تست سلامت پرده بکارت

پرده بکارت یا هایمن ، بافتی است که دهانه واژن را احاطه کرده است که تا زمانی که فرد رابطه جنسی نداشته باشد و دخول صورت نگیرد، سالم باقی می ماند. بسیاری از مواقع این اتفاق می افتد که خانواده ها قبل از ازدواج، می خواهند از سالم بودن پرده بکارت در دختر مطمئن شوند که البته این کار از نظر عرف چندان جایز و مناسب نیست. با این حال ، اگر می خواهید بدانید تست سلامت پرده بکارت چیست و چگونه انجام می شود، در ادامه مطالب دکتر لیلا خلیلی را دنبال کنید.

تست سلامت پرده بکارت

پارگی پرده بکارت

پرده بکارت که در جلوی دهانه واژن قرار دارد، توسط لابیاها محافظت می شود و ساختار بافتی آن به گونه ای است که بعد از این که دچار کشیدگی می شود، تا حدی به حالت طبیعی و اولیه خود برمی گردد. شکل پرده بکارت در هر فردی متفاوت است و ممکن است تغییراتی در این قسمت و در دوران بلوغ ، بارداری ، زایمان و یائسگی اتفاق بیفتد که می تواند به دلیل تغییر در سطح تولید هورمون هایی مانند استروژن باشد.

توجه داشته باشید که تا زمانی که آسیبی به پرده بکارت وارد نشود و دخولی صورت نگیرد، دچار پارگی نخواهد شد و این خود شما هستید که تصمیم می گیرید که رابطه تان با طرف مقابل در چه حدی باشد. خیلی از مواقع ممکن است که پارگی پرده با خونریزی همراه نباشد و تقریبا نیمی از خانم ها این گونه هستند که کاملا هم طبیعی است. خونی که مشاهده می شود، قطعا کمرنگ تر و روشن تر از خون قاعدگی است و بیشتر از چند روز ادامه پیدا نمی کند، چرا که خونرسانی به این ناحیه به سرعت انجام خواهد شد. عواملی مانند خشکی واژن، استرس، برخی شرایط مانند عفونت ها و التهاب یا رابطه جنسی خشن می توانند باعث بروز خونریزی بعد از رابطه جنسی شوند.

تست سلامت پرده بکارت چگونه انجام می شود؟

برای این که مشخص شود که آیا پرده بکارت سالم است و یا دچار پارگی شده، نیاز به انجام معاینه لگنی می باشد که تنها در حدود نیم ساعت طول می کشد که نیاز است فرد بر روی میز معاینه دراز بکشد و پاها را باز کند. پزشک از فردمی خواهد که فشاری را به خود وارد کند تا دهانه واژن باز شود و قادر به تشخیص سالم بودن پرده باشد. توجه داشته باشید که این معاینه حتما باید توسط پزشک انجام شود، چرا که انجام آن توسط خود فرد می تواند آسیب هایی را برای پرده به همراه داشته باشد.

مدت زمان تشخیص پارگی پرده بکارت

تقریبا و نهایتا تا دو هفته می توان در خصوص زمان پاره شدن پرده نظر داد و بعد آن به هیچ عنوان نمی توان با قطعیت در مورد زمان حرفی زد. دلیل آن است که در ابتدا که پرده دچار پارگی می شود، لبه های آن کمی قرمز و متورم هستند، اما به مرور لبه ها که از مخاط پوشیده شده اند، ترمیم پیدا می کنند و دیگر نشانه ای از التهاب وجود نخواهد داشت. البته این نکته را هم باید بگوییم که لبه های پرده بعد از پارگی دیگر به هم متصل نمی شوند و جوش نخواهند خورد. به همین خاطر ، اگر فردی دچار تجاوز شده باشد، حتما باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کند تا بتوان زمان را اعلام کرد و نتیجه ای داشته باشد.

آبا انجام عمل لابیاپلاستی باعث پارگی پرده بکارت می شود ؟

خیلی از دختران مجرد ، با وجود این ترس که انجام جراحی زیبایی لابیالاستی ، به پرده بکارت آسیب وارد می کند ، از انجام عمل صرف نظر می کنند. اما باید بدانید که جراحی مذکور ، بر بخش خارجی ناحیه تناسلی انجام می پذیرد و هیچگونه تماسی با بخش داخلی واژن در حین عمل ، ایجاد نمی شود.

Source: https://www.healthnavigator.org.nz/health-a-z/h/hymens-and-virginity/

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها