تنگ کردن کانال واژن با جراحی

دکتر خلیلی ، تنگ کردن کانال واژن با جراحی به چه بانوانی توصیه می کند؟ همزمان با بالا رفتن سن در خانم ها، شاهد بروز تغییراتی در قسمت های مختلف بدن از جمله واژن و ناحیه تناسلی خواهیم بود. کاملا طبیعی است که با افرایش سن، دیواره واژن حالت شل و افتاده ای پیدا کند و به دلیل کاهش تولید استروژن، درجاتی از خشکی واژن اتفاق بیفتد. عوامل مختلفی از قبیل زایمان های متعدد، یائسگی، افزایش وزن های شدید، آسیب های وارده به واژن یا مسائل ژنتیکی می توانند در شل شدگی یا گشاد شدن کانال واژن دخیل باشند. گشاد شدن و شلی دیواره و کانال واژن می تواند بر کیفیت رابطه جنسی تاثیر بگذارد و میل جنسی را کاهش دهد، از این رو بسیاری از خانم ها به دنبال رفع این مشکل خواهند بود. تنگ کردن کانال واژن با جراحی از جمله روش هایی است که به رفع این حالت کمک می کند.

تنگ کردن کانال واژن با جراحی

 

تنگ کردن کانال واژن با جراحی چگونه انجام می شود؟

تنگ کردن کانال واژن با جراحی که با عنوان واژینوپلاستی شناخته می شود و به نوعی جوانسازی واژن به حساب می آید، هدف از انجام آن، ترمیم و بازسازی واژن می باشد. این روش جراحی هم چنین می تواند به درمان مشکلات پزشکی از جمله آسیب های وارده به کانال واژن در پی زایمان یا عوارض ناشی از بیماری های کف لگنی و افتادگی ارگان های لگنی کمک کند و در نهایت منجر به بهبود کیفیت زندگی و افزایش میل جنسی خواهد شد.
جزئیات جراحی با توجه به اهداف پزشکی و نیازهای بیمار تعیین می شود، اما در کل در این روش، ماهیچه ها و بافت های قسمت پشتی واژن که دچار کشیدگی شده اند، برداشته و کوتاه می شوند و سپس، عضلات و ماهیچه های موجود با استفاده از بخیه به سمت هم کشیده می شوند تا انداره کانال واژن کاهش یابد. در برخی موارد، واژینوپلاستی همراه با لابیاپلاستی انجام می شود که از انداره لابیا مینور (لب های داخلی دهانه واژن) نیز کاسته خواهد شد و نتایج ایده آل تری را شاهد خواهیم بود.

تنگ کردن کانال واژن با جراحی عمدتا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، در حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید و معمولا نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و شما می توانید همان روز به منزل برگردید. در خصوص زمان مناسب انجام این روش باید بگوییم که بهتر است ده روز بعد از پایان سیکل قاعدگی انجام شود و آن دسته از افرادی که آسپیرین یا قرص های ویتامین مصرف می کنند، یک هفته قبل از جراحی باید مصرف این داروها را قطع کنند.

مراقبت های بعد از تنگ کردن کانال واژن با جراحی

معمولا ناحیه واژن تا چند روز بعد از جراحی ملتهب و حساس است که به مرور این حالت برطرف خواهد شد. این احتمال وجود دارد که ترشحات خفیفی به مدت سه تا چهار روز مشاهده شود که نیاز به اقدام خاصی نیست و خود به خود قطع خواهد شد. شما بعد از یک تا دو روز می توانید زندگی عادی خود را داشته باشید و یک هفته بعد به محل کار خود باز گردید، در واقع می توان گفت که دوره نقاهت این روش جراحی تقریبا در حدود یک هفته خواهد بود و از آن جایی که از بخیه های جاذب استفاده می شود، مشکلی برای کشیدن بخیه ها نخواهید داشت.
مراقبت های بعد از تنگ کردن کانال واژن با جراحی به نوع روش انجام شده بستگی دارد، با این حال توصیه می شود بعد از جراحی از استعمال دخانیات خودداری کنید و استفاده از تامپون و برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل چهار تا شش هفته ممنوع خواهد بود.

نتایج تنگ کردن کانال واژن

سوالی که برای بسیاری از بیماران پیش می آید این است که آیا تنگ کردن کانال واژن با جراحی نتایج دائمی را به همراه دارد؟ در پاسخ باید بگوییم بله. اما این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که مواردی از قبیل زایمان، کاهش یا افزایش وزن و هم چنین بالا رفتن سن می توانند بر روی بافت واژن تاثیر بگذارند و درجاتی از شل شدن یا گشاد شدن دیواره و کانال واژن اتفاق بیفتد.

Source: http://www.miaplastestetik.com/eng/vaginal-tightening-surgery.php

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها