جوانسازی ژنیتال با لیزر

جوانسازی ژنیتال با لیزر به چه بانوانی توصیه می شود؟ با افزایش سن زنان، ناحیه ژنیتال نیز تغییراتی می کند. تولید استروژن با پیشرفت فرآیند پیری، کند می شود که منجر به نازک شدن دیواره های واژن، التهاب بافت ها و عدم روانکاری طبیعی می گردد. هیچ بانویی مشتاقانه منتظر مقابله با این علائم ناراحت کننده نیست. خوشبختانه، در مورد جوانسازی واژن، گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. برای خانم هایی که به دنبال یک روش غیرتهاجمی و موثر هستند، جوانسازی ژنیتال با لیزر انتخاب مناسبی است، امروزه طبق گفته های دکتر خلیلی ، لیزر و نور درمانی در حوزه زنان بسیار موفق عمل کرده است

.

جوانسازی ژنیتال با لیزر

جوانسازی ژنیتال با لیزر

همزمان با بالا رفتن سن، اتفاقی که در بدن می افتد این است که از تولید هورمون استروژن کاسته می شود و منجر به بروز تغییراتی در ناحیه تناسلی از قبیل: نازک شدن دیواره واژن، التهاب بافت و کاهش لغزندگی و رطوبت در این ناحیه خواهد شد. علائم گفته شده در بسیاری از خانم ها و در دوران یائسگی دیده می شود اما می تواند در سنین پایین تر و به دلیل بارداری های متعدد یا برخی شرایط پزشکی خاص نیز اتفاق بیفتد که می توانند آزار دهنده باشند و کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار بدهند، اما خوشبختانه جوانسازی ژنیتال با لیزر می تواند به رفع مشکلات موجود کمک کند.

دلایل انجام جوانسازی واژینال با لیزر

از جمله دلایل جوانسازی ژنیتال با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• بروز علائمی مانند خشکی واژن، درد حین رابطه جنسی و یا کاهش لذت جنسی به دلیل بروز تغییرات در بافت دیواره واژن
• خشکی واژن در خانم ها بعد از دوران یائسگی
• کاهش الاستیسیته بافت واژن در پی بالا رفتن سن یا زایمان
• وجود بافت و چربی اضافی اطراف واژن
• بروز بی اختیاری ادرار
تمامی خانم هایی که از شرایط گفته شده رنج می برند، می توانند با مشورت پزشک این روش را انجام دهند.

جوانسازی ژنیتال با لیزر چگونه عمل می کند؟

جوانسازی ژنیتال با لیزر، روش ایمن و غیر تهاجمی است که در آن، حرارت کنترل شده ای از لیزر به بافت واژن و ناحیه تناسلی ساطع می شود که منجر به تولید کلاژن و رگ های خونی جدید در ناحیه می شود که نتیجه آن، افزایش الاستیسیته و ضخامت دیواره واژن خواهد بود. توجه داشته باشید که لیزر به گونه ای طراحی شده که هیچ گونه آسیبی را به دیواره سطحی واژن وارد نمی کند و تنها با تاثیر بر روی لایه های عمقی بافت ژنیتال، منجر به تولید رشته های فیبری الاستین و کلاژن خواهد شد. در نتیجه، شاهد برطرف شدن علائمی از قبیل خشکی واژن یا مقاربت دردناک خواهیم بود، به علاوه این که به سفت شدن پوست و بافت ناحیه نیز کمک خواهد شد.

نتایج و تعداد جلسات جوانسازی ژنیتال با لیزر

جوانسازی ژنیتال با لیزر در حدود نیم ساعت به طول می انجامد و در بسیاری از موارد، شما حتی بعد از یک جلسه درمان، تغییرات را احساس خواهید کرد، با این حال، ممکن است برخی خانم ها بعد از جلسه دوم به نتایج دلخواه خود برسند. نتایج این روش نیز در حدود سه تا شش ماه ماندگاری خواهد داشت.

در خصوص تعداد جلسات درمان نیز باید بگوییم که، معمولا دو جلسه لیزر با فواصل چهار تا شش هفته نیاز است و در صورتی که پزشک تشخیص بدهد، ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد. لیزر ژنیتال بدون هیچ گونه دردی انجام می شود و برای انجام این روش، نیازی به آمادگی خاصی نخواهد بود.

لیزر، یکی از روش های جوانسازی ژنیتال است که می تواند همراه با دیگر روش ها انجام شود تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد. از جمله:

لابیاپلاستی و کاهش اندازه لابیا مینور
• کوچک کردن کلاهک کلیتوریس
• مونس پلاستی و کوچک کردن برآمدگی مونس

جوانسازی ژنیتال با لیزر

روش های جوان سازی ژنیتال با لیزر

تکنیک های جراحی یا لیزری که ادعا می کنند ظاهر و عملکرد دستگاه تناسلی زنان را بهبود می بخشد شامل، جوان سازی واژن، واژینوپلاستی، لابیاپلاستی، تقویت نقطه G و غیره است.

جوان سازی ژنیتال با لیزر، به دستگاه هایی اطلاق داده می شود که انرژی حرارتی را به مخاط واژن می رساند و برای درمان علائم یائسگی واژن، اختلال عملکرد جنسی و بی اختیاری ادرار به بازار عرضه شده اند.

این دستگاه ها شامل لیزرهای CO2 ، Erbium ، دستگاه plus4 ، تکنولوژی جدید دستگاه Dafne وغیره میگردد. بر خلاف درمان های استاندارد، درمان های لیزر واژینال باید توسط افراد متخصص انجام شود، زیرا هر دستگاه متناسب با شرایط خاص و تحت setting خاص انجام می شود.

روش کار در جوانسازی ژنیتال با لیزر

همانطور که گفته شد، با افزایش سن بافت ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. لیزر واژینال یک روش غیر جراحی است که برای جوانسازی کانال واژن استفاده می شود. لیزر ضخامت و رطوبت جوانی را به بافت ها باز می گرداند. می تواند خشکی واژن، آتروفی واژن و نشت غیر ارادی خفیف مثانه را کاهش دهد. در نتیجه، منجر به افزایش لذت جنسی برای بسیاری از زنان می شود.

کاندیدای جوانسازی ژنیتال

هر زنی که بخواهد عملکرد و احساس ناحیه ژنیتال خود را بهبود بخشد، کاندیدای خوبی برای این روش است. کاندیدهای مناسب برای جوانسازی ژنیتال با لیزر کسانی هستند که:
پس از زایمان یا با افزایش سن، تنگی واژن در آن ها از بین رفته است.
از آتروفی یا خشکی واژن رنج می برند.
هنگام خندیدن یا عطسه از نشت مثانه رنج می برند.
بعد از یائسگی در ارگاسم مشکل داشته باشند.

مزیت جوانسازی ژنیتال با لیزر

درد و نارضایتی در هنگام رابطه جنسی از بین می رود.
عدم روانکاری طبیعی درمان می شود.
فقدان حس در هنگام مقاربت درمان می شود.
التهاب واژن از بین می رود.
نشت مثانه در اثر بی اختیاری استرسی ادرار کنترل می شود.

عملکرد جوانسازی ژنیتال با لیزر

لیز یک روش غیر تهاجمی و غیر سایشی است که از حرارت کنترل شده برای تحریک تولید کلاژن و خون رسانی برای بهبود ضخامت و کشسانی دیواره واژن استفاده می شود. پرتو لیزر تولید شده به صورت پالسی منتشر می شود که باعث آسیب به دیواره سطحی واژن نمی شود. این اشعه لیزر باعث رشد فیبرهای الاستین و کلاژن در لایه های عمیق دیواره واژن می شود. در نتیجه، درمان باعث تسکین مقاربت دردناک به دلیل خشکی واژن و بهبود عملکرد می شود.

شروع رابطه جنسی بعد از جوانسازی ژنیتال با لیزر

توصیه می شود که بیماران چندین روز برای بهبودی وقت بدهند. ناحیه درمان ممکن است در ابتدا در حین مقاربت جنسی حساس باشد، اما این قابل انتظار است. اگر یک هفته پس از انجام عمل خود در حین رابطه جنسی احساس درد یا ناراحتی کردید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا جوانسازی ناحیه ژنیتال بدون جراحی دردناک است؟

لیزر یک درمان غیر جراحی است که نیازی به بیهوشی یا دارو ندارد. اکثر زنان در حین یا پس از درمان هیچ دردی احساس نمی کنند، اما ممکن است در حین درمان تنها مقداری گرما را احساس کنند که نگران کننده نیست.
اگر به دلیل ناراحتی یا خودآگاهی نسبت به ظاهر ناحیه ژنیتال، اعتماد به نفس خود را از دست داده اید، جوانسازی ژنیتال می تواند اعتماد به نفس شما را بازگرداند. جوانسازی ژنیتال ارگاسم قوی‌تر، رضایت جنسی و اعتماد به نفس را بازیابی می‌کند که همگی به کیفیت بالاتر زندگی کمک می‌کنند.

مراقبت های بعد از جوانسازی ژنیتال با لیزر

جوانسازی ژنیتال با لیزر دوره نقاهتی را به همراه ندارد و شما بلافاصله بعد از آن، قادر به انجام کارهای روزانه تان خواهید بود، بی آن که نیازی به مصرف دارو باشد یا عوارضی مانند خونریزی اتفاق بیفتد. برخی خانم ها بعد از لیزر متوجه مقداری التهاب و قرمزی در ناحیه درمان می شوند که این علائم نگران کننده نیستند و بعد از گذشت چند روز و بدون نیاز به درمان خاص، برطرف می شوند. از شما خواسته می شود از برقراری رابطه جنسی یا استفاده از تامپون به مدت چهار تا پنج روز خودداری کنید، تا روند ترمیم بافت و دیواره واژن طی شود. با این حال، در خصوص زمان مناسب برای رابطه جنسی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

Source: https://www.topdoctors.co.uk/medical-dictionary/laser-vaginal-rejuvenation
Source: https://www.elitesurgerymd.com/services/body-sculpting/v-lase-non-ablative-vaginal-rejuvenation/

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها