تیرگی لبه های واژن

علت تیرگی لبه های واژن چیست؟ دکتر خلیلی اذعان می کنند زیبایی ناحیه ژنیتال باعث افزایش اعتماد به نفس بانوان می شود، خیلی از بانوان از تیرگی لبه های واژن و یا تیرگی ناحیه تناسلی خود شکایت دارند، اما آیا سفید کردن واژن می تواند یک راه حل موثر برای این مشکل باشد؟

تیرگی لبه های واژن

سفید کردن واژن با لیزر

لیزر یک درمان موثر برای از بین تیرگی ناحیه ژنیتال است، البته گاهی بهتر است برای نتایج بهتر برخی از روش های زیبایی زنان همراه باهم انجام شود، از جمله جراحی لابیاپلاستی ماژور، جراحی لابیاپلاستی و غیره بسته به شرایط افراد، متخصص زنان روش های درمانی را توصیه می کند، اما بانوان می توانند تنها با چند جلسه لیزر وایتنینگ نتایج فوق العاده ای از این روش به دست آورند.

علت تیرگی لبه های واژن

اکثرا بانوان تمایل به پوشیدن لباس زیر ها و شلوار های تنگ دارند، همین مورد یکی از علت های اصلی در تیرگی لبه های واژن است. همچنین اگر برای اصلاح ناحیه ژنیتال به طور مداوم از ژیلت و یا ژیلت های چند بار مصرف شده استفاده کنند، می توانند به تیره شدن ناحیه ژنیتال خود کمک کنند.

آیا لیزر سفید کننده واژن باعث سرطان و یا نازایی می شود؟

این یکی از سوالات شایع بیشتر خانم ها خصوصا خانم های مجرد و  خانم هایی است که باردار نشده اند، در پاسخ به این افراد می توان گفت، لیزر هایی که استفاده می شود از جمله، لیزر الکس برای موهای زائد و یا لیزر ژولیت که Er:Yag است و یا مونالیزا که co2 است و سایر لیزر ها، همگی از طول موج های بالایی برخوردار هستند. لیزر، زمانی می تواند باعث سرطان شود که طول موج کوتاهی داشته باشد(زیر 300 باشد). عمق نفوذ در این لیزر های در حد بالا به یک میلیمتر هم نمی رسد و اثر موضعی دارد، در نتیجه چه لیزر وایتنینگ و چه لیزر موهای زائد، همگی عمق نفوذ کمی دارند و فقط در ناحیه مورد نظر اثر گذاری دارند و باعث تنبلی تخمدان، کاهش فولیکول ها و سرطان ها نمی شوند.

چه مراقبت هایی بعد از لیزر وایتنینگ لازم است؟

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن تنها 1 تا 2 روز است.

اغلب سوزش کمی تا یک ساعت بعد از لیزر احساس می شود.

لازم است مراقبت هایی که توسط جراح زیبایی زنان ارائه می شود، از جمله مصرف پماد و کرم طبق دستور انجام شود.

این روش نیازی به ریکاوری ندارد و فرد می تواند ورزش و فعالیت خود را داشته باشد.

آیا سفید کردن واژن یک روش بازگشت پذیر است؟

باید گفت همان عواملی که باعث تیرگی می شوند، اگر بیمار ادامه دهد می تواند باعث بازگشت تیرگی شود. لیزر تنها کمک می کند تا لایه برداری پوست ناحیه ژنیتال بیشتر شود، زیرا لایه برداری در این ناحیه به نسبت سایر نقاط بدن دیر تر اتفاق می افتد، به همین دلیل رنگ دانه ها را نگه می دارد. اگر بیمار مجدد لباس تیره و تنگ استفاده کند، ورزش هایی انجام دهد که اصطحاک بر ناحیه تناسلی را بیشتر کند و یا سطح هورمون ها تغییر کند، ممکن است مجدد تیرگی این ناحیه بازگردد.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها