درمان زخم دهانه رحم

در صورتی که زخم دهانه رحم عفونی شده باشد و باعث ترشحات چرکی و خونریزی پس از هربار نزدیکی شود باید تست پاپ اسمیر انجام شود  در صورتی که در این تست سلول های غیر طبیعی دیده شود  اولین کار کولپوسکوپی(آزمایشی است که در آن دهانه رحم و واژن  به منظور یافتن نشانه‌هایی از بیماری از نزدیک بررسی می‌شوند ) است. با استفاده از دارو درمان زخم دهانه رحم عفونی به راحتی امکان پذیر است. در صورتی که با مصرف دارو درمان زخم دهانه رحم صورت نگرفت می توان از روش های درمانی زیر استفاده کرد.

درمان زخم دهانه رحم
درمان زخم دهانه رحم

 فریز یا انجماد کردن دهانه رحم

در این روش درمانی یک لایه از بافت دهانه رحم از بین می رود. در واقع فریز یا انجماد کردن دهانه رحم ( کرایو) زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که لازم باشد یک یا چند لایه از بافت دهانه ی رحم تخریب شود.

در این روش درمانی با ایجاد دمای بسیار پایین با استفاده از گاز سلول های سطحی دهانه رحم ازبین می رود و پس از گذشت مدتی سلول های جدید رشد می کنند.

مدت زمان کرایوتراپی حدود 2 تا 3 دقیقه است که بدون بی هوشی انجام می شود داشتن یک همراه در روز انجام کرایوتراپی الزامی است.  داشتن ترشحات زیاد و خون آبه بعد از کرایوتراپی به مدت یک هفته طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد . دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان قبل از انجام کرایوتراپی برای درمان زخم دهانه رحم اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند و در رابطه با عوارض احتمالی که ممکن است رخ دهد توضیحاتی می دهند. ممکن است با استفاده از این روش درمانی ظاهر دهانه رحم بدشکل شود.

بعد از درمان زخم دهانه رحم با استفاده از روش کرایوتراپی پانسمانی در ناحیه مورد نظر قرار داده می شود و از رابطه جنسی به مدت 2 تا 3 هفته باید خودداری شود.

 یکی از شایعترین عارضه های کرایوتراپی بدشکلی دهانه رحم است بدلیل اینکه در این روش سلول های طبیعی با فریز کردن تخریب می شود و سلول های جدید که جایگزین خواهند شد هیچ گاه مثل اول نمی شوند. همچنین ممکن است با استفاده از این روش درمانی در نتایج پاپ اسمیر تداخلی ایجاد شود.

 کوتر زخم دهانه رحم

استفاده از کوتر ( سوزاندن) برای درمان زخم دهانه رحم بسیار رایج است در این روش درمانی بافت های غیر طبیعی با استفاده از جسمی با دمای بالا کاملا سوزانده می شوند.

تعدادی از خدمات ، متخصص زنان و جراح زیبایی زنان ، دکتر خلیلی به شرح زیر است :

 

نظرات

1 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها