جراح زیبایی زنان

جراح زیبایی زنان یکی از زیر شاخه های تخصص زنان و زایمان است. متخصص زنانی که در شاخه جراحی زیبایی زنان فعالیت میکند به تغییرات عملکرد و آناتومی کف لگن در زنان در نتیجه عواملی چون زایمان، پیری، ژنتیک و سایر عوامل تاثیر گذار می پردازد. زیبایی زنان یکی از رشته های جدید و رو به رشد دنیای امروز است، در واقع قدمتی که دارد مرتبط با سال 1970است، زمانی که فرعونیان در این فکر بودند که یک الهه نمی تواند دو جنسه باشد و اولین عمل لابیاپلاستی در مصر انجام شد، بعد از آن عمل های مختلف زیبایی زنان در دنیا انجام شد، اما رشد اصلی این رشته از سال 2007 بود که انجمن های مختلف زیبایی زنان در آمریکا و اروپا ایجاد شد و عمل های مختلف زیبایی زنان به صورت دانشگاهی و کلاسیک، رواج پیدا کرد. بسیاری از زنانی که به صورت روزانه به متخصص زنان مراجعه می کنند از تغییرات در عملکرد جنسی خود و زیبایی ظاهری دستگاه تناسلی خود شکایت دارند. جراح زیبایی زنان به عنوان متخصص کف لگن وظیفه دارد این نگرانی ها را درک کند. راه کار لازم راه به آنها ارائه دهد و در صورت نیاز آن را رفع کند.دکتر لیلا خلیلی ، از برترین جراحان زیبایی زنان در تهران بهترین نتایج را از عمل های زیبایی واژن به ارمغان می آورند.

جراح زیبایی زنان

 

جراح زیبایی زنان یکی از شاخه های جدید در پزشکی است که شروع آن از سال 2014 از آمریکا بوده است. افرادی که می توانند دوره های جراحی زیبایی زنان را بگذرانند متخصصان زنان، متخصص ارولوژی و جراحان پلاستیک هستند. این شاخه از جراحی شامل دو بخش جراحی زیبایی ظاهری دستگاه تناسلی و همچنین عملکرد دستگاه تناسلی و تقویت و یا کمک به بازگرداندن عملکرد جنسی پس از تغییراتی است که ممکن است به دنبال زایمان و یا پیری رخ دهد.

 

خدمات بهترین جراح زیبایی زنان در تهران

جوانسازی واژن

از اولین و مهمترین جراحی هایی که توسط جراح زیبایی زنان انجام می شود جوانسازی واژن است که برای درمان شلی واژن انجام می شود. تحقیقات طی سالهای اخیر نشان داده است که افتادگی و شلی واژن بر روی عملکرد رابطه جنسی تاثیر بسزایی می گذارد. زنان که ترمیم واژن و جوانسازی واژن را انجام داده اند رابطه جنسی بهتری داشته و راحت تر به ارگاسم رسیده اند. جوانسازی واژن (سفت شدن واژن) می تواند از روش های مختلفی انجام شود که بستگی به میزان شلی واژن دارد. افتادگی و شلی واژن ممکن است همراه با علامت مثل عدم ارگاسم، عفونت های مکرر و .. باشد و یا بدون هیچ علامتی باشد. در هر دو حالت جوانسازی باعث بهبود عملکرد جنسی فرد شده است. در سالهای اولیه این جراحی حمایت های کمی از این جراحی می شده است اما در حال حاضر در سراسر دنیا مطالعات علمی وسیعی در این زمینه در حال انجام است. همچنین مقالات و کتاب های بسیار معتبری مانند Cardoza و Staskin منتشر شده اند. با این حال ، مطمئناً انجام مطالعات علمی سطح بالا برای اعتبار سنجی این روش ها در زنان از اهمیت حیاتی برخوردار است.

جراحی های زیبایی ظاهر دستگاه تناسلی زنان

جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان که از سوی بهترین جراح زیبایی زنان در تهران به انجام می رسند ، شامل اقدامات زیبایی برای بهبود ظاهر دستگاه تناسلی خارجی نیز هست. روش هایی مثل لابیاپلاستی ماژور و مینور (کاهش لابیا مینور، کاهش و یا افزایش لابیاماژور و…)، پرینورافی، کاهش بخش مونس پوبیس و غیره. تحقیقات جهانی نشان داده است که لابیاپلاستی رشد بسیاری نسبت به بقیه جراحی های زیبایی زنان در ایالات متحده و سراسر جهان داشته است. شاید بتوان دلیلی اصلی این موضوع را آگاهی انجام شده توسط رسانه ها و یا برنامه های تلویزیونی پر طرفدار در سراسر دنیا دانست. یا ممکن است به دلیل حساسیت زنان نسبت به ظاهر دستگاه تناسلی خود و یا نادیده گرفته شدن این بخش از زنان طی سال های گذشته باشد.

از نظر علمی ثابت شده است که ظاهر دستگاه تناسلی زن، بر اعتماد به نفس و جنسیت او تاثیر به سزایی داشته است. اکنون زنان قادر به انتخاب گزینه هایی برای تغییر ظاهر خارجی دستگاه تناسلی خود در صورت عدم رضایت از ظاهر دستگاه تناسلی خود هستند. مطالعات نشان داده است که استقبال از جراحی زیبایی زنان انتخابی از جانب خود زنان بوده است و نه همسران آنها. البته باید این نکته را هم بگوییم که این جراحی بسیار جدید است و اعتبار علمی بسیار کمی برای آن وجود دارد. به همین دلیل افرادی که قادر به جراحی درست هستند بسیار کم هستند و ممکن است جراح بدون تجربه و با دانش کم جراحی زیبایی زنان را انجام داده و باعث آسیب رساندن به فرد شود.

فناوری های جدیدی نیز به تازگی به کمک این حوزه از زنان آمده است که می توان از آن لیزرها و پی آرپی را نام برد. این درمان ها توانسته است به بی اختیاری خفیف در زنان، سفیدی ناحیه تناسلی، درمان خشکی واژن و بسیاری از مشکلات جنسی کمک شایانی بکند. جدید و نو بودن این حوزه باعث شده است که سرعت رشد روش ها و تکنولوژی های استفاده شده در این شاخه بسیار زیاد باشد.

 لابیاپلاستی

برای انجام لابیاپلاستی از سوی بهترین جراح زیبایی زنان در تهران ، تکنیک های مختلفی وجود دارد، از جمله وجه پلاستی، روش سنتی، S پلاستی، Z پلاستی و غیره. در رابطه با وجه پلاستی باید گفت این روش، یک روش منسوخ شده است، زیرا بیشترین عوارض لابیاپلاستی با وجه پلاستی دیده می شود. از جمله باز شدن محل عمل، عفوت محل عمل، باقی ماندن اسکار و یا جای بخیه در وجه پلاستی از تمام روش ها بیشتر است. به همین دلیل می توان گفت این روش یک روش منسوخی است.

دکتر لیلا خلیلی در اکثر موارد روش S پلاستی که در آمریکا آموزش دیده اند را انجام می دهند، به این دلیل که بهترین نتیجه را خواهد داشت. در هر حال هر روشی که برای لابیاپلاستی استفاده می شود، لازم است آناتومی بیمار با روش انتخابی، همخوانی داشته باشد و پزشک تجربه کافی برای استفاده از روش جراحی را داشته باشد. بعد از انتخاب آگاهانه جراح زیبایی زنان، بهتر است بیمار انتخاب روش جراحی لابیاپلاستی را بر عهده بیمار بگذارد، تا پزشک بهترین روش را انتخاب کند. در طول مشاوره با بیمار جراح تشخیص می دهد که بیمار چه انتظاری از جراحی دارد و بنا بر انتظارات و آناتومی بیمار روش جراحی انتخاب شود.

چرا خانم ها به جراح زیبایی زنان مراجعه می کنند؟

عمل های زیبایی زنان از سال 2007 حالت رسمیت پیدا کرده است، اما از سال 2007 تا 17 متقاضیان برای این جراحی 8 برابر شد و به دنبال علت برای آن بودند، بعد از تحقیقاتی که در کنگره زیبایی زنان اروپا انجام شد، مشخص شد این تمایل به دلیل مدیا، اینترنت، ژورنال ها و.. است. اما در سال های اخیر که مجدد این کنگره برگزار شد، تحقیقاتی که داشتند مبنی بر این بود که علت افزایش عمل های زیبایی، افزایش اعتماد به نفس در خانم ها، افزایش امید به زندگی در خانم ها و بهبود افکار در مورد رابطه جنسی  می باشد.

جراح زیبایی زنان

عمل لابیاپلاستی و یا جراحی ناحیه ژنیتال، برابری دارد با یک عمل رینوپلاستی. همانطور که فردی تمایل به انجام جراحی بینی دارد، می تواند  برای لابیاپلاستی و سایر عمل های زیبایی اقدام کند و نمی توان دلیل انجام آن را مبنی بر عدم اعتماد به نفس و یا افکار منفی تلقی کرد.

توضیح جراح زیبایی زنان در مورد تفاوت لابیاپلاستی و ختنه زنان

متاسفانه خیلی از افراد تصور می کنند لابیاپلاستی همچون ختنه در زنان است، در حالی که این فکر کاملا اشتباه است، عمل ختنه یک جراحی است که به خواست شخص انجام نمی شود، در اکثر موارد در سنین پایین، به زور، اجبار و بدون بی حسی و با تیغ به صورت تهاجمی انجام می شود. در ختنه بیشتر ناحیه کلیتوریس را می برند و لبیاها را به یکدیگر می دوزند، به منظور حفظ باکره ای. در حالی عمل لابیاپلاستی یک عمل زیبایی است و به خواست خود فرد انجام می شود.  این جراحی تحت بی هوشی یا بی حسی انجام می شود و هدف بیمار از لابیاپلاستی هماهنگ کردن قسمت های مختلف لابیا است و به هیچ عنوان به کلیتوریس دست زده نمی شود. حتی اگر در مواقعی کلیتوروپلاستی و یا لیفت کلیتوریس انجام شود، بیمار مشکل دارد و این جراحی به منظور بهبود مشکل بیمار انجام می شود. در نتیجه به هیچ وجه نمی توانیم ختنه زنان که بار منفی دارد را با لابیاپلاستی که یک عمل زیبایی است، مقایسه کنیم.

همچون سایر اعضای بدن، ناحیه تناسلی عضوی از بدن است و ممکن است دچار مشکل باشد و یا بافتی باشد که مورد پسند بیمار نباشد در نتیجه برای جراحی زیبایی زنان اقدام کند.

چه پزشکانی جراحی زیبایی واژن را انجام می دهند؟

رهبران این روش ها و فن آوری ها در سراسر دنیا، به استثنای چند مورد، همگی متخصصین زنان هستند. این موضوع زیاد هم دور از ذهن نیست که با توجه به اینکه چهار تخصص می توانند در این شاخه فعالیت کنند، متخصصین زنان به این حوزه روی آورده اند. زیرا متخصصین زنان با تمامی بخش کف لگن در زنان درگیر هستند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها