تنگ کردن واژن

بهترین روش تنگ کردن واژن

معمولا با افزایش سن  و به علت کهولت سن و زایمان های متعدد واژن بانوان دچار افتادگی، شلی وگشادی می شود که موجب کاهش اعتماد بنفس و میل جنسی آن ها می گردد. همچنین بیشتر زنان در این حالات ادعا می کنند که واژن آن ها دچار کشیدگی شده است و در برخی موارد هم از بی اختیاری ادرار رنج می برند.

درمان شلی واژن

روش های درمانی برای شلی واژن بسته به نوع و مشکل بیمار متفاوت است، این درمان می تواند شامل روش درمانی غیر جراحی، همچون استفاده از لیزر، آر اف، هایفو و یا سایر روش های درمانی باشد. همچنین می توان از روش های نیمه تهاجمی همچون لیفت با نخ واژن استفاده کرد و در نهایت روش های جراحی توصیه می شود که بسته به نوع مشکل بیمار استفاده از هر کدام از روش ها متفاوت است و شامل واژینوپلاستی، پرینورافی و… باشد که بسته به مشکل بیمار هر کدام از این روش ها انتخاب می شود.

بهترین روش تنگ کردن واژن

برای بسیاری از زنان دارای اهمیت بسیار بالایی است و در صورتی که مشکلی در ناحیه واژن خود مشاهده کنند بسیار نگران می شوند.

در زنانی که مسن تر هستند و یا زنان جوانی که چندین بار سابقه زایمان داشته اند این مشکل بیشتر مشاهده می شود و افتادگی و گشادی واژن برای این افراد بسیار نگران کننده می شود که در روابط زناشویی آن ها تاثیر بسیار زیادی می گذارد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های مختلفی برای برطرف کرن مشکل شلی و افتادگی واژن مطرح شده است که در این مقاله به روش های تنگ کردن واژن می پردازیم:

تنگ کردن واژن با میکروسرجری

یکی از بهترین روش ها برای تنگ کردن واژن که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد لیزر میکروسرجری است که یک روش غیر تهاجمی است.با وارد شدن این لیزر به حوزه پزشکی امکان جوانسازی واژن با استفاده از لیزر میکروسرجری برای زنان فراهم شده است.

بهترین روش تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ یک روش جدیدی است که به منظور رفع افتادگی و شلی واژن صورت می گیرد. با استفاده از نخ های مخصوص می توان به دو طریق واژن را تنگ کرد.

در روش اول به شکل کانیکال تنگ کردن واژن انجام می شود این روش بدون بی هوشی و خونریزی انجام می شود.

روش دوم که به شکل اثر ثانویه عمل می شود باعث ایجاد کلاژن جدید در ناحیه واژن می شود که نسبت به روش اول تاثیر گذار تر است.

پرینورافی

مدت زمان انجام جراحی پرینورافی حدود یک ساعت که با نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن سبب تنگ شدن واژن می شود در برخی موارد این جراحی با لابیاپلاستی انجام می شود.برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مطلب عمل پرینورافی مراجعه نمایید.

آیا بعد از تنگ کردن واژن می توان مجدد باردار شد؟

توصیه می شود عمل های تنگی واژن را بعد از اتمام سن باروری بیمار انجام دهید، اما در شرایطی که بیمار، قبل از این دوره تصمیم به جراحی تنگ کردن واژن دارد، تنگی واژن مشکلی در بارداری فرد ایجاد نمی کند. حتی افرادی که جراحی واژینوپرینو نیز انجام داده اند می توانند زایمان طبیعی داشته باشند، اما نتیجه عمل زیبایی آن ها تغییر می کند، بهتر است بعد از اتمام دوره باروری عمل های زیبایی زنان انجام شود تا نتایج جراحی ماندگار باشند.

بخش نظزات

2 × پنج =

Call Now Button