دستگاه دافنه

همزمان با بالا رفتن سن، بدن دستخوش تغییراتی می شود که دستگاه تناسلی زنان نیز از این قاعده مستثنی نیست، تغییراتی که می تواند زیبایی یا عملکری باشد به گونه ای که برخی خانم ها از تغییر فرم و ظاهر دستگاه تناسلی خود شکایت می کنند و برخی دیگر با مشکلاتی مانند ضعیف شدن عضلات کف لگنی و بی اختیاری ادرار روبرو می شوند. خوشبختانه، پیشرفت های صورت گرفته در زمینه پزشکی این امکان را فراهم کرده است تا با روش های نوین تری بتوان به رفع این قبیل مشکلات کمک کرد. دستگاه دافنه از جمله این تکنولوژی هاست که مطب دکتر خلیلی مجهز به این دستگاه می باشد.

دستگاه دافنه

از دستگاه دافنه در درمان مشکلات شایع ولوواژینال استفاده می شود. بکارگیری سه تکنولوژی فوتوبیو استیمولیشن (LED)، تحریک الکتریکی و بیو استیمولیشن الکتریکی (ریز جریان ها)، باعث شده تا دستگاه دافنه به دستگاهی کامل در درمان عفونت ها و درمان های توانبخشی بعد از جراحی در ناحیه لگنی در زنان تبدیل شده است. انرژی حرارتی این دستگاه، فعالیت متابولیکی سلول ها را افزایش می دهد و تولید کلاژن در بافت را بهبود می بخشد.

این دستگاه متشکل از قسمت های زیر است:

یک کابل صفحه نمایش که بدنه دستگاه را به دسته متصل می کند. پروب واژن که مختص یک بیمار است و به همین خاطر، احتمال انتقال آلودگی میان بیماران وجود ندارد، از مواد پلاستیکی سازگار با محیط زیست ساخته شده است و به راحتی نصب می شود. چهار الکترود با روکش طلایی دارد و از آن جایی که طلا، بسیار رسانا و ضد حساسیت است، مناسب برای انتشار جریان الکتریکی خواهد بود.
دسته واژنی که دارای دو کانال تحریک ایزوله با چهار الکترود و سه طول موج خاص می باشد.

موارد استفاده دستگاه دافنه

• دیسپارونی (مقاربت دردناک)
• سندرم درد مزمن لگن
• عفونت های ولوواژینال
• توانبخشی عضلات کف لگنی
• اختلالات واژنی
• بی اختیاری ادرار
مزایای دستگاه دافنه
• بدون دوره نقاهت
• بدون درد
• با کمترین میزان دخالت پزشک
• نتایج قابل قبول
• کنترل توسط بیمار

درمان با تحریک الکتریکی، شامل استفاده از جریان های الکتریکی برای اهداف درمانی است. بسته به برنامه انتخاب شده، اثراتی بر روی اعصاب و ماهیچه های بافت مورد نظر گذاشته می شود. جریان های الکتریکی با ولتاژ پایین با تنظیم سیستم درد و تحریک تولید نوروپپتیدها و واسطه های عصبی، به درمان شرایط دردناک کمک می کنند.

میکرو جریان ها نیز جریان هایی با شدت کم هستند و مزیت استفاده از این جریان، تولید بافت و هم چنین تحریک کلاژن سازی در بافت می باشد. انرژی گرمایی ساطع شده از منبع نور، فعالیت های بیولوژیکی را فعال می کند. انرژی LDEها جذب بدن می شود و فعالیت متابولیکی سلول ها افزایش می یابد. اثرات بیولوژیکی بسته به نوع طول موج تجویز شده متفاوت خواهد بود:

نور آبی، 420 نانومتر : نور آبی، خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهابی را در خارجی ترین سطح تولید می کند.

نور قرمز، 630 نانومتر : نور قرمز به ترمیم و احیای بافت های آسیب دیده ولوواژینال کمک می کند و روند خونرسانی به بافت را افزایش می دهد.

نور مادون قرمز، 870 نانومتر : خاصیت ضد التهابی و احیای بافت را افزایش می دهد، به همین خاطر درد را کاهش می دهد.

دستگاه دافنه از ایمنی بالایی برخوردار است و به بیمار یک دستبند با دکمه بیوفیدبک داده می شود که این امکان را فراهم می کند که کنترل کاملی بر روی ارسال امواج داشته باشد، در نتیجه، خود بیمار نقش فعالی در روند درمان خواهد داشت.

Source: https://amtlaser.com.au/dafne/

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها