درد عمل لابیاپلاستی

آیا درد عمل لابیاپلاستی قابل کنترل است؟  عمل لابیاپلاستی در حالت کلی جراحی مینور است، زیرا فشیا باز نمی شود، احتمال خونریزی بعد از جراحی بسیار پایین است، در صورتی که جراحی با تکنیک درست انجام شود احتمال خونریزی و هماتوم از بین می رود. می توان درد بعد از جراحی لابیاپلاستی را با مسکن کنترل کرد، انجام جراحی لابیاپلاستی با بی حسی امکان پذیر است، و نیازی به بیهوشی نمی باشد، انتخاب روش بیهوشی یا بی حسی بسته به شرایط بیمار دارد.

درد عمل لابیاپلاستی

عارضه های عمل لابیاپلاستی

می توان از مهم ترین عارضه های عمل لابیاپلاستی عارضه زیبایی در آن را معرفی کرد، ممکن است بیمار بعد از جراحی گوشت اضافه داشته باشد، عدم تقارن بعد از لابیاپلاستی وجود دارد که البته مقدار بسیار کم عدم تقارن طبیعی است، همچنین بافی ماندن جای بخیه ها عارضه دیگر لابیاپلاستی می باشد که می تواند تنها به دلیل تنکیک اشتباه در جراحی رخ دهد، که می توان این عارضه را با سافتنینگ بعد از لابیاپلاستی اصلاح کرد.

بهترین روش بیهوشی در لابیاپلاستی

تفاوت سدیشن با بیهوشی در این است که در سدیشن بیمار  دارو میگیرد  اما بیهوش نمی شود، همچنین برای بیماران در سدیشن از لوله دهانی استفاده نمی شود زیرا در سدیشن نفس بیمار از کار نمی افتد بلکه تنها بیمار به خواب عمیقی فرو می رود. آن دسته از بیماران که ترس از لابیاپلاستی دلیل امتناع از این جراحی در آن ها می باشد و تمایل دارند در طول جراحی متوجه روند عمل نباشند، بیهوشی بهترین انتخاب برای آن هاست. دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان استفاده از بی حسی کمری برای لابیاپلاستی را به بیماران خود پیشنهاد نمی کنند به این دلیل که این نوع از بی حسی بیشتر برای جراحی های طولانی همچون سزارین، واژینو پرینو پیشنهاد می شود.

کاهش یا افزایش میل جنسی بعد از لابیاپلاستی

حس جنسی بیشتر مربوط به کلیتوریس( قسمت پایین کلیتوریس ) است. بیمارانی که جراحی کلیتوریس انجام می دهند و کلیتورال لیفتینگ انجام می دهند و یا حتی افرادی که عمل های تغییر جنسیت انجام می دهند، دچار کاهش حس جنسی نمی شوند، به این دلیل که اعصاب حس جنسی در ناحیه انتهایی کلیتوریس است و در تمام جراحی ها هیچ گونه آسیبی به این ناحیه وارد نمی شود.

حتی در جراحی هودکتومی هم تنها ناحیه کناری هود برداشته می شود، که برداشت این پوست نه تنها باعث کاهش میل جنسی نمی شود، در بیمارانی که کلیتوریس پنهان دارند، با جراحی و در دسترس قرار گرفتن کلیتوریس چه بسا میل جنسی افراد به مراتب افزایش پیدا می کند.

 

 

نکته قابل ذکر است که تنها از یک جهت امکان کاهش میل جنسی بعد از جراحی در افراد وجود دارد و آن مغز بیمار است، به این دلیل که ارگاسم در خانم ها برعکس آقایان که ارگاسم فیزیولوژیک دارند، در خانم ها در مرحله اول مغز، دستور ارگاسم را می دهد، بعد از آن نقش هورمون ها هستند، در خانم هایی که هورمون های آن ها رو به کاهش می باشد، به سمت یائسگی پیش می روند و یا حتی یائسه هستند، در این خانم ها نیز به صورت کلی ارگاسم کاهس پیدا می کند، به این دلیل که هورمون تستسترون بدن آن ها کم می شود، همچنین هیجانات عامل دیگر کاهش ارگاسم در خانم ها می باشد، در نهایت هم می توان نقش بافت را در ارگاسم بانوان معرفی کرد، حتی در بانوانی که ختنه می شود همچنان حس جنسی کاهش پیدا نمی کند زیرا کلیتوریس بسیار بلند است و اعصاب حس جنسی در قسمت پایین کلیتوریس دست نخورده باقی می ماند.

در افرادی که به دلیل کاهش سطح هورمون ها، کاهش میل جنسی رخ داده باشد می توان با روش هایی همچون o shot و G shot  هورمون را جایگزین کرد.

لابیاپلاستی در خانم های باکره

عمل لابیاپلاستی در خانم های باکره هم امکان پذیر است، به  این دلیل که لابیا ها حدود 2 الی 3 سانت از پرده بکارت فاصله دارد و عمل لبیاپلاستی هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند. تنها جراحی هایی زیبایی زنان که دختران باکره نمی توانند انجام دهند، شامل واژینورافی و یا پرینورافی و عمل های ترمیمی تنگ کردن واژن است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها