جراحی همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

خانم ها در طول زندگی خود در مراحل مختلفی مانند تغییرات هورمونی، بارداری، یائسگی و از همه مهم تر بالا رفتن سن قرار می گیرند که تغییراتی در بسیاری از نواحی بدن اتفاق می افتد که دستگاه تناسلی و ژنیتال نیز از جمله این قسمت هاست که بسیاری از خانم ها متوجه کاهش حجم قسمت های خارجی واژن یعنی لابیاها می شوند. از این رو به دنبال روش هایی خواهند بود تا بتوانند زیبایی و جوانسازی این ناحیه را به حالت قبل برگردانندکه یکی از روش هایی که نتایج بسیار درخشانی را به همراه دارد، جراحی لابیاپلاستی و تزریق چربی به صورت همزمان است. اما آیا امکان انجام این دو روش در یک جلسه وجود دارد؟ چه افرادی می توانند آن را انجام بدهند؟

جراحی لابیاپلاستی و تزریق چربی به طور همزمان؟

واژن از دو لب به نام لابیا مینور (لب های داخلی) و لابیا ماژور (لب های خارجی) تشکیل شده که قسمت ورودی واژن را می پوشانند، ناحیه ای که دارای چین ها و برجستگی هایی است و از پیشابراه و واژن محافظت می کند. در خانم های جوان معمولا این ناحیه برجستگی خوبی دارد و حجیم است، اما هر چه سن بالا می رود از تولید هورمون استروژن کاسته می شود و پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد، از میزان حجم این ناحیه کاسته می شود و چین های بیشتری روی آن تشکیل می شود که معمولا لابیا فرم آویزان و افتاده ای پیدا می کند که نه تنها می تواند مشکلات زیبایی را به همراه داشته باشد، بلکه مشکلات عملکردی مانند درد در رابطه جنسی، کاهش میل جنسی یا عفونت های مکرر را نیز به همراه خواهد داشت.

در مواردی که لابیا حالت شل و افتاده ای پیدا می کند، لابیاپلاستی با هدف برداشت چین ها و پوست های اضافی از روی لابیا انجام می شود که در پایان، پوست باقی مانده برش زده می شود و نتایج زیبایی را شاهد خواهیم بود. اما برای آن دسته از خانم هایی که از حجم لابیاها نیز کاسته شده، می توان بعد از لابیاپلاستی، تزریق چربی را نیز انجام داد تا نتایج بسیار ایده آل تری حاصل گردد. روشی که کمترین میزان دوره نقاهت را به همراه دارد و به بالا رفتن سطح اعتماد به نفس خانم ها نیز کمک می کند.

جراحی همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی دکتر خلیلی_8264

کاندید مناسب جراحی همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

تمامی خانم هایی که از ظاهر لابیاها و مونس پوبیس، کم حجم شدن این دو ناحیه و هم چنین افتادگی و شل شدگی پوست لابیا ناراضی هستند، می توانند با مشورت پزشک، تزریق چربی و لابیاپلاستی را به طور همزمان انجام بدهند. آن چه که اهیمت دارد این است که افرادی که خواهان انجام این روش هستند، باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشد و سیگار و دخانیات استعمال نکنند.

از طرفی، برای انجام تزریق چربی ژنیتال، نیاز است که فرد چربی های اضافی در نواحی مانند ران ها یا باسن داشته باشند تا امکان برداشت و تزریق فراهم گردد و نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که خانم هایی که قصد بارداری در آینده دارند، باید انجام این دو روش را تا بعد از زایمان خود به تعویق بیندازند تا تاثیری در نتایج ایجاد نگردد.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

کاملا طبیعی است که بعد از درمان، مقداری التهاب و ورم در ناحیه مشاهده شود که چند هفته زمان می برد تا ورم به طور کامل از بین برود. با این حال، شما بلافاصله بعد از جراحی و تزریق، می توانید نتایج را مشاهده کنید و به مرور، نتایج نهایی مشخص خواهند شد. دوره نقاهت و استراحت در منزل در حدود یک تا دو روز است که در صورتی که احساس درد داشتید، می توانید از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. از کمپرس یخ نیز می توانید برای کاهش ورم استفاده کنید.

از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش و هم چنین برقراری رابطه جنسی به مدت چهار تا شش هفته خودداری کنید تا بافت ترمیم شود.

نتایج جراحی همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی

لابیاپلاستی نتایج دائمی را به همراه دارد، اما می توانید تزریق چربی را چند مرتبه تکرار کنید تا نتایج ایده آل تری حاصل شود که بهتر است در این خصوص حتما با پزشک مشورت داشته باشید.

Source: https://metime.com/patients/solutions/labia-majora-fat-grafting

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها