درمان بی اختیاری ادرار با TOT

بسیاری از زنان از مشکل بی اختیاری ادرار رنج می برند. بی اختیاری زمانی اتنفاق می افتد که، مثانه قادر به کنترل ادرار نیست و منجر به ترشح ادرار می شود. در حالت طبیعی، پیشابراه، مجرایی است که ادرار را در مثانه نگه می دارد. اما گاهی بنا به دلایلی، عضلات مثانه ضعیف می شوند و در نهایت منجربه عدم کنترل ادرار و بی اختیاری می شود.

  • زایمان
  • سرفه های مزمن در افراد سیگاری
  • افرادی که فعالیت های سنگین بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین، انجام می دهند.

علاوه بر موارد گفته شده، عوامل ژنتیکی نیز در بی اختیاری ادرار نقش دارند.

ترشح ادرار حتی به میزان بسیار کم، بر زندگی فرد تاثیر می گذارد. زنانی که مشکل بی اختیاری ادرار دارند، از ترس ترشح ادرار، از انجام بسیاری از فعالیت ها خودداری می کنند.

درمان بی اختیاری ادرار با TOT

روش TOT چیست؟

TOT، یا نوار مسدود کننده، نوارهای ظریفی از مواد مصنوعی هستند که جهت تقویت بیشتر از پیشابراه در داخل واژن جاسازی می شوند.

روش درمانی TOT (نوار مسدود کننده)، ترشح ادرار به هنگام عطسه، سرفه و خنده را متوقف می کند. روش TOT، روش جراحی غیر تهاجمی است، که به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد، و منجر به رفع علائم و نشانه های بی اختیاری در زنان می شود. این روش به علت بهبود سریع بیمار، گزینه بسیار خوبی در درمان بی اختیاری محسوب می شود.

در زمان جراحی فرد  نیمه بی هوش است و یا قسمت پایینی بدن، بی حس می شود. نوار در زیر پیشابراه جاسازی می شود و برش ها بخیه زده می شوند. این بخیه ها، خود به خود محو می شوند. در طول جراحی، تلسکوپی، داخل مثانه را بررسی می کند. این جراحی 30 دقیقه به طول می انجامد.

در جراحی، یک کاتتر، مثانه را تخلیه می کند. این کاتتر چند ساعت بعد از جراحی برداشته می شود. اما اگر مثانه کامل تخلیه نشود، این کاتتر برای مدت طولانی تری باید باقی بماند.

گاهی بعد از جراحی، مصرف آنتی بیوتیک نیاز می شود تا جلوی هر گونه عفونتی گرفته شود.

میزان موفقیت این جراحی بسیار بالا بوده و تقریبا تمامی بیماران، پیشرفت های بسیار خوبی از این روش درمانی را مشاهده می کنند. با وجود این که، احتمال ترشح ادرار در افراد کاملا از بین نمی رود، اما کیفیت زندگی فرد را بهتر خواهد کرد.

تمام زنانی که مشکل بی اختیاری استرس دارند، گزینه های بسیار خوبی در روش TOTهستند. بسیاری از زنان از عنوان کردن مشکل خود حتی نزد پزشک، خحالت می کشند. در حالی که درمان بی اختیاری ادرار در مراحل اولیه، از عواقب و علائم بعدی، جلوگیری می کند.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها