درمان بی اختیاری ادرار با لیزر واژینال

بهترین روش درمان بی اختیاری ادرار چیست؟ آیا درمان بی اختیاری ادرار با لیزر واژینال امکان پذیر است؟مشکل بی اختیاری ادراری که اغلب به عنوان نشت ادرار شناخته می شود، ممکن است هنگام وارد آمدن فشار فیزیکی روی مثانه، مانند عطسه کردن، سرفه، خندیدن یا خم شدن، رخ دهد. این مسئله غیر ارادی به دلیل تغییرات شایع بدن با بارداری، یائسگی و زایمان رخ می دهد.

با تحریک تولید کلاژن و الاستین، می توانیم اسفنکترهای مجرای ادرار را تقویت کرده و فشارهای مثانه را برطرف کنیم. با درمان های غیر جراحی جوان سازی واژن با لیزر برای بی اختیاری ادرار، زندگی خود را دوباره کنترل کنید و زندگی راحت تری داشته باشید.

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر واژینال

بی اختیاری ادرار چیست؟

بی اختیاری ادرار، کاهش کنترل مثانه است که باعث نشت ادرار می شود. انواع مختلفی از بی اختیاری ادرار وجود دارد مانند بی اختیاری اضطراری، بی اختیاری استرسی، بی اختیاری عملکرد و بی اختیاری سرریز. که متناسب با هر کدام از آن ها بهترین برنامه درمانی برای افراد پیشنهاد می شود. علائم بی اختیاری ادرار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

آزاد کردن مقادیر کمی ادرار در طول فعالیت های معمول، مانند تمرین، خم شدن به سمت پایین، سرفه یا عطسه

احساس نیاز ناگهانی به استفاده از سرویس بهداشتی

خیس کردن تخت در شب

عدم توانایی رسیدن به موقع دستشویی

نشت ادرار بدون هشدار قبلی

این علائم به چند دلیل رخ می دهد. کلیه ها به بدن کمک می کنند، تا از پسماند و آب خلاص شود، سپس آن را به ادرار تبدیل می کند. در مرحله بعد، ادرار با لوله های کوچکی به نام حالب به داخل مثانه منتقل می شود. هنگامی که شما نیاز به تخلیه ادرار دارید، مثانه دارای عضلاتی است که منقبض می شوند و این مایعات را با یک لوله کوچک معروف به مجرای ادرار از آن خارج می کند. در طی این فرآیند، عضلات اسفنکتر در مجرای ادرار شل می شوند، بنابراین می توانید مایع را خارج کنید. بی اختیاری در حالی اتفاق می افتد که عضلات مثانه به طور غیرمنتظره ای سفت می شوند و عضلات اسفنکتر شما قدرت فشار دادن مجاری ادرار را ندارند. متأسفانه، این اشتیاق پیش بینی نشده ای برای استفاده از دستشویی ایجاد می کند و توانایی شما در کنترل ادرار را تحت تأثیر قرار می دهد.

درمان انواع بی اختیاری ادرار

تنها موردی از بی اختیاری ادرار، که به عمل جراحی پاسخ گو است، بی اختیاری ادرار از نوع استرسی است.بی اختیاری ادراری به سه دسته خفیف، متوسط و شدید تقسیم بندی می شود. در مواقعی که بی اختیاری در مرحله خفیف و متوسط است، بهتر است که عمل جراحی به عنوان روش درمان انتخاب نشود، در این شرایط، لیزر، پی آر پی، تزریق ژل، تزریق چربی، استفاده از گرفت های انسانی می توانند جوابگو باشند.

در شرایط بی اختیاری اداری شدید، تنها راه درمان عمل جراحی است، عمل جراحی بالا کشیدن مثانه و همزمان استفاده از مش توصیه می شود.

از آنجا که عمل مثانه یک جراحی پر عارضه است، و با وارد کردن یک جسم خارجی ممکن است فرد دچار عفونت، تحریک، درد، داخل شدن مش به مثانه و… شود، این روش تنها در موارد شدید توصیه می شود.

اگر علائم بیمار شدید و بی اختیاری ادرار همراه با عطسه و سرفه داشته باشد و یا افتادگی بیشتر از گرید 3 باشد، توصیه به جراحی می گردد.

 امروزه در علم جدید، عمل مثانه خیلی توصیه نمی شود، مگر آنکه شرایط بیمار خیلی سخت باشد.یکی از راه های درمانی بی اختیاری ادرار، پیشگیری از بی اختیاری ادرار در آینده، خصوصا در خانم هایی که ورزش و کار های سنگین انجام می دهند. برای پیشگیری در این شرایط استفاده از پساری کمک کننده است، حتی در بیمارانی که عمل جراحی انجام داده اند، بهتر است که بعد از جراحی از پساری استفاده کنند تا مجدد مثانه دچار افتادگی نشود، به این دلیل که عمل مثانه عملی است که به احتمال زیاد، مجدد باز می گردد، زیرا قسمت پایینی مثانه توخالی است و حالتی فشیا دارد.

در شرایط بی اختیاری استرسی بهتر است کف لگن معاینه شود و اکثرا شلی عضلات کف لگن هستند که باعث کشیدگی و تحریک مثانه می شوند، انجام لیزر و ترمیم عضلات کف لگن بسیار حائز اهمیت هستند، در حالت کلی شلی عضلات کف لگن که منجر به افتادگی مثانه شود به عللی همچون سن، زایمان، ورزش های سنگین، استفاده از دخانیات، بیماری های مزمن رخ می دهد. در مواردی که بی اختیاری ادراری شدید نیست و افتادگی مثانه گرید 3 نیست، بهترین راهکار درمان، ترمیم عضلات کف لگن و ترمیم کف لگن است.

جوان سازی واژن با لیزر چگونه در درمان بی اختیاری ادراری موثر است؟

فناوری لیزر، می تواند به سایر موارد بهداشتی زنانه مانند بهبود ظاهر واژن، روانکاری، سفتی و … کمک کند. بسته به این که بی اختیاری ادرار را برطرف کنیم یا آن را با سایر روش های درمانی برای ساختارهای ولو ترکیب کنیم، انجام این روش می تواند حدود 30 دقیقه تا دو ساعت طول بکشد. با استفاده از تکنیک های پیچیده تر، ممکن است از بیهوشی عمومی، منطقه ای یا موضعی برای راحتی بیمار استفاده شود. با این حال، تنها درمان جوان سازی با لیزر، معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد. دکتر لیلا خلیلی در جلسه مشاوره با بیمار در مورد آنچه شما می خواهید اصلاح کنید، صحبت می کند، یک برنامه درمانی شخصی را بر اساس اهداف شما تعیین می کند، جزئیات درمان را شرح می دهد و اطلاعاتی در مورد هزینه درمان بی اختیاری ادرار با لیزر واژینال به بیمار ارائه می دهد.

بی اختیاری ادرار یک بیماری شایع است که حداکثر از هر 4 زن 1 زن را درگیر می کند. اگر با نشت یا به موقع رساندن آن به دستشویی مشکل دارید، هر چه سریعتر با یک متخصص زنان مشورت کنید. هدف اصلی ما کمک به زنان است که زندگی راحت تری داشته باشند و سلامت زنانه را بهبود بخشند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها