درمان بی اختیاری ادرار با TVT

درمان بی اختیاری زنان با TVT

بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار در زمان سرفه، عطسه ، خندیدن ، پرش و ورزش مشاهده می شود علاوه بر استرس های ناشی از پر شدن مثانه که فرد را دچار استرس و اضطراب می نماید نوعی بی اختیاری ادراری شناخته می شود .

TVT روشی نوین است که برای درمان بی اختیار ادرار در زنان ارائه شده است، این روش بی اختیاری های استرسی را بر طرف می نماید . این روش که به عنوان یک جراحی شناخته می شود با استفاده از بی حسی موضعی قابل انجام است و بیمار بعد از جراحی با بازگشت اختیار ادرار همراه خواهد بود . از عوامل ایجاد کننده مشکل بی اختیاری استرسی ادرار می توان به اختلافات کف لگن یا زایمان های متعدد، یائسگی و زایمان های دشوار اشاره نمود هرچند که دلیل مشخصی برای این بیماری مشخص و تعریف نشده است .

TVT در واقع بر اساس تئوری های جدید ارائه شده است که مکانیزم بسته شدن اورترا درزنان را کنترل می کند، بر اساس TVT اورترای زنان در ناحیه میانی بسته می شود و با عدم حمایت قسمت میانی اورترا  با قسمت قدامی واژن با توجه به اختلالی که در عملکرد آنها وجود دارد بیمار را با بی اختیاری استرسی ادرار همراه می سازد.

درمان بی اختیاری ادرار با TVT

همانطور که بیان شد این جراحی با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود ، بیمار در وضعیت لیتوتومی قرار می گیرد و جراح یک برش 1 تا 2 سانتی متری در جدار قدامی واژن ایجاد می نماید . شکاف ایجاد شده امکان مشاهده گردن مثانه و وسط مجرای ادرار را میسر می نماید ، البته معاینه به کمک سیستوسکوپ قابل انجام است، جراح اطراف مجرا و رتروپوبیک را آزاد می سازد و نوار مخصوصی را در این ناحیه جا گذاری می نماید . بعد از قرار دادن نوار پرولن در این بخش جراحی به اتمام می رسد وبا قرار دادن سوند در مجاری ادراری جراحی پایان می یابد . البته سوند بعد از یک روز از بیمار خارج شده و اختیار ادرار به وی داده خواهد شد.

این جراحی به صورت سرپایی و یک روزه انجام می شود و نیازی به سونداژ مجدد ندارد ، علاوه بر این عوارضی مانند عفونت زخم و یا مشکل ترمیم بخیه در آن وجود ندارد .

این جراحی دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی دارد که بدون درد و حساسیت خواهد بود .

عمل TVT  کاملا سرپایی بوده و امنیت بالایی برای بیمار دارد ، به کمک این روش اکثر خانم ها می توانند از مشکل بی اختیاری  ادرار رها شوند و بدون نیاز به بستری در بیمارستان از هفته دوم فعالیت های همیشگی خود را آغاز نماید .

قبل از جراحی بی اختیاری ادرار

 • باید تاریخچه ای از مدت و شدت بی اختیاری استرسی بیمار دریافت شود
 • انجام تست استرس ( این تست که در سه حالت خوابیده، نشسته و ایستاده گرفته می شود البته مثانه بیمار باید حدود 250 cc پر باشد.
 • باقیمانده ادرار بعد از تخلیه مثانه اندازه گیری شود
 • معاینه واژینال

بعد از جراحی نیز تست های لازم گرفته خواهد شد و بعداز تخلیه مثانه میزان ادرار موجود در مثانه اندازه گیری می شود ، بررسی و معاینه ی بیماران در فواصل 2 هفته ،2 ماه، 6 ماه ، 12 ماه و 18 ماه ضروری می باشد و البته معاینه های واژینال نیز بعداز جراحی لازم است .

زمان لازم برای جراحی TVT

مدت زمان لازم برای جراحی حدود 30 دقیقه تا 45 دقیقه خواهد بود .

میزان موفقیت جراحی TVT

احتمال بهبودی بیمار بالای 91% خواه بود و طی یک جراحی یک روزه بهبودی کامل بدست خواهد آمد .

شماره ی تماس جهت بیان سوالات شما :44978004- 021
هم چنین شماعزیزان از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه  کسب نمایید.
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان وجراح زیبایی زنان

2 thoughts on “درمان بی اختیاری ادرار با TVT

 1. سادات - مارس 14, 2017 at 3:13 ق.ظ

  با سلام من هم به جوانسازي واژن و هم درمان بي اختياري إدرار نياز دارم لطفا هزينه هر دو را بنويسيد

  Reply
  • drkhalili - مارس 26, 2017 at 10:58 ق.ظ

   سلام و روزتون به خیر هر دو نیاز به معاینه اولیه دارد . که هزینه برای شما برآورد شود

   Reply

بخش نظزات

Call Now Button