تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی؟

تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی؟ خیلی از بیماران در زمان تزریق چربی و یا ژل ابراز نگرانی می کنند، در رابطه با تزریق چربی ژنیتال، احتمال آمبولی از صفر هم کمتر است، دلیل آن هم در این است که در روش تزریق چربی حدود 50 الی 60 سی سی چربی از بدن ساکشن می شود، این مقدار بسیار کم، خطری برای بیمار ندارد و نگرانی افراد از اینکه با برداشت چربی، احتمال آمبولی و سایر خطرات را افزایش دهند، کاملا بی مورد است. در ادامه به صحبت های دکتر لیلا خلیلی در رابطه با تزریق چربی به لبیا توجه نمایید.

همچنین برخی افراد این نگرانی را  دارند که  محل برداشت چربی ناهموار شود، از آنجا که میزان برداشت چربی بسیار تاچیز می باشد، بعید است، زیرا سطح وسیعی از چربی تخلیه نمی شود. برای برداشت چربی مورد نیاز ژنیتال معمولا از محل برش سزارین که حتی اثری از آن باقی نمی نماند استفاده می شود.

میزان تزریق چربی ژنیتال

خیلی از افراد تصور دارند که جراح زیبایی زنان می تواند به مقدار وسیعی چربی تزریق کند، در صورتی که اگر چربی بیش از مقدار نیاز تزریق شود، از آنجا که 70 درصد چربی جذب می شود و تنها 30 درصد از آن باقی می ماند، به این معنی که بافتی که خونرسانی ندارند، از بین می رود،  در نتیجه خیلی تفاوتی ندارد که بیمار 50 سی سی و یا 150 سی سی تزریق کند، در هر حال مقدار معینی از چربی باقی می ماند. اگر چربی توسط فرد غیر متخصص و به مقدار بسیار زیاد تزریق شود،  بیمار را در معرض سندرم کمپارتمان قرار می دهد، زیرا ناحیه مورد نظر ورم می کند و باعث می گردد که نکروز چربی ها بیشتر شود و خطر سندرم کمپارتمان که همان حالت قرمزی پوست، عفونت و… را ایجاد می کند.

تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی؟

همچنین تزریق بیش از اندازه سبب کشیدگی پوست می شود، همانطور که گفته شد 70 درصد چربی از بین می رود، در نتیجه با تزریق بیش از حد مجاز تنها میزان شلی پوست افزایش پیدا می کند و بعد از آنکه چربی جذب شد میزان افتادگی و شلی پوست بیمار بیشتر می شود. یک جراح زیبایی زنان خوب و با تجربه باید با در نظر گرفتن آناتومی بدن، تزریق را انجام دهد، برای ماندگاری چربی تزریق بیش از اندازه توصیه نمی شود .

عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی به واژن

برداشت چربی از بدن، بدون هیچ گونه آسیبی انجام شود.

بی حسی کمتری استفاده شود.

محل تزریق چربی، اینکه چربی در محلی تزریق شود که بهتر باشد.

بافت خود بیمار در ماندگاری چربی موثر است.

تکرار تزریق چربی، دکتر لیلا خلیلی به تمام بیمار خود توصیه می کنند حداقل دو مرتبه باید تزریق چربی تکرار شود.

تزریق چربی و یا تزریق ژل، کدام بهتر است؟

این سوال بیشتر بیماران از متخصص زنان است، این انتخاب بر اساس بیمار انجام می شود، به طور مثال اگر بیمار بافتی دارد که تمایل دارد میزان زیادی حجم داشته باشد، در این موارد چربی بهتر است. در حالت کلی تزریق چربی به واژن بهتر است، زیرا تزریق چربی از بافت خود بیمار است و بعد از تزریق بدن واکنشی نشان نمی دهد. اما تزریق چربی نیاز به پروسه ای طولانی دارد، نیاز به اتاق عمل دارد، احتمال گلوله شدن چربی به مراتب بیشتر است. در بیمارانی که لبیاماژور های کوچکی دارند و خیلی تمایل به حجم بالا ندارند، تزریق ژل به واژن توصیه می شود.

ماندگاری ژل بهتر است یا چربی

ذات چربی به ماندگاری است، اما ژل خوب، ژلی است که بعد از 7 تا 9 ماه از بین برود، برای بیمارانی که به دنبال یک روش ماندگار هستند، تزریق چربی بهتر است.

ریکاوری بعد از تزریق چربی به ناحیه ژنیتال

عمل تزریق چربی یک جراحی سرپایی است در مدت زمان یک ساعت برای بیمار انجام می شود، احتیاجی به ریکاوری خاصی نمی باشد، بیمار 3 ساعت بعد از تزریق مرخص است، توصیه می شود 3 هفته تا یک ماه رابطه جنسی نداشته باشند که فشار بر بافت چربی وارد نشود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها