تزریق ژل به لابیا

تزریق ژل به لابیا بهتر است یا تزریق چربی؟ لبیا ماژور ها دو بافت حاوی چربی هستند که از ناحیه تناسلی و از عانه تا پرینه کشیده شده اند، که وظیفه اصلی آن ها حفاظت از لبیامینور ها و دهانه ورودی واژن است، به این معنی که اگر لبیاماژور ها دچار آتروفی شود و یا چربی آن ها از بین برود، ممکن است لبیامینور ها تحت فشار قرار گیرند، بزرگ تر شوند، خشکی دهانه واژن برای بیمار ایجاد شود، درد در زمان نزدیکی پیدا کنند، بیمار مدام دچار التهاب های دهانه واژن و لبیامینور ها را داشته باشد و… به همین دلیل به غیر از نقش زیبایی برای لبیاماژور ها نقش های حفاظتی نیز وجود دارد.

دلایل شل شدن لبیاماژور ها

به علل مختلف همچون کاهش وزن، افزایش سن، ورزش، دخانیات و… ممکن است که لبیاماژور ها آب شوند و چربی خود را از دست بدهند و در نتیجه شلی و افتادگی را داشته باشند.

در صورتی که درصد این شلی و افتادگی کم باشد می توان برای درمان از فیلر ها و حجم دهنده ها برای تغییر حجم و زیبا سازی ناحیه ژنیتال استفاده کنیم.

از فیلر ها می توان به چربی اشاره کرد که می توان از بافت و چربی خود بیمار استفاده کرد و یا از ژل ها و پرکننده ها که می توان ژل، کلاژن های مصنوعی و پلاسما ژل( منظور از پلاسما ژل، ژلی است که از پلاسما خون خود بیمار تهیه می شود) را زیر نظر متخصص زنان انتخاب کرد.

تزریق ژل به لابیا

مزیت های تزریق ژل به واژن

یکی از روش های آسوده، استفاده از ژل است به این دلیل که مواد آماده است و تنها نیاز به تزریق دارد. تزریق ژل یک روش سرپایی و راحت است که نیازی به بیهوشی ندارد و داخل مطب می توان آن را انجام داد و تنها با کمک بی حسی قابل انجام است.

می توان با استفاده از بی حسی تزریق ژل را انجام دهیم تا عملا بیمار هیچ گونه دردی را احساس نکند.

از آن جهت که در تزریق ژل نیازی به بی هوشی نیست و پروسه ای راحت و کوتاه است می توان گفت ژل مزیت های بیشتری دارد، همچنین یکی دیگر از مزایای آن شکل دهی به ناحیه تناسلی است، اما در تزریق چربی این طور نیست، زیرا در روند تزریق چربی مقدار زیادی چربی  تزریق می شود و در آخر 70 در صد آن از بین می رود و تنها 30 درصد آن باقی می ماند، خیلی شکل دهی به ناحیه تناسلی امکان پذیر نیست، در نتیجه می توان گفت از این جهت نیز ژل به نسبت چربی مزیت دارد.

همچنین ژل همانند چربی نکروز پیدا نمی کند، گلوله گلوله نمی شود، حتی اگر جایی از ناحیه هم در روند تزریق ژل واژن گلوله شود، به راحتی با یک فشار از بین می رود.

ماندگاری تزریق ژل

ژل هایی که معمولا استفاده می شوند، ژل هایی هستند که جذب بدن می شود اما این بدان معنی نیست که در کوتاه ترن زمان اثر ژل از بین رود، زیرا ژلی که تزریق می شود، بافت سازی را تحریک می کند و سبب ماندگاری بافت ژل می شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به ناحیه تناسلی

این روش زیبایی مراقبت خاصی نیاز ندارد، تنها لازم است یک تا دو هفته ورزش نکنید، رابطه جنسی نداشته باشید تا دچار ادم شدید نگردید، پوشیدن لباس های خیلی تنگ که به ناحیه فشار وارد کند نیز در این مدت زمان توصیه نمی شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
2 رخ

بسیار مطالب مفیدی بود سپاس از شما.