تزریق ژل در ناحیه ژنیتال

تزریق ژل یا فیلرها از جمله عمل های سرپایی زیبایی ای هستند که امروزه کاربردهای بسیاری پیدا کرده اند. ژل ها می توانند جایگزین چربی شوند و چربی از دست رفته بر اثر گذر عمر و کاهش وزن را جبران کنند. در این مقاله قصد داریم از کاربردهای تزریق ژل در ناحیه ژنیتال صحبت کنیم. در ادامه به صحبت های دکتر لیلا خلیلی در رابطه با تزریق فیلر به لبیا ماژور توجه کنید.

 

یکی از کاربردهای اساسی تزریق ژل در زنان در ناحیه لبیامینورهاست، زمانیکه لبیامینورها کوچک و بد شکل هستند می توان با تزریق ژل آن ها را جوان کرد. از دیگر کاربردهای تزریق ژل، می توانیم به تزریق ژل به لبیاماژورها اشاره کنیم، لبیاماژور اغلب به خاطر کاهش وزن و گذر عمر دچار تغییرات ظاهری می شوند، از طرفی تغییرات هورمونی نیز می توانند در شکل ظاهری آن ها تغییراتی ایجاد کنند و سبب لاغری و افتادگی لبیاماژورها شوند، تغییر در شکل لبیاماژورها قطعاً در بیشتر دیده شدن لبیامینورها و یا ظاهر آن ها تأثیر بد می گذارد، به همین دلیل بسیاری از زنان خواستار تزریق ژل و یا چربی در ناحیه لبیاماژورهایشان هستند، در برخی موارد به همراه لابیاپلاستی صورت می گیرد. تغییر در شکل لبیاها باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شود و ممکن است زندگی زناشویی فرد را تحت تأثیر قرار دهد.

تزریق ژل در ناحیه ژنیتال
تزریق ژل در ناحیه ژنیتال

در زنانی که از گشادی واژن رنج می برند در برخی موارد، می توان برای جایگزین کردن به جای عمل های تنگی واژن از تزریق ژل ها استفاده کرد، بدین صورت با تزریق ژل ها می توانیم از قطر واژن بکاهیم و سبب تنگ کردن واژن شویم، هرچند که استفاده از لیزردرمانی در این زمینه به تزریق ژل ارجحیت دارد.

 زمانیکه ناحیه تناسلی بسیار افتاده و چروک است می توان با تزریق فیلرها، دوباره محکمی و سفتی را به بافت های آن هدیه داد. از طرفی با تزریق فیلرها به زیر پوست می توان باعث روشن شدن پوست شد.

در افرادی که مشکل ارگاسم دارند، می توان نقطه جی را تقویت نمود، گفتیم که نقطه جی در ناحیه ساعت ۱۲ واژن قرار گرفته و زمانی که فرد دو بند انگشتش را وارد آن بکند می تواند نقطه زبر و برجسته ای را در واژن خود حس کند، البته لازم به ذکر است که برخی از زنان نقطه جی را ندارند، نقطه جی مرکز اعصاب زیادی در ناحیه تناسلی است و نقش مهمی در ارگاسم ژنیتال دارد، با تزریق چربی و ژل در نقطه جی می توانیم، آن را برجسته کرده و به ارگاسم بهتر زنان کمک کنیم، شیوه این عمل به صورتیست که نقطه جی برجسته تر شده و امکان تماسش با الت مرد هنگام دخول بیشتر می شود.

 

زنانی که دچار یائسگی می شوند، آرام آرام بافت واژنشان شروع به پیرشدن می کند، به همین دلیل واژن ضعیف شده و شکننده می شود، در حالیکه مثانه که عضو بسیار مهمی ست بالای واژن قرار دارد و به محض ضعیف شدن واژن، دچار افتادگی می شود، خود باعث بی اختیاری ادرار است. به همین دلیل حتما باید به ترمیم عضلات واژن پرداخت و یا به استحکام واژن کمک کرد، تزریق فیلر می تواند راهی برای استحکام واژن باشد و از مشکلات بعدی آن جلوگیری کند. خشکی واژن یکی از مشکلات دیگر است که حتما باید به درمان آن پرداخت، این دسته از افراد هنگام رابطه جنسی دارای سوزش و درد هستند و گاهی این درد همراه با خونریزی می باشد. به همین دلیل آتروفی واژن بسیار می تواند مسئله ساز باشد، تزریق فیلر به واژن یکی از روش های درمانی خشکی واژن است.

تزریق فیلر به لابیا ماژور

لابیا ماژور ها دو بافت حاوی چربی، در قسمت ناحیه ژنیتال هستند که وظیفه آن ها محافظت از لبیا مینور ها در دهانه ورودی واژن است . لبیا ماژور ها در اثر علل مختلف مثل ورزش های سنگین، افزایش و کاهش وزن های شدید، افزایش سن، کاهش هورمون های زنانه، بارداری های مکرر و غبره  سبب تغییر شکل در ناحیه لبیا ها می گردد.
برای تغییرشکل لابیا ها بسته به خواسته بیمار روش های مختلفی وجود دارد، در ابتدا لازم است با بیمار مشاوره انجام شود تا از علایق و خواسته های فرد مراجعه کننده مطلع شویم، خیلی از افراد تمایل به باربی لبیا دارند، باربی لبیا تنها در رابطه با لبیا مینور نیست بلکه برای لبیا ماژور هم از اصطلاح باربی استفاده می کنند، مراجعینی که طرفدار باربی هستند، تمایل به لبیا مینور و ماژور های کوچک دارند، در این افراد تزریق چربی اصلا توصیه نمی شود.
در نتیجه باید در این افراد، ابتدا عمل لابیا پلاستی ماژور انجام دهیم، این عمل یکی از مهم ترین و حساس ترین عمل های زیبایی زنان است و موثر ترین اثر را بر تغییر سن ناحیه ژنتیال دارد، به این دلیل که افرادی که چروک و شلی زیادی در ناحیه لبیاهای خود دارند، باعث می شود سن ژنتیال بیشتر دیده شود، زیرا در این جراحی پوست اضافه برداشته و در چروک ها از بین می روند .

تزریق ژل در ناحیه ژنیتال
تزریق ژل در ناحیه ژنیتال

حساس بودن عمل لابیاپلاستی ماژور

همانقدر که این جراحی در کاهش سن ناحیه ژنیتال موثر است، روش انجام جراحی بسیار مهم است و یک جراحی بسیار حساس است، لازم است پزشکی که این جراحی را انجام می دهد تجربه و آموزش کافی دیده باشد، تا از ایجاد اسکار و باقی ماندن رد جراحی جلوگیری کند .
مشکل شایعی که در رابطه با لابیا ماژور ها وجود دارد این است که خیلی از بیماران مایل هستند بعد از جراحی هیچ چروکی باقی نماند، که این غیر ممکن است، دکتر لیلا خلیلی قبل از جراحی و در جلسه مشاوره با بیمار در رابطه با نتایج جراحی و انتظارات بعد از عمل صحبت می کنند، باید در این روش از جراحی زیبایی زنان بر طبق یک آناتومی مشخص پیش رفت و نباید بیش از اندازه بافت برداشته شود، زیرا لبیا ماژور ها به کشاله ران متصل هستند و اگر بافت بیش از اندازه استاندارد برداشته شود همانند جراحی ابدومینوپلاستی کشیدگی سبب به جای ماندن یک اسکار بزرگ می شود، در رابطه با لبیا ماژور هم اینگونه است .

لایو دکتر لیلا خلیلی در ارتباط با تزریق فیلر به لبیا ماژور

 

 

از آنجا این جراحی به نسبت یک جراحی سنگین است، لازم است بیمار تا یک و نیم ماه بعد از جراحی از ورزش های سنگین خودداری کند .
فعالیت جنسی هم در این مدت توصیه نمی شود،زیرا بخیه ها در این روش از جراحی همانند لابیا مینور ها نیست که سریعا جوش بخورد، پوست،بافت و فشیا همگی در جراحی لابیاپلاستی ماژور درگیر هستند.

توصیه های قبل از تزریق ژل در ناحیه ژنیتال

 • بستگی به اینکه فرد در کدام ناحیه قصد دارد تزریق ژل انجام دهد، مراقبت های خاصی لازم است.
 • همیشه قبل از انجام هر جراحی ای توصیه شده است که از مصرف هر گونه ماده رقیق کننده خون از جمله آسپرین، ویتامین A  و … جلوگیری شود.
 • از دو هفته قبل همانطور که در بقیه بخش ها نیز گفتیم باید از مصرف دخانیات، نوشیدنی های الکلی جداً خودداری شود.
 • در صورتیکه دیابت دارید و یا بیماری خاصی دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • فرد حتما باید قبل از انجام هر گونه عملی در ناحیه ژنیتال از نظر عفونت و میکروب، مورد بررسی قرار بگیرد، در صورتیکه فرد دارای هر گونه عفونتی بود نباید اقدام به تزریق ژل کند. تا بهبودی کامل خود باید صبر کند.
 • برخی مواد غذایی قبل از عمل نباید مصرف شوند که پزشک به شما عدم مصرف آن ها را توصیه می کند.

توصیه های بعد از تزریق ژل به واژن

 • تا دو هفته بعد همچنان از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی جلوگیری کنید.
 • تا مدتی که به بهبودی کامل نرسیده اید باید از قرار گرفتن در وان و یا استخر جلوگیری کنید.
 • شستشو با فشار آب می تواند باعث جابه جایی ژل ها شود.
 • ناحیه ای که ژل در آن تزریق شده تا بهبودی کامل اصلا نباید تحت فشار قرار بگیرد. همچنین از هر گونه دستکاری این ناحیه باید جداً خودداری کنید.
 • فعالیت های سنگین فیزیکی می تواند به ناحیه ژنیتال فشار وارد کند و سبب بروز عوارضی شود.
 • گرمای زیاد، نشستن زیاد و.. می تواند سبب تغییر فرم ژل تزریق شده شود.
 • از برقراری رابطه جنسی تا دو هفته باید جلوگیری کنید.
 • پس از تزریق ژل ناحیه ی مورد نظر، قرمزتر و متورم تر از حالت عادی می باشد، ممکن است درد کمی در این ناحیه احساس کنید. اما نباید نگران باشید.
 • این علائم به زودی رفع می شوند، اما اگر این علائم همچنان ادامه داشتند، باید به پزشکتان گزارش دهید.
 • برای جلوگیری از عفونت معمولاً پزشک شما، آنتی بیوتیک تجویز می کند که مصرف آن الزامی ست.

 

سؤالات رایج در مورد تزریق ژل به واژن

 هزینه تزریق ژل به چه صورت است؟

هزینه تزریق ژل  بر اساس مقدار ژلی که تزریق می شود حساب می شود که پس از معاینه مشخص می شود که چه مقدار ژل  باید تزریق شود.

آیا اثر ژل دائمی است؟

خیر هر چند وقت یکبار باید تمدید شود.

لبیامینورهای چروکیده است وبزرگ، آیا می توانم با تزریق ژل چروکیدگی آن را اصلاح کنم؟

بله می توانید ولی پس از تزریق ممکن است کمی سایز لبیا شما بزرگتر شود که پس از معاینه مشخص می شود، اصولاً در این کیس ها ما لبیاپلاستی را پیشنهاد می کنیم نه تزریق ژل.

آیا این امکان وجود دارد که در جراحی تنها لبیا ها برداشته شوند و هود همچنان باقی بماند؟

بله این امکان وجود دارد، اما در اکثر موارد باعث عدم هماهنگی بالا و پایین لابیا می شود که این باعث می شود که در قسمت پایین لبیا ها بهم هم برسند اما در قسمت بالایی فاصله زیادی از هم داشته باشند .
در این موراد لازم است عمل هودکتومی انجام شود تا تقارن انجام شود .
تغییر شکل فرنولوم یکی از موارد بسیار مهم در عمل لابیاپلاستی است ، گاهی این عدم تقارن سبب آویزان نشان دادن فرنولوم می شود که لازم است با عمل فرنولوپلاستی عدم تقارن را اصلاح کنیم . لازم به ذکر است که فرنولوم نباید از بین برود اما بزرگی بیش از اندازه آن سبب ایجاد حالت،گوش سگی می شود .

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی

سلام .خواهشاجواب بدبدهمسربنده بعدزایمان دچارافتادگی شدیدپوست شده وچربی اطراف وازن کاملاازدست رفته وطاهربسیاربدی پیداکرده اگرمیشه هزینه لابیایاتزریق چربی روبفرمایید.درصورت نیازمیتونم عکس هم ارسال کنم.خواهشاجواب بدیدچون درشهرستان هستیم ودسترسیمون محدود

drkhalili

سلام و روز به خیر
هزینه لابیاپلاستی حدودا سه میلیون است ولی در رابطه با تزریق چربی به واژن باید در ابتدا معاینه بشن و میزان افتادگی بررسی بشه.
برای ارتباط و یا هماهنگی بیشتر می تونید به کانال تلگرام و یا اینستاگرام بپیوندید و یا اینکه با تلفن مطب تماس بگیرد

زهرا

سلام قيمت تزريق ژل و چربي چنده؟ من خيلي دوس دارم انجام بدم بعد از زايمان هم تركها معلوم شده و هم كوچيك شده

drkhalili

سلام حدود سه م