جراحی های ترمیمی زنان

منظور از جراحی ترمیمی زنان، استفاده از راهکار هایی برای بازگرداندن آناتومی و عملکرد طبیعی زنان می باشد.جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان اصطلاحی گسترده است که شامل روشهای متعددی از جمله لابیاپلاستی، کاهش هود کلیتورال، هایمنوپلاستی، واژینوپلاستی، تقویت نقطه G و دیگر پروسه ها است. طی دهه گذشته، هم علاقه بیمار و هم انجام عمل های زیبایی دستگاه تناسلی افزایش یافته است. فقدان مطالعات منتشر شده و نامگذاری استاندارد مربوط به اقدامات جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان و نتایج آنها، به معنای فقدان اطلاعات روشن در مورد آگاهی از خطرات و عوارض است. زنان لازم است قبل از هر اقدامی در مورد عوارض احتمالی جراحی از جمله درد، خونریزی، عفونت، اسکار، چسبندگی و تغییر احساس با بهترین جراح زیبایی زنان ، دکتر لیلا خلیلی مشورت کنند. پزشک نیز باید آموزش کافی در این زمینه دیده باشد، اما متاسفانه نبود آگاهی کافی و در خواست های غیر متعادل برخی از افراد باعث می شود که برای درمان، نیاز به انجام جراحی ترمیمی باشد.

جراحی های ترمیمی زنان

ترمیم لابیاپلاستی

خیلی از بیماران قبل از جراحی لابیاپلاستی در طول جلسه مشاوره تمایل دارند که به طور کامل لبیا نداشته باشند همانند باربی لبیاپلاستی، باید گفت حتی در باربی لبیاپلاستی هم یک مقدار لبیا وجود دارد. سایز کوچک لبیا هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اما باید همان مقدار کم هم حتما وجود داشته باشد، در این شرایط علاوه بر آنکه بیمار از نظر زیبایی دچار مشکل می شود از نظر درمانی هم مشکل ساز می شود و دچار خشکی ورودی، رخم، تحریک و عفونت مداوم می گردد.

درمان در صورتی که لبیا دچار مشکل می شود معمولا سخت است و نیاز به دقت و مراقبت های بیشتری دارند. در شرایطی که لبیا به طور کامل از بین رفته است و نیاز به ترمیم دارد، در وهله اول باید، هدف بازگشت عملکرد باشد، تا آناتومی طبیعی اصلاح شود و بعد به مسائل زیبایی آن بپردازیم. زیرا زمانی که نقص وجود دارد نمی توان در مورد زیبایی صحبت کرد. در جراحی ترمیمی لابیاپلاستی هم فرد می تواند یک ماه ونیم بعد از جراحی ورزش را شروع کند و نزدیکی داشته باشد.

ترمیم پرینورافی

بعد از لابیاپلاستی یکی دیگر از عمل هایی که اشتباه انجام می شود عمل پرینورافی است که در طی آن عمل، برخی از پزشکان لابیاماژور ها را به یکدیگر وصل می کنند تا تنگی بیشتری ایجاد کنند، در حالی که این تنگی بیشتر باعث برهم خوردگی آناتومی می شود و بیمار دچار مشکلات عملکردی می شود. گاهی ممکن است بیمار قادر به نزدیکی نباشد و باعث تاثیر منفی بر زیبایی ناحیه شود.

 

اگر فردی سابقه بارداری نداشته باشد می تواند جراحی واژینوپلاستی انجام دهد؟

از مهم ترین علل شلی لگن، بارداری و زایمان، به خصوص زایمان طبیعی است.اما موارد دیگر همچون افزایش سن، ورزش، ژنتیک، استفاده از دخانیات و داشتن بیماری های مزمن همچون یبوست مزمن، سرفه مزمن و… می تواند سبب شلی لگن شود. در نتیجه در مواردی که حتی فرد سابقه زایمان و بارداری نداشته باشد می تواند نیاز به جراحی واژینوپلاستی داشته باشد.

در صورتی که این مشکل فرد را اذیت نمی کند و تصمیم به بارداری در یکی دو سال اخیر دارد، توصیه می شود بعد از بارداری جراحی انجام شود، اما در صورتی که بیمار مشکل دارد مثل خروج باد از واژن و سایز مشکلات بهتر است جراحی را به تعویق نیندازد. خروج باد از واژن، در صورتی که بیمار عفونت نداشته باشد و به صورت مداوم آن را تجربه کند، علت آن می تواند شلی واژن و عضلات باشد، که برای درمان نیاز به جراحی است.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها