درمان عفونت های مزمن واژن

ناحیه واژن یک قسمت پوشاننده و مخاطی دارد که بسیار شبیه به پوست است، در نتیجه این ناحیه می تواند همچون پوست نواحی مختلف بدن، دچار مشکلاتی شود، یکی از مشکلاتی که در بیشتر خانم ها شایع است، مشکل پوستی ناحیه ژنیتال، بیماری های پوستی، خارش و یا عفونت های مزمن ناحیه ژنیتال است، که در صورت عدم درمان ممکن است دردسر ساز شود. لایو دکتر لیلا خلیلی را از دیت ندهید.

زمانی که عفونت مزمن و خارش مزمن ناحیه ژنیتال وجود دارد، لازم است تمام قسمت های ناحیه مورد نظر از لحاظ بیماری های مختلف بررسی شود. همیشه عفونت های واژینال عامل عفونت و خارش نیستند، گاهی اوقات بیماری های مزمن پوستی، عامل مشکلات خارش و یا عفونت های مداوم می باشند. توصیه می شود خانم هایی که دچار خارش های مزمن پوست قسمت خارجی با داخلی هستند، هر چه سریعتر برای بررسی علت به متخصص زنان مراجعه کنند . در صورتی که این مشکل مداوم باشد به مرور زمان پوست حالت پرتغالی پیدا می کند در نتیجه لازم است بیوپسی از نظر بیماری های مزمن و پوستی ناحیه ژنیتال، انجام شود .

درمان عفونت های مزمن واژن

HPV

یکی از بررسی های مهم ناحیه ژنیتال، زمانی که بیار مبتلا به عفونت یا خارش های مزمن است؛ بررسی از نظر HPV است. همانطور که می دانید HPV در 90 درصد موارد بدون علامت است و یا علائمی دارد که ممکن است فرد متوجه آن ها نشود، همچون خارش، تحریک مداوم پوستی یا ترشحات مداوم .

درمان با لیزر تراپی

یکی از درمان های موثر در خارش و عفونت های مزمن استفاده از لیزر است، اکثریت افراد با لیزر واژینال آشنایی دارند و اغلب تصور می کنند که بر تنگی واژن موثر است، در حالی که این چنین نیست، لیزر بر تنگی واژن تاثیری ندارد، اما می توان از آن به عنوان یک درمان موثر در زمینه عفونت وخارش مزمن و همچنین خشکی مزمن داشته باشد، به این دلیل که لیزر این توانایی را دارد با لایه برداری مخاط و ایجاد مخاط جدید در بیمارانی که خونرسانی کمی به واژن دارند، باعث افزایش خونرسانی در این ناحیه می شوند و چون باعث جوانسازی ناحیه ژنیتال می گردد، بسیاری از مشکلات را برطرف می کند .

درمان عفونت های مزمن واژن

استفاده از لیزر برای درمان عفونت های مکرر

لیزر یک روش درمان بسیار موثر برای بیمارانی است که عفونت مزمن دارند و به درمان های مختلف پاسخ نمی دهند و به صورت مداوم دچار عفونت می شوند، بسته به اینکه چه مشکلی وجود داشته باشد، سه تا چهار جلسه لیزر برای درمان عفونت ممکن است کفایت کند، در برخی از بیماران که نزدیک به دوران یائسگی هستند، خشکی بیش از حد واژن می تواند سبب عفونت های مزمن گردد. زیرا  phبیمار تغییر کرده است و مدام عفونت های فرصت طلب رشد می کنند، در این بیماران درست است که بهترین روش برای درمان خشکی واژن استفاده از لیزر است اما همین لیزر می تواند عفونت های مزمن را نیز از بین ببرد.

دهانه رحم

دهانه رحم یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه تناسلی خانم ها است، دهانه رحم منبع عفونت، زخم ها و سرطان دهانه رحم است. سرطان دهانه رحم دومین سرطان شایع در بین خانم ها است، به همین دلیل امروزه تاکید بسیاری بر انجام تست پاپ اسمیرو تست HPV در خانم های بالای 30 سال می شود، زیرا ناحیه دهانه رحم حالتی مخاطی دارد و می تواند مکان رشد باکتری های مختلف باشد. در نتیجه بعد از بررسی دهانه رحم از نظر ابتلا به سرطان می توان برای درمان از لیزر به منظور ترمیم زخم و از بین بردن باکتری ها استفاده کرد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها