جراحی هودکتومی در تهران | توضیحات جامع دکتر لیلا خلیلی

برای آشنایی با جراحی هودکتومی (Hoodectomy) حتما مطالب نوشته شده از سوی دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح زیبایی زنان در تهران را تا پایان مطالعه فرمایید. با توجه به فراگیر شدن جراحی های زیبایی زنان میان بانوان ، بهتر است اطلاع رسانی در این خصوص هم افزایش پیدا کند. بدین ترتیب متقاضیان عزیز با آگاهی کامل می توانند در جهت پروسه مناسب خود گام بردارند. پیچیدگی آناتومی ناحیه تناسلی بانوان ، درک تفاوت میان عمل های زیبایی هر ناحیه را کمی دشوار کرده است و ممکن است خانم ها به طور دقیق متوجه تفاوت هر یک نباشند. در ادامه این مقاله می خواهیم به عمل کاهشی کلیتورال (Clitoral Hood Reduction) بپردازیم و بگوییم که چه کسانی می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند.

جراحی هودکتومی در تهران

شناخت آناتومی کلیتوریس و کلیتورال هود :

کلیتوریس (clitoris) و کلیتورال هود (clitoral hood) ، بخشی از دستگاه تولید مثل زنان هستند. در حقیقت ، زمانی که لابیاها مینور (لبه های داخلی که در طرفین مدخل واژن قرار گرفته اند) در یک نقطه به هم می رسند ، برجستگی را شکل می دهند که به آن کلیتوریس می گویند. گفته می شود پایانه های عصبی بسیاری در این ناحیه قرار گرفته و از این بابت تاثیر بسزایی در روند لذت بخشی در روابط جنسی را بر عهده دارد.

کلاهک کلیتوریس پوست چین خورده ای است که از کلیتوریس محافظت می کند. در برخی از بانوان این کلاهک بیش از حالت طبیعی بزرگ بوده و بافت اضافه ای دارد. طی جراحی هودکتومی این پوست اضافه برداشته می شود و ظاهر طبیعی تری را ایجاد می کند.

چه کسانی برای جراحی هودکتومی اقدام می کنند؟

بانوانی که تمایل دارند شکل جوان تری برای ناحیه واژینال خود ایجاد نمایند ، در راستای عمل مذکور به متخصص زنان مراجعه می کنند. این افراد ممکن است به طور ژنتیکی یا در پی افزایش سن ، کلاهک کلیتوریس در ناحیه تناسلی شان حالت بزرگ و افتاده ای پیدا کرده باشد. شایان ذکر است که این مشخصه هم به لحاظ زیبایی و هم فانکشنال می تواند اثرات منفی را به دنبال داشته باشند که در ادامه توضیحات کامل تری را در این خصوص ارائه داده ایم.

بانوان متقاضی عمل هودکتومی در تهران  بایستی به لحاظ جسمانی و روانی در سلامت کامل باشند. چرا که عدم برخورداری از سلامت مطلوب ، حتی در صورت مثبت بودن نتیجه ، منجر به عدم رضایت بیمار می شود. این را هم بدانید که بایستی نسبت به عمل دید منطقی داشته باشید و نتیجه غیر معقولی را طلب نکنید.

توضیحات دکتر خلیلی در مورد جراحی هودکتومی را گوش دهید

قسمت بالایی لبیاها هود نامیده میشود که در واقع پوست پوشاننده ناحیه کلیتوریس هست. در مواردی که اندازه هود بزرگ و لابیاها کوچک باشه ، عارضه پنیس فرم ایجاد میشود.

بدین ترتیب آناتومی نرمال لابیاها بهم میریزد ؛ چون لابیاماژورها از قسمت تحتانی بهم چسبیده و از قسمت فوقانی با فاصله از هم قرار میگیرند. در این مواقع جراحی ترمیمی هودوپلاستی انجام میشود.

مزایای جراحی هودکتومی :

یکی از بارزترین مزیت هایی که به دنبال جراحی کاهشی کلیتورال نمود پیدا می کند ، بالا رفتن کیفیت رابطه جنسی و رضایت زوجین از روابط زناشویی است. چرا که با برداشته شدن بافت اضافی ، ناحیه کلیتوریس نمایان تر شده و تحریک پذیری آن بیشتر می شود.

علاوه بر موارد فوق ، بانوان عزیز در طول روز به هنگام انجام فعالیت های روتین خود ، در زمان ورزش کردن و پوشیدن لباس های چسبان دیگر محدودیتی نخواهند داشت. پیش از آن که بافت اضافه کلاهک کلیتوریس طی جراحی هودکتومی در تهران توسط بهترین جراح زنان برداشته شود ، خانم ها در شرایط فوق الذکر ، میزانی درد و ناراحتی را متحمل می شوند. اما پس از عمل ، چنین مسئله ای دیگر نمود پیدا نمی کند.

از دیگر مزیت های جراحی مذکور ، می توان به جلوگیری از بروز عفونت در ناحیه ژنیتال اشاره کرد. زمانی که کلیتورال بزرگ تر از مقیاس طبیعی خود باشد ، به سبب مالش و فرسایش ، به میزان بیشتری در معرض تجمع عواملی بیماری زایی باکتریایی و قارچی قرار می گیرد. اما با انجام جراحی کاهشی ، ریسک این عارضه به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند. بدین ترتیب این عمل نه تنها به لحاظ زیبایی ، بلکه در راستای عملکردی و درمانی هم می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

عمل هودکتومی چگونه به انجام می رسد؟

آگاهی از چگونگی انجام جراحی و اینکه در اتاق عمل چه می گذرد ، می تواند استرس و اضطراب بیمار را بسیار کاهش دهد. پس اگر شما هم متقاضی هودپلاستی هستید ، پیشنهاد می شود این بخش از مطالب را از دست ندهید. به طور کلی جراحی کاهشی کلیتورال ، سرپایی به انجام می رسد ؛ بدین معنا که فرد پس از عمل، نیازی نیست در بیمارستان بستری شود. بسته به میزان اصلاحات موردنیاز ، مدت زمان جراحی برای هر فرد کمی متغیر است اما به طور میانگین می توان زمان جراحی را یک ساعت در نظر گرفت.

پیش از شروع پروسه هودکتومی در تهران ، همچون سایر عمل های جراحی ، ابتدا باید تکنیک بیهوشی اعمال گردد. با توجه به وضعیت بیمار ، متخصص، بی حسی موضعی به همراه سدیشن یا بیهوشی عمومی را انتخاب می کند. با اثر گذاری ماده بیهوشی یا بی حسی ، جراح زنان می تواند پروسه را آغاز نماید.

به منظور جدا کردن بافت های اضافی کلاهک کلیتوریس ، باید برشی بر روی آن ناحیه ایجاد گردد. همان طور که گفته شد ، رشته های عصبی متعددی در این بخش قرار دارند ؛ از این بابت لازم است جراح به هنگام ایجاد برش ، نهایت دقت را به عمل آورد تا به عصب ها آسیبی وارد نسازد. پس از جداسازی بخش های اضافی ، لبه های برش خورده کلاهک کلیتوریس با بخیه های جذبی بسته می شوند.

پس از جراحی کاهشی کلیتورال ، به چه مراقبت هایی نیاز است؟

پس از هر عمل جراحی ، بیمار باید دوره نقاهتی را پشت سر بگذارد. به منظور پیشبرد این دوره به نحو مطلوب ، لازم است مراقبت هایی پس از عمل هودکتومی در تهران از سوی بیمار به انجام برسند. در دوره ریکاوری انتظار می رود شاهد بروز درد و ورم در موضع جراحی شده باشید. عموما از سوی بهترین جراح زیبایی زنان پیشنهاد می شود که یک هفته از رفتن به محل کار خود اجتناب کنید و به فعالیت های فیزیکی که به بدن و ناحیه جراحی شده فشار وارد می کنند ، نپردازید. مدت زمان در نظر گرفته شده برای بهبود ورم پس از عمل ، به طور متوسط 6 هفته می باشد. از جمله مراقبت هایی تسهیل کنده این دوره عبارتند از :

  1. استفاده از کمپرس سرد یا پک یخ ؛ به مدت 20 دقیقه آن را از روی لباس زیر خود بر ناحیه کلیتورال قرار دهید. سپس 20 دقیقه در حالت استراحت قرار گرفته (یعنی کمپرس را از روی موضع برداشته شود) و سپس مجدداً پروسه را تکرار کنید.
  2. زمانی که می خواهید پس از عمل هودکتومی بخوابید یا استراحت کنید ، برای راحتی بیشتر یک بالش زیر خود قرار دهید تا محل جراحی از حالت عادی کمی بالاتر قرار گیرد.
  3. هنگام استحمام ، سعی کنید مدت زیادی با آب در تماس نباشید و پس از حمام کردن حتما ناحیه واژینال را خشک کنید. دقت فرمایید که نباید برای خشک کردن از حرکات مالشی استفاده کنید ؛ بلکه با ضربه های بسیار آرام این کار را انجام دهید.
  4. آنتی بیوتیک ها و مسکن های تجویز شده را طبق دستور مصرف نموده و دوره دارویی خود را کامل کنید.
  5. تا زمانی که بهبودی مطلوب بدست آید ، لباس های آزاد و نخی بپوشید تا از مالش اضافی و حساسیت جلوگیری شود.

آیا جراحی هودکتومی حساسیت ناحیه کلیتورال را افرایش می دهد ؟

طی پروسه جراحی ، تغییری در سیستم عصبی و تحریک پذیری موجود در ناحیه کلاهک کلیتوریس ایجاد نمی گردد ، بلکه به سبب برداشته شدن بافت اضافی و نمایان تر شدن آن ناحیه ، تحریک پذیری هم بیشتر می شود.

همزمانی جراحی لابیاپلاستی و هودپلاستی

با توجه به نزدیکی و ارتباط لابیاها ، کلیتوریس و کلیتورال هود ، این امکان وجود دارد که پروسه لابیاپلاستی و هودکتومی به طور همزمان با هم به انجام برسند. شایان ذکر است که در این شرایط ، در شروع عمل جراحی ابتدا تغییرات مربوط به لابیاها پیاده سازی می شوند و سپس نوبت به کلاهک کلیتوریس می رسد. به جهت اگاهی از این که کاندیدای مناسبی برای این دو پروسه به صورت همزمان هستید یا خیر ، از یک متخصص زنان خوب مشورت بگیرید.

آیا جراحی کاهشی کلیتورال عوارض دارد؟

نگرانی همیشگی بانوان در زمان مراجعه جهت انجام جراحی زیبایی زنان ، عوارض پس از عمل است. شایان ذکر است که این دست از پروسه ها در صورتی که از سوی متخصص مربوطه به انجام برسند و مراقبت های پس از عمل به طور جدی پیگیری شوند ، عارضه جدی را در پی نخواهند داشت. ورم ، درد و کبودی از اثرات جانبی این پروسه هستند که وقوع شان پس از عمل طبیعی است.

در صورت عدم مراجعه به متخصص زنان با تجربه برای عمل هودکتومی در تهران چه اتفاقی می افتد؟

اگر برای عمل هودکتومی در تهران ، جراح کارآزموده و متبحری را انتخاب نکنید ، انتظار وقوع عوارض را باید داشته باشید. به دلیل عدم تسلط و کم تجربگی جراح ، ممکن است برش های جراحی بیش یا کمتر از حد نیاز ایجاد شوند که در هر دو صورت نتیجه مطلوبی پدید نخواهد آمد.

همچنین دیگر عارضه ای که در این شرایط بیمار را تهدید می کند، آسیب دیدن پایانه های عصبی قرار گرفته در آن ناحیه هستند ؛ زیرا امکان دارد جراح در حین برش دهی ، دقت کافی را نداشته باشد. عفونت و خونریزی نیز دیگر عوارض احتمالی هستند. به جهت پیشگیری از وقوع این عارضه های ناخوشایند ، لازم است در زمان انتخاب متخصص بهترین عملکرد را از خود نشان دهید.

آیا جراحی هودکتومی ، نوعی عمل زیبایی واژن است ؟

بله ؛ جراحی کوچک کردن کلاهک کلیتوریس نوعی جراحی زیبایی واژن به حساب می آید و موجب جوانسازی ظاهر ناحیه تناسلی می شود. از دیگر جراحی های جوانسازی واژن که می توان به طور همزمان با عمل هودکتومی آن را به انجام رساند ، می توان به تنگ کردن واژن ، پرینورافی و البته تزریق ژل و چربی به واژن اشاره نمود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی

سلام

دقیقا هودکتومی همان ختنه زنان هست و لا غیر و چیزی به جز هودکتومی هم ختنه زنان نیست.

اگر منشا جنین شناسی و بافت شناسی و فیزیولوژی و آناتومی و نتایج رو در نظر بگیریم تنها و تنها چیزی که در زنان معادل ختنه در مردان خواهد بود همین هودکتومی است. که البته دقیقا تنها چیزی که از لحاظ شرعی هم ختنه زنان نامیده می شود همین هودکتومی است… حتی لابیاپلاستی هم نیست….تا چه برسد به کلیتوریدکتومی که شرعا حرام است. اما ختنه زنان مستحب….

پس تفاوت دارند

پنیس معادل کلیتوریس هست و اجسام غاری و اسفنجی پنیس معادل اجسام غاری و اسفنجی کلیتوریس… بولب پنیس با بولب کلیتوریس معادل است…. فرنولوم کلیتوریس با فرنولوم پنیس معادل است… گلنس کلیتوریس با گلنس پنیس معادل است و پره پوس پنیس با پره پوس کلیتوریس یا هود معادل است و هر دو مورد اسمگما ترشح میکنند… پره پوس پنیس در ختنه مردان برداشته می شود و نه گلنس پنیس، پس ختنه زنان برداشتن هود است و نه گلنس کلیتوریس… نتیجه هم در هر دو مورد یکسان است… افزایش حساسیت گلنس و ارگاسم زودتر و قویتر و همینطور کاهش ترشح اسمگما….

اتفاقا مقاومت برخی متخصصین محترم زنان در برابر اینکه واضحا هودکتومی را ختنه زنان بنامند و اصرار بر اینکه در ختنه زنان کلیتوریس قطع می شود و غیره باعث می شود برای بسیاری از خانواده ها که معتقد بر وجوب ختنه زنان هستند راهی باقی نماند به جز پناه بردن به زیر زمینها و انجام کلیتوریدکتومی به جای هودکتومی و به نام ختنه توسط پیرزنها و در شرایط غیر بهداشتی…مقاومت بی دلیل متخصصین زنان باعث شیوع بیشتر ناقص سازی جنسی زنان و کلیتوریدکتومی می شود….هودکتومی به علت جزییات بسیار و همینطور اندازه کوچک تر عمل بسیار ظریفی است که قاعدتا از دست پیرزنها بر نمی آید و به راحتی گلنس کلیتوریس را همراه با هود بر میدارند….

از جمله نتایج هودکتومی با وجود افزایش حساسیت گلنس و تحریک سریعتر ، کاهش خودارضایی در دختران است… چرا که با عدم وجود هود و عدم ترشح اسمگما، اسمگمالیت یا سنگهای اسمگمایی یا همان اسمگمای خشک شده در زیر هود و روی کلیتوریس تشکیل نمی شود‌. این اسمگمالیتها باعث تحریک مکرر و مداوم کلیتوریس و خارش ناحیه شده که با دستکاری مداوم منجر به خودارضایی در دختران می شود اما در دخترانی که به طور صحیح و شرعی و بهداشتی و آگاهانه ختنه شده اند میزان خودارضایی به مراتب کمتر است….

اینکه می گویند ختنه زنان ۴ مدل دارد بسیار مسخره است.. تا کنون چه کسی گفته پیرسینگ تناسلی ختنه زنان است، ضمنا انجام لابیاپلاستی و پیرسینگ و هودکتومی به وفور و به صورت بسیار گسترده نشان دهنده اشتباه سازمان جهانی بهداشت است… جدای از این مساله تا حالا کسی گفته که ختنه مردان ۴ مدل است در یکی گلنس برداشته می شود در دیگر آلت در سومی آلت و بیضه ها و در چهارمی سوراخکاری و غیره؟ معلوم است که این اطلاعات نادرست است… ضمنا اگر فقط با اندیکاسیونهای پزشکی می توان این اعمال را انجام داد پس لابیاپلاستی به جهت زیبایی هم غیرقانونی است و یا پیرسینگ چه اندیکاسیون پزشکی دارد؟ باید ناقص سازی جنسی از ختنه و سایر اعمال جدا شود. ناقص سازی به معنی اختلال و افت در عملکرد است. عملکرد دستگاه ادراری تناسلی در مردان ۴ و در زنان ۶ مورد است. ۴ مورد مشترک اینهاست: دفع ادرار ، توانایی جفت گیری یا نزدیکی، لذت جنسی و تولید سلولهای جنسی و هورمونها و دو مورد ویژه زنان اینهاست: باداری و زایمان… هر عملی که در ۴ یا ۶ مورد فوق اختلال ایجاد کند ناقص سازی جنسی است و جز با اندیکاسیون پزشکی مثل سرطان نباید انجام شود… در غیر این صورت قابل انجام است با توجه به خواست فرد و شرایط اجتماعی و عرف و غیره… بر این منوال هودکتومی و لابیاپلاستی و برخی پیرسینگها قابل انجام و کلیتوریدکتومی و اینفیبیولیشن زنانه و برخی پیرسینگها غیرقابل انجام است. دقت کنید که اینفیبیولیشن یعنی ایجاد سد در مقابل نزدیکی یا انجام کاری که بدون نقص عضو باعث جلوگیری از نزدیکی می شود و هم در زنان و هم در مردان قابل انجام است. در زنان با دوختن لابیاهای ماژور به هم…و در مردانی که ختنه نشده اند با دوختن دو طرف پره پوس به هم که مانع از ایجاد نعوظ و توانایی نزدیکی می شود…

به هر حال مباحث در این زمینه زیاد است و توضیحات بسیار فراوان دارد که در صورت تمایل عرض می کنم و در اینجا خلاصه ای از رئوس مطالب را گفتم اما بهترین راه در مبارزه با ناقص سازی جنسی زنان راه حل سوم است… راه حل اول: ممنوعیت هرگونه دستکاری در اندام تناسلی که مشخضا غیر قابل اجتناب شده… راه حل دوم آزاد سازی انجام هرگونه اقدام از جمله کلیتوریدکتومی و اینفیبیولیشن به عنوان ختنه زنان که مشخصا باعث نقص عضو می شود… راه حل سوم انجام داوطلبانه و آگاهانه ختنه صحیح و شرعی و بهداشتی زنان توسط متخصص زنان… و تنها راه حل سوم منطقی است….
ترویج روش صحیح و بهداشتی و شرعی ختنه زنان به صورت آگاهانه و داوطلبانه و توسط متخصصین محترم زنان که همان هودکتومی باشد تنها و تنها راه غلبه بر ناقص سازی جنسی زنان است….