این روش ها، شامل روش های جوانسازی واژن هستند، که همراه با لیزر به بیماران کمک می کنند تا در سنین بالاتر و یا زمانی که عوارض یائسگی بیشتر شد، از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری کنند.

با کمتر شدن فعالیت جنسی و سن یائسگی ممکن است فرد دچار چسبندگی شود. زمانی که چسبندگی شدت داشته باشد و بافت ایجاد شود به راحتی نمی توان واژن را آزاد کرد و تنها می توان با کمک گرفت این مشکل را برطرف کنیم.

در واقع یک بخش مهمی از زیبایی زنان، مربوط به عملکرد ناحیه ژنیتال است. که فعالیت های مورد نیاز برای عملکرد ژنیتال، با تکنولوژی های جدید همراه است همچون لیزر، آر اف و….عملکرد ناحیه ژنیتال بسیار مهم است و جزئی از اقدامات نوین مربوط به زیبایی زنان است.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها