تغییرات واژن بعد از یائسگی

ناحیه اندام تناسلی و واژن بعد از یائسگی دچار تغییراتی می شود که در روابط زناشویی و کیفیت زندگی زنان تاثیر می گذارد. اصلاح تغییرات ایجاد شده در ناحیه واژن بعد از دوران یائسگی با استفاده از لیزر میکروسرجری امکان پذیر است. لیزر میکروسرجری مورد تایید سازمان غذا داروی آمریکا( FDA) می باشد که نتایج بسیار درخشانی را به همراه آورده است.

تغییرات واژن بعد از یائسگی

ناحیه واژن در دوران یائسگی و پس از آن فرسوده و پیر می شود که این عارضه زمانی رخ می دهد که بدلیل افزایش سن دیواره های واژن حالت ارتجاعی خود را از دست می دهند و نازک تر می شوند.

در این دوران بدلیل کاهش مخاط محافظ واژن رطوبت داخلی واژن کاهش می یابد و در نتیجه موجب کم شدن لیزی و نرمی داخل واژن می شود.

بدلیل تغییرات هورمونی در دوران یائسگی تولید هورمون استروژن در زنان کاهش می یابد که این حالت همراه با خشکی واژن، خارش واژن، التهاب و ضخیم شدن دیواره های واژن است.

در زیر به برخی از شایعترین علائمی که زنان یائسه با آن ها دست گریبان اند اشاره شده است:

  • احساس سوزش و تحریک پذیری واژن
  • احساس درد هنگام برقراری رابطه جنسی
  • خشکی واژن
  • التهاب دیواره های واژن
  • دشواری در دفع ادرار

این علائم می تواند برای ناحیه تناسلی زنان مشکلاتی را ایجاد کند و در صورتی که اقدامات درمانی صورت نگیرد این دوران می تواند برای فرد آزر دهنده باشد. برای اصلاح تغییرات واژن در دوران یائسگی دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان می توانند راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند و بهترین روش درمانی را برای اصلاح این تغییرات در نظر می گیرند تا بالاترین میزان رضایت را دریافت نمایید.

روش های درمانی برای اصلاح تغییرات واژن در دوران یائسگی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های درمانی بسیار برای اصلاح تغییرات واژن در دوران یائسگی مطرح شده است. استفاده از لیزر میکروسرجری اثرات مثبتی در از بین بردن علائم یائسگی و جوان سازی واژن داشته است.  بدون درد و خون ریزی انجام می شود. می توان با استفاده از این دستگاه درمان خشکی واژن، جوانسازی واژن و درمان مشکلات یائسگی را انجام داد.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها