بهترین روش تنگ کردن واژن در تهران ✅ دکتر لیلا خلیلی

برای تنگ کردن واژن راه های مختلفی وجود دارد ؛ حتما شما هم راجع به راه های خانگی تنگ کردن ناحیه واژینال و روش های جراحی چیزهایی شنیده اید. اما چقدر از تاثیر گذاری این روش ها آگاهی دارید ؟ امروزه با توجه به دسترسی بانوان به منابع مختلف اطلاعاتی ، آگاهی شان نسبت به موارد مختلفی همچون جراحی هایی زیبایی زنان افزایش یافته است. شاید در گذشته تصورات منفی راجع به این گونه عمل ها در ذهن همگان جای گرفته بود ؛ اما در جوامع امروزی به سبب از بین رفتن عقاید منسوخ شده و غلط دیگر شاهد چنین تصوراتی نیستیم. چرا که این دست از عمل ها ، همچون عمل تنگ کردن واژن (Vaginal Tightening) علاوه بر ظاهر ، بر سلامت زنان نیز اثر گذار است. در ادامه مطالب ، تمامی نکات لازم در خصوص پروسه نامبرده شده از سوی دکتر لیلا خلیلی ، بهترین جراح زنان در تهران ، توضیح داده شده است ؛ تا انتها مطالب را پیگیری کنید.

تنگ کردن واژن - دکتر لیلا خلیلی

 نگاهی کلی به پروسه تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی (Vaginoplasty) یا عمل تایتنینگ واژن یکی از ترفندهای جوانسازی ناحیه واژینال به حساب می آید که پروسه ای کم تهاجم بوده و به بانوان عزیز کمک می کند تا دوباره احساس اعتماد به نفس و جوانی را در خود پیدا کنند. امر واضح دیگر که پیرو پروسه مذکور به وقوع می پیوندد ، ارتقا کیفیت روابط جنسی و زناشویی می باشد. به طور میانگین این فرایند طی یک الی دو ساعت به انجام می رسد و پس از آن اکثر بیماران مشکلی جهت بازگشت به منزل نخواهند داشت. به عبارتی می توان گفت ، تنگ کردن واژن در تهران فرایندی سرپایی به حساب می آید.

معمولا با افزایش سن و به علت کهولت سن و زایمان های متعدد واژن بانوان دچار افتادگی، شلی وگشادی می شود که موجب کاهش اعتماد بنفس و میل جنسی آن ها می گردد. همچنین بیشتر زنان در این حالات ادعا می کنند که واژن آن ها دچار کشیدگی شده است و در برخی موارد هم از بی اختیاری ادرار رنج می برند. در این شرایط است که فرایند تنگ کردن واژن کارآمد می باشد.

چه عواملی موجب شل و گشاد شدن کانال واژن می شوند ؟

شل و گشاد شدن کانال واژن زمانی اتفاق می افتد که دیواره های کانال واژن متحمل استرس و فشار بالا می شوند و به سبب آن عضلات دیواره کانال واژن ، بخشی از خاصیت الاستیسیته ( کشسانی) خود را از دست می دهند. حال عواملی که مسبب این امر هستند عبارتند از :

 1. سن : هر چه سن مان بالاتر می رود ، میزان تولید هورمون استروژن کمتر می شود ؛ این مسئله بدین معناست که واژن حالت شل شدگی پیدا می کند.
 2. یائسگی : بانوانی که وارد دوره یائسگی می شوند ، بتدریج بایستی منتظر پیدایش چنین حالتی باشند. در مرحله پیش یائسگی ، حدود 5 الی 10 سال سطح هورمون ها به مرور شروع به تغییر می کند تا یائسگی اتفاق افتد. بخاطر این تغییرات هورمونی عضلات لگن و کانال واژن از حالت طبیعی خود خارج شده و مثل قبل حالت منقبضی ندارند.
 3. بارداری و زایمان : بی شک یکی از تاثیر گذارترین مراحل زندگی بانوان که بر روی جسم و فیزیک آنان بسیار اثرگذار واقع می شود ، دوره حاملگی و زایمان است. بانوان با باردار شدن ، سطح هورمون های بدن شان تغییر کرده و طی زایمان ، به ویژه زایمان طبیعی ، نیز بدن شان فشار زیادی را متحمل می شود. هر دو مورد مذکور از عوامل شل شدن کانال واژن به حساب می آیند. بسیار دیده شده است که بانوان پس از پایان دوره فرزندآوری خود برای عمل تنگ کردن واژن به متخصص مراجعه می کنند.

عمل تنگ کردن واژن چه اهدافی را دنبال می کند ؟

پروسه تایتنینگ در تهران در راستای بهبود بخشیدن مشکلات ذیل ، از سوی متخصص زنان به انجام می رسد :

 1.  حالت شل و گشاد شده ناحیه واژن
 2. بی اختیاری در نگهداشتن ادرار به هنگام سرفه یا عطسه کردن ، ورزش یا حتی در حین فعالیت های جنسی
 3. کاهش یافتن میزان تحریک پذیری ناحیه واژینال در طول روابط زناشویی
 4. عدم توانایی واژن در نگهداری تامپون (به سبب گشادی دهانه آن)
 5. بافت های اسکار تشکیل شده در ناحیه پرینیوم یا مدخل واژن

چه کسانی به عمل واژینوپلاستی نیازمند هستند؟

پس از زایمان های متعدد ، به ویژه اینکه مادر تجربه زایمان طبیعی را داشته باشد ، یا طی پروسه طبیعی افزایش سن ، بسیاری از بانوان متوجه می شوند که حالت و ظاهر واژن آن ها دیگر مثل سابق نبوده و به عبارتی شکل طبیعی خود را از دست داده است. یائسگی نیز که یک روند طبیعی به حساب می آید ، از دیگر عوامل تغییر حالت واژن می باشد. کلیه موارد فوق الذکر منجر به ایجاد تغییراتی در سطح هورمون های استروژن و پروژسترون می شوند. زمانی که سطح این هورمون ها بر هم خورد ، ساختار بافت های ناحیه واژینال نیز دستخوش تغییراتی می شود. لزوما همیشه عوامل اکتسابی منجر به وقوع گشادی در واژن نمی شوند ؛ هستند بانوانی که به صورت ژنتیکی از زمان تولد به چنین مشکلی دچار هستند. تمامی افراد مذکور برای حل ایراد موجود ، می توانند تحت نظر جراح و متخصص زنان برای عمل تنگ کردن واژن در تهران اقدامات لازم را به انجام برسانند.

درمان شلی واژن

روش های تنگ کردن واژن در تهران بسته به نوع و مشکل بیمار متفاوت است. این درمان می تواند شامل روش درمانی غیر جراحی، همچون استفاده از لیزر، آر اف، هایفو و یا سایر روش های درمانی باشد. همچنین می توان از روش های نیمه تهاجمی همچون لیفت با نخ واژن استفاده کرد و در نهایت روش های جراحی توصیه می شود که بسته به نوع مشکل بیمار استفاده از هر کدام از روش ها متفاوت است و شامل واژینوپلاستی ، پرینورافی و غیره باشد که بسته به مشکل بیمار هر کدام از این روش ها از سوی بهترین جراح زیبایی زنان در تهران انتخاب می شود.

مزایای عمل تنگ کردن واژن

افرادی که زیر نظر متخصص مجرب ، تحت اعمال تنگ کردن واژن قرار می گیرند ، از مزایای زیر بهره مند می شوند :

 • تقویت عضلات حفره لگن
 • پیشگیری از خشکی واژن
 • کمک به سلامت ناحیه واژینال
 • افزایش تحریک پذیری واژن و بهبود کیفیت رابطه جنسی

 تکنیک های مختلف تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن - دکتر لیلا خلیلی

به جهت رفع گشادی واژن ، راه های مختلفی اعم از جراحی و غیر جراحی وجود داشته که از سوی پزشک زنان به انجام می رسند. هر یک از پروسه ها مزایا و معایب منحصر به خود را شامل می شوند که در ادامه با کلامی ساده و قابل فهم برای متقاضیان عزیز در این خصوص توضیحاتی ارائه شده است.

تنگ کردن واژن با لیزر و امواج رادیویی (Laser and radiofrequency tightening) :

طی متد غیر جراحی لیزر و رادیوفرکوئنسی با هدف تایتنیگ واژن ، حرارت و گرما ایجاد شده ، کلاژن سازی را در بافت های واژینال تحریک می کند. کلاژن مولفه اصلی در جوانی و کشسانی پوست و عضلات است. بدین ترتیب با بالا رفتن میزان تولید این ماده ، پوست و بافت های پیوندی شل شده در ناحیه تناسلی ، حالت سفت و محکمی را به خود می گیرند. این تکنیک از تایتنینگ عموما با چند جلسه به نتیجه می رسد که بسته به میزان مشکلات بیمار ، تعداد جلسات از سوی بهترین جراح تنگ کردن واژن در تهران معین می گردد.

 واژینوپلاستی :

واژینوپلاستی در واقع تکنیک جراحی تنگ کردن واژن به حساب می آید. طی این عمل جراحی ، جراح با ترمیم بافت های نگهدارنده ساختار واژن (fascia) ، تایتنینگ را به عمل می آورد. تنها انجام یک جراحی برای رسیدن به نتیجه مطلوب کافیست.

توجه : در برخی از کیس ها ، بیمار مراجعه کننده ، به سبب عدم کسب نتیجه مناسب در عمل اولیه ، به جهت جراحی ترمیمی تنگ کردن واژن در تهران به بهترین متخصص زنان مراجعه می کند. علل مختلفی می تواند در وقوع این امر دخیل باشد که یکی از مهمترین آن ها ، مراجعه نکردن به پزشک متخصص در حوزه مذکور است.

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن ناحیه واژینال با نخ یک روش جدیدی است که به منظور رفع افتادگی و شلی واژن صورت می گیرد. طی پروسه لیفت واژن با نخ با استفاده از نخ های مخصوص می توان به دو طریق واژن را تنگ کرد. در روش اول به شکل کانیکال تنگ کردن واژن انجام می شود این روش بدون بی هوشی و خونریزی انجام می شود. روش دوم که به شکل اثر ثانویه عمل می شود باعث ایجاد کلاژن جدید در ناحیه واژن می شود که نسبت به روش اول تاثیر گذار تر است.

تنگ کردن واژن با میکروسرجری

یکی از بهترین روش ها برای تنگ کردن ناحیه واژینال که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد لیزر میکروسرجری است که یک روش غیر تهاجمی به حساب می آید. با وارد شدن این لیزر به حوزه پزشکی امکان جوانسازی واژن با استفاده از لیزر میکروسرجری برای زنان فراهم شده است.

تصورات اشتباه در خصوص تنگ کردن واژن

 

راه های خانگی تنگ کردن واژن

 

اکثر بانوان تمایل دارند طی روشی بدون تهاجم به اهداف زیبایی خود برسند ؛ گاهی اوقات این خواسته ، آنان را به اشتباه می اندازد. در راستای رفع گشادی و تنگ کردن واژن امروزه محصولات متعددی مثل کرم و ژل های سفت و تنگ کننده ، درمان های گیاهی مثل استفاده از نعناع و مرکبات یا دستگاه های لیزر خانگی و موارد دیگر عرضه شده اند.

توجه داشته باشید که تاکنون پژوهش های علمی و دقیق بر روی موارد نامبرده انجام نشده و نوع نتیجه گیری از آن ها به طور واضح مشخص نیست. بنابراین توصیه میشود در راستای هدف تایتنینگ واژن حتما به متخصص زنان در این زمینه مراجعه فرمایید و خودسرانه تصمیم گیری نکنید.

برای تایتنینگ از چه نوع بیهوشی استفاده می شود؟

هدف از اعمال بیهوشی یا بی حسی ، آرامش و راحتی بیمار در حین انجام پروسه است ؛ زیرا در این شرایط او متحمل درد نخواهد شد. انتخاب نوع مناسب ، پیش از فرایند ، از سوی بهترین جراح تنگ کردن واژن در تهران مربوطه به انجام می رسد. بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی دو گزینه انتخابی هستند که بسته به تکنیک اتخاذ شده برای تایتنینگ و شرایط و وضعیت سلامتی بیمار یکی از آن ها اتخاذ می گردد.

 • در بیهوشی عمومی ، هوشیاری فرد به طور کامل کاهش یافته و به نوعی تا پایان پروسه تنگ کردن واژن به خواب عمیق فرو می رود و عموما برای متد جراحی انتخاب می شود.
 • بی حسی موضعی که معمولا در انجام روش های کم تهاجم تر تایتنیگ مورد استفاده قرار می گیرد ، پزشک تنها موضع هدف را بی حس می کند. به عبارتی بیمار هوشیار بوده اما دردی را تجربه نخواهد کرد.

توضیحات دکتر خلیلی در خصوص روش های تنگ کردن واژن

تزریق ژل و چربی به واژن امروزه از فرایندهای پرطرفدار زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی به حساب می آید. در ادامه ویدیویی در اختیار شما قرار گرفته است که دکتر خلیلی در خصوص این تزریقات زیبایی و تاثیر آن ها در تنگ کردن واژن توضیحاتی ارائه داده اند.

 

جراحی تنگ کردن واژن و ارتباط آن با بارداری

به عنوان یک بانو زیباجو شاید این سوال هم در ذهن شما شکل گرفته باشد ، که بهتر است پیش از بارداری یا پس از بارداری برای واژینوپلاستی اقدام کرد؟ با در نظر گرفتن این که پروسه زایمان مستقیما بر روی گشاد شدن واژن تاثیر می گذارد ، بهترین انتخاب ، تنگ کردن واژن پس از دوران حاملگی و زایمان است. دقت داشته باشید که عمل واژینوپلاستی در توانایی باروری فرد تاثیری ندارد. گاها این مسئله از سوی بیماران به اشتباه برداشت می شود. حتی اگر پیش از بچه دار شدن برای این پروسه اقدام نمایید ، مانعی بر سر راه بارداری شما ایجاد نمی شود.

واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

توضیح این بخش برای کسانی است که این دو پروسه را یکسان می پندارند. هر چند هر دو فرایند نامبرده شده به گونه ای در جهت جوانسازی واژن عمل می کنند ؛ اما هر یک از آن با ایجاد تغییرات و اصلاحات متفاوتی فرد را به هدف نهایی می رساند. طی جراحی لابیاپلاستی ، لابیاهای واژن تحت جراحی قرار گرفته و بهترین جراح لابیاپلاستی به لحاظ فرم و سایز اصلاحاتی روی آن ها اعمال می کند. در جراحی تنگ کردن واژن ، دهانه و مدخل واژن که به گشاد شدن دچار شده ، تنگ و سفت می شود و هیچگونه تغییری بر روی لابیاها ایجاد نمی گردد. البته این امکان وجود دارد که فرد بتواند به طور همزمان تحت هر دو جراحی قرار بگیرد.

فرد پس از مراجعه به جراح زنان تحت معاینه قرار می گیرد. در صورتی که علاوه بر گشادی واژن ، ایشان ایرادات متعددی در لابیاها نیز مشاهده فرمایند ، در صورت مساعد بودن شرایط ، انجام همزمان جراحی تنگ کردن واژن و لابیاپلاستی را پیشنهاد می دهد.

دوره ریکاوری بعد از جراحی تنگ کردن واژن

ریکاوری شدن هر فرد ، بسته به روند بهبودی بدن او و سنگینی عملی که انجام شده ممکن است بین چند هفته یا نهایتا یک الی دو ماه طول بکشد. به جهت سپری کردن این دوره در سطح مطلوب ، پزشک مراقبت هایی را نیز ارائه می دهد. وظیفه بیماران این است که به درستی توصیه های مراقبتی را به انجام برسانند.

اعمال دوره نقاهت پس از عمل تایتنینگ :

 • روز اول پس از عمل جراحی را استراحت نمایید
 • بروز ورم و کبودی در ناحیه جراحی شده طبیعی است و طی چند هفته به صورت تدریجی از بین می رود
 • تا بهبودی کامل ممکن است در زمان دفع ادرار با مشکل مواجه شوید.
 • درد پس از جراحی تنگ کردن واژن نیز امر غیر طبیعی نبوده و معمولا در زمان ایستادن به میزان بیشتری نمایان می شود. با مصرف مسکن های تجویز شده می توانید آن را کنترل کنید.
 • نگران خروج ترشحات زرد یا قهوه ای رنگ نباشید.
 • این را هم بدانید که برای مدتی نباید در فعالیت های جنسی مشارکت کنید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها