جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم

اغلب بیماران ترمیم عمل لابیاپلاستی را با ترمیم اعمال زیبایی در آرایشگاه ها به اشتباه می گیرند. به طور مثال زمانی که برای تتو و ترمیم آن اقدام می کنند از آن جهت که ترمیم اغلب راحت تر است، در رابطه با عمل لابیاپلاستی نیز اینگونه فکر می کنند، در حالی که منظور از ترمیم لابیاپلاستی این نیست که کار اصلی جراحی انجام شده است و تنها یک سری از کار های جزئی در ترمیم لابیاپلاستی انجام می شود.دکتر لیلا خلیلی در رابطه با جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم توضیحاتی ارائه می دهند.

ترمیم عمل لبیوپلاستی ،فرنولوپلاستی و هودکتومی

 

ترمیم عمل لابیاپلاستی خود به تنهایی می تواند یک عمل پیچیده از نظر تکنیک و کار هایی که قرار است انجام شود باشد.
در برخی از عمل های ترمیم لابیاپلاستی باید از گرفت، فلپ و پیوند استفاده شود و همچنین عمل های مختلفی انجام شود تا بتوان بهترین نتیجه از عمل لابیاپلاستی را داشته باشیم.
عمل لابیاپلاستی برای بار دوم بسیار متفاوت از عملی است که برای بار اول در زمانی که آناتومی بدن تغییر نیافته، می باشد. به مراتب جراحی لابیاپلاستی ترمیمی سخت تر از جراحی اولیه است و احتیاح به مهارت و عمل های مختلفی دارد و به طبع هزینه بالاتری نیاز دارد.

جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم
جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم

انتظارات بیمار از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

خیلی از بیماران تصور می کنند که بعد از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی باید لابیا های آن ها به طرز چشمگیری تغییر پیدا کند. دکتر لیلا خلیلی به تمام بیماران خود در زمان مراجعه برای جراحی لابیالاستی مجدد می گویند، از آنجا که لابیا ها بافتی هستند که دستکاری شده اند و تصیم داریم این بافت به حالت بهتری شکل پیدا کند نباید انتظار صد در صد از این عمل وجود داشته باشد اما می توان گفت 80 تا 90 درصد، افراد می تواند بعد از جراحی، بهبودی در ناحیه لابیا های خود را مشاهده کند.

دلایل نیاز به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

یکی از موارد شایع اغلب افراد این است که در جراحی اولیه هودکتومی انجام نشده است.
برداشت لبیا ها به مقدار یکسان نبوده یعنی ناهماهنگی در لبیا ها به وجود آمده است.
هود و زائده ای که از لبیا ماژور به لبیا مینور میرسد، کاملا باقی بماند، در این موارد لابیا بیمار حالت پنیس فورم پیدا می کند.
ایجاد عارضه گوش سگی در لبیا ها، یکی دیگر از موارد شایع است، یعنی فرنولوم باقی مانده است.

سافتنینگ در جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

سافتنینگ به معنی برداشت و صاف کردن چین ها است در سافتنینگ دیگر برشی زده نمی شود و تنها زیبایی لابیاها اهمیت دارد.

تزریق ژل همزمان با جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

تزریق ژل معمولا همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود، با تزریق ژل لابیا ماژور ها خیلی دچار ادم و ورم نمی شوند می توان با تزریق ژل فاصله بین لبیا مینور و ماژور را کاهش داد، به همین دلیل مانعی برای همزمانی با جراحی لابیاپلاستی وجود ندارد.

ریکاوری جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

ریکاری جراحی تریمیم لابیاپلاستی همچون جراحی اولیه لابیاپلاستی است.
دارو ها طبق دستور پزشک مصرف شود.
استفاده از کمپرس یخ بعد از جراحی لازم است.
باید فرد 2 تا 3 زوز در منزل استراحت کند.
لازم به ذکر است که در رابطه با قضاوت نتیجه جراحی حداقل 5 تا 6ماه صبر کنید تا ورم جراحی به طور کلی از بین برود و بعد از آن برای جراحی ترمیمی قضاوت کنید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها