تزریق چربی در ناحیه ژنیتال

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تزریق چربی در ناحیه ژنیتال

یکی از عمل های زیبایی سرپایی که در بسیاری از کلینیک ها و بیمارستان ها وحتی مطب ها صورت می گیرد، تزریق چربی در نقاط مختلف بدن است، که در بسیاری از موارد جنبه زیبایی دارد و

در برخی موارد جنبه ی درمانی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد تزریق چربی به ناحیه ژنیتال بحث کنیم.

تزریق چربی طی فرایندی بسیار تخصصی صورت می گیرد. قبل از این فرایند باید چربی را به کمک دستگاه های پیشرفته ای از بدن شخص جدا کرد. از کاربردهای تزریق چربی در ناحیه ژنیتال و واژن می توان به جوانسازی واژن، تغییر فرم لبیامینورها، پر و بزرگ کردن لبیاماژورها ، تقویت نقطه جی ، درمان آتروفی واژن، رفع خشکی واژن، سفت کردن و محکم کردن واژن، رفع خشکی واژن و برخی مشکلات دوره یائسگی و زیباسازی ناحیه ژنیتال اشاره کرد.

کاربرد تزریق چربی در ناحیه واژن

عمده کاربردهای تزریق چربی در ناحیه ژنیتال تغییر فرم لبیامینورها و لبیاماژورهاست، مثلاً گروهی از افراد به علت کاهش وزن شدید، افزایش سن و برخی دلایل دیگر ممکن است دچار افتادگی و شلی لبیامینورها شوند، از طرفی با گذر زمان از حجم چربی های بدن کاسته می شود. اگر این گروه افراد از افتادگی لبیامینورهای خود ناراضی باشند می توانند اقدام به تزریق چربی بر لبیامینورهای خود کنند. گروهی از زنان تمایل به افزایش حجم لبیاماژورها دارند، با اینکار فرم دستگاه تناسلی آن ها بهبود می یابد.

پس از یائسگی به علت کاهش هورمون استروژن واژن دستخوش تغییراتی می شود و ممکن است فرد درگیر خشکی واژن و آتروفی واژن شود، آتروفی واژن سبب خشکی و خارش واژن می شود. این گونه افراد ممکن است دچار بی  اختیاری ادرار و تکرر ادرار نیز شوند.

با تزریق چربی می توان قطر واژن را کاهش داد و سبب تنگ شدن واژن شد، با تزریق  آن بر نقطه جی می توان، نقطه جی که در ارگاسم و تحریک جنسی زنان مؤثر است را تقویت نمود و حس ارگاسم را افزایش داد.

 بهترین کاندیدای تزریق چربی به واژن

بهترین کاندیدای تزریق چربی افرادی هستند که ناحیه ژنیتال آنها بخشی از چربی طبیعی خود را از دست داده است و از این رو دچار پیری، چروک، شلی و افتادگی شده است. این اتفاق معمولا بر اثر گذر عمر، یائسگی، زایمان های طبیعی متعدد، کاهش وزن های شدید و … می افتد. از طرفی برای رفع برخی نواقص جزی که در بخش های بعدی به شرح مفصل آنها پرداخته ایم نیز تزریق چربی کاربرد دارد.

تزریق چربی در ناحیه ژنیتال
تزریق چربی در ناحیه ژنیتال

اگر از مشکلات دوره یائسگی و کاهش هورمون استروژن در ناحیه واژن خود رنج می برید، می توانید با تزریق چربی خیلی از این مشکلات را رفع کنید.

عمده مشکلاتی که بانوان به ما مراجعه میکنند، مشکل آتروفی واژن است که فرد دچار احساس ناخوشایندی در واژن خود می شود از جمله: خارش، سوزش، خونریزی و درد هنگام رابطه جنسی و … . آتروفی واژن معمولاً در زنانی رخ می دهد که دچار یائسگی شده اند. یکی دیگر از کاربردهای تزریق چربی در زنانی ست که مشکل ارگاسم دارند. این گروه از زنان می توانند  با تزیق چربی در ناحیه نقطه جی خود این مشکل را رفع کنند.

تمامی این موارد باید پس از تشخیص پزشکی ماهر صورت می گیرد و سپس اقدام به درمان آن با تزریق چربی کرد.

تزریق چربی چگونه صورت می گیرد

حال که با کاربردهای شگفت انگیز تزریق چربی در ناحیه واژن آشنا شدیم، بهتر است چگونگی این فرایند را با زبانی ساده توضیح دهیم.  قبل از شروع لازم به ذکر است که در بخش لیپوماتیک در سایت خانم دکتر خلیلی به شرح کامل این بخش پرداخته ایم. برای خروج چربی از بدن فرد باید ناحیه ای انتخاب شود که چربی اضافه دارد، سپس اقدام به خروج چربی در ناحیه ای استریل شود.

برای انجام لیپوماتیک فرد میتواند هشیار باشد و از روش های بی حسی استفاده شود. قبل از انجام لیپوماتیک پزشک پلن ذهنی خود را با زدن علامت هایی روی بدن بیمار پیاده می کند، بدین شکل کار دقیق و بدون عیب انجام می شود. ابتدا ناحیه موردنظر که از قبل باید  شیو شده باشد، ضد عفونی می شود. سپس به کمک بی حسی موضعی، آن بخش بی حس می شود، بعد از این مرحله با دستگاه مخصوص لیپوماتیک که دارای لوله باریکی به نام کانولا است و ته آن به سرنگ مخصوصی وصل است، سلول های چربی به آرامی از بدن خارج می شوند.

برای خارج کردن چربی باید سلول های چربی را شکاند.  برای عبور این کانولاها باید از قبل سوراخ های ریزی ایجاد کرد. سلول های چربی استخراج شده سالم هستند ولی به علت ناخالصی هایی همچون خون باید به کمک سانتریفوژ و سرم های مخصوصی جداسازی شوند و ناخالصی های آن از بین برود. بدین ترتیب چربی خالص آماده تزریق می شود.

لایو دکتر لیلا خلیلی در رابطه با تزریق چربی به واژن

جراهی های همزمان با تزریق چربی

کاندید این جراحی بیمار 37 ساله با سابقه زایمان طبیعی می باشند که دچار شلی واژن و افتادگی مثانه شده اند. به دلیل آنکه میزان بی اختیاری ادراری در این بیمار بسیار کم است عمل مثانه انجام نمی شود، زیرا بیمار جوان است اما لازم است از نظر عضلات کف واژن و پرینه ترمیم صورت گیرد . در این جراحی عضلات کف واژن و پرینه را سفت، پارگی محل بخیه ترمیم و در آخر عمل لابیاپلاستی و تزریق چربی انجام می شود .

خیلی از بیماران از دکتر لیلا خلیلی در رابطه با اینکه تزریق چربی بهتر است یا ژل سوال می پرسند؟

در پاسخ این سوال باید گفت اینکه کدام روش بهتر است، بستگی به آناتومی و البته و خواسته بیمار دارد. به این معنی که با توجه به میزان آتروفی بافت، چربی یا ژل انتخاب می شود . به طور مثال در بیماران لاغر که البته لبیا های خیلی کوچکی دارند، تزریق چربی عمل معکوسی دارد و حالت زیبایی را برای بیمار ایجاد نمی کند در نتیجه برای این دسته از افراد تزریق ژل بهتر است. همینطور برای خانم هایی که سابقه زایمان داشته اند و لبیا های ماژور های آتروفی و البته بزرگی دارند، تزریق ژل نتیجه خوبی نخواهد داشت .
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

تزریق چربی بر لبیاماژورها

لبیاماژورها از بخش های مشخص و بیرونی دستگاه تناسلی هستند که به مرور زمان و به دلیل تغییرات هورمونی، زایمان ها و کاهش وزن دچار لاغر شدن و افتادگی می شوند، بدین ترتیب این ناحیه دچار چروک و چین های ریزی می شود که برای برخی از بانوان بسیار آزار دهنده است، همچنین در گروهی دیگر این کوچک شدن سبب درد هنگام رابطه جنسی می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

از این رو تزریق چربی یکی از بهترین روش ها برای رفع مشکل ایجاد شده و بازگشت زیبایی به این ناحیه است. پس از انجام فرایند تخلیه چربی و خالص سازی چربی، به کمک سوزن های مخصوصی و با تخصص و مهارت کامل پزشک در ناحیه لبیاماژورها، چربی خالص شده را  تزریق می کند و با رعایت نکاتی که بعد از تزریق چربی بر لبیاماژورها باید رعایت کرد، به شکل دلخواه می توان رسید.

تزریق چربی بر لبیامینورها

همانطور که گفتیم گذر زمان، تغییرات هورمونی، یائسگی، کاهش وزن های شدید، زایمان های متعدد و علل دیگر می تواند باعث افتادگی لبیامینورها شود. با این روش می توان لبیامینورها را پر کرد و باعث جوانسازی آن ها شود. یکی دیگر از کاربردهای آن در برخی موارد قرینه سازی لبیامینورها است.  تزریق چربی بر لبیامینورها  باید با ظرافت خاص و مهارت بالا انجام شود تا نتیجه دلخواه کسب شود.

تنگ کردن واژن با تزریق چربی

در بانوانی که از گشادی واژن رنج می برند به عنوان یک راه حل می توان از تزریق چربی در واژن بهره برد، در این روش در واژن چربی تزریق میکنیم و عموماً این چربی بیشتر از حد ممکن تزریق می شود زیرا چربی جذب می شود به این صورت واژن تنگ می شود. زایمان طبیعی، یائسگی، افزایش سن، کاهش وزن و … از عواملی هستند که می توانند واژن را گشاد کرده و سبب پیری شوند.

درمان آتروفی واژن با تزریق چربی

آتروفی واژن یکی از مشکلات پس از دوره یائسگی است که با بروز علائمی چون خارش، سوزش، خشکی واژن، سوزش هنگام رابطه جنسی، خونریزی در طی رابطه جنسی، سوزش هنگام ادرار، تکرر ادرار، بی اختیاری ادرار و …  همراه است. این عارضه تحت تأثیر کاهش هورمون استروژن اتفاق می افتد و باعث نازک و سست شدن دیواره واژن می شود. به مرور زمان کاهش این هورمون باعث شکننده تر شدن واژن می شود و خاصیت ارتجاعی واژن کاهش می یابد. برای درمان این مشکل می توان از دارو استفاده کرد و تزریق چربی را برای ضخیم کردن دیواره های واژن به کار برد. با تزریق چربی دیواره های واژن ضخیم شده و مشکل سست بودن و شکننده بودن آن رفع می شود.

جوانسازی واژن با تزریق چربی

 همانطور که بارها در مقالات مختلف گفتیم حتی اگر یک خانم هیچ رابطه ای نداشته باشد پس از سن ۳۰ سالگی واژن وی دچار پیری و افتادگی می شود، حال اگر زایمان طبیعی وکاهش وزن شدید نیز داشته باشد این موضوع تشدید می شود. به طور کلی با افزایش سن پوست دچار شلی و افتادگی می شود و دیگر مانند سابق شاداب نیست ، پوست ناحیه تناسلی نیز از این قاعده مستثنی نیست، با گذشت زمان دچار افتادگی، شلی، لاغری؛ پیری و چروک شدن می شود. هرچند که کاهش وزن های شدید نیز می توانند باعث تمامی مواردی که در بالا ذکر شد بشوند. برای رفع تمامی مسائلی که در بالا گفته شد می توانیم در این نواحی چربی تزریق کنیم و باعث جوانسازی آن شویم، بدین گونه که چربی از دست رفته به علت کاهش وزن و پیری، مجدداً باز می گردد و سبب بازگشت شادابی به این ناحیه می شود.

تقویت نقطه جی

میل جنسی بانوان با پیر شدن، تغییرات هورمونی، زایمان های طبیعی و … به مرور کاهش می یابد، یکی از مسائلی که در ارگاسم بانوان تأثیر زیادی دارد نقطه جی است. نقطه جی یکی از بخش هایی ست که گفته می شود در ارگاسم زنان بسیار مؤثر است، این نقطه که در داخل واژن وجود دارد گاهی نیز به عنوان عاملی برای کاهش درد زنان باردار هنگام زایمان کردن از آن یاد می شود، هرچند که گروهی معتقدند این نقطه اصلا وجود ندارد. بانوانی که در ارگاسم مشکل دارند می توانند پس از معاینه و تشخیص، نقطه جی خود را تقویت کنند این فرایند با تزریق چربی و فیلرها به این ناحیه صورت می گیرد و در نهایت همین موضوع باعث افزایش لذت جنسی هنگام رابطه و دخول می شود. علاوه بر چربی می توان از تزریق فیلرها و یا ژل ها بهره برد، انواع دائم آن ها می توانند خاصیت پرکنندگی خود را تا ۵ سال حفظ کنند.

زیباسازی ناحیه ژنیتال با تزریق چربی

پس از شرح کاربردهای چربی در ناحیه ژنیتال زنان، تا الآن به این پی برده اید که چه قدر تزریق چربی در ناحیه ژنیتال می تواند سبب زیبایی و جوانسازی این ناحیه شود. قطعا یکی از نواحی حساس بدن ناحیه ژنیتال است که اکثر بانوان بسیار روی آن حساس هستند، این ناحیه به علت حساسیت بالا و تأثیر در بهبود رابطه جنسی نیاز به رسیدگی بیشتری دارد.

در یک جمع بندی کلی می توانیم بگوییم اگر دچار  لبیاهای نا متقارن،افتاده و شل هستید ویا لبیاماژورهای شما به دلایل مختلف دچار لاغری و افتادگی و شلی شده اند و اگر افزایش حجم آن ها باعث زیبایی بیشتر ناحیه تناسلی شما می شود، می توانید با تزریق چربی یا فیلرها ساختار آنها را زیبا کنید.

همانطور که گفتیم تزریق چربی واژن در زیبایی و جوانسازی ناحیه ژنیتال بسیار مؤثر است، همچنین با افزایش چربی می توانیم قطر داخل کانال واژن را کاهش دهیم تا فرد احساس تنگی کند، همچنین در زنان یائسه که دچار آتروفی واژن شده اند و همیشه خارش و سوزش دارند، و یا دچار تکرر ادرار، بی اختیاری ادرار، سوزش هنگام رابطه جنسی و خونریزی هنگام رابطه می شوند می توان با تزریق چربی مشکلات آن ها را رفع نمود.

تزریق چربی در ناحیه ژنتیال
تزریق چربی در ناحیه ژنتیال

جراحی های همزمان با تزریق چربی

همزمان  با تزریق چربی می توان جراحی های دیگری نیز در ناحیه ژنیتال انجام داد، بستگی به اینکه به کدام ناحیه و با چه هدفی قرار است تزریق چربی انجام شود این جراحی ها انتخاب می شوند، گاهی در برخی از بانوان فرد در کنار تزریق چربی برای اصلاح شکل لبیامینورهای خود لبیاپلاستی انجام می دهد تا لبیاهای کوچک و خوش فرمی داشته باشد.  از طرفی گاهی فرد همزمان جراحی تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی انجام می دهد .

برخی بانوان همزمان با تزریق چربی، تصمیم به لیفت واژن نیز می گیرند و می توانند همزمان این کار را نیز انجام دهند و بسیاری از عمل های زیبایی که می توانند همزمان با تزریق چربی در ناحیه ژنیتال، صورت بگیرند، این مورد نیازمند صلاحدید پزشک و تشخیص اوست. بهتر است اگر پزشک شما صلاح به انجام جراحی زیبایی به صورت همزمان نمی داند اصرار نکنید.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به واژن

 • قبل از انجام هر عمل زیبایی ای از مصرف هرگونه ماده رقیق کننده خون باید جلوگیری کرد، یکی از معروفترین رقیق کننده های خون آسپرین است که اغلب افراد با آن آشنا هستند یکی دیگر از رقیق کننده های ویتامین E است که از مصرف آنها باید خودداری شود.
 • اگر فرد به بیماری خاصی مبتلا است، قبل از آن به پزشک خود اطلاع بدهد، شاید کوچکترین مسائل از نظر شما اهمیت خاصی نداشته باشد اما از نظر  پزشک شما بسیار حائز اهمیت باشد.
 • در صورت نیاز پزشک شما به شما توصیه می کند قبل از جراحی چه مواد غذایی ای رو مصرف نکنید و یا از چند ساعت قبل ناشتا باشید. در اغلب موارد برای احتیاط توصیه می شود تا ۸ ساعت قبل از هیچ ماده غذایی ای استفاده نکنید.
 • اگر این تزریق چربی در ناحیه ژنیتال است، این ناحیه باید از نظر همه موارد بررسی شود که اگر فرد دچار عفونت است و یا هر مشکل دیگری در این ناحیه دارد، ابتدا درمان شود، سپس اقدام به انجام هر جراحی زیبایی ای بکند.
 • ناحیه مورد نظر باید تمیز باشد، علاوه بر اقدامات پزشک شما، شما نیز قبل از انجام تزریق، ناحیه مورد نظر را باید به طور کامل اصلاح کنید.
 • قبل از همه جراحی ها بهتر است از مصرف هرگونه نوشیدنی الکلی و مواد اعتیارآور همچون سیگار خودداری شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 • همیشه پس از هر جراحی یک سری نکات دقیقا باید رعایت شوند، کسب نتیجه مطلوب مستلزم رعایت این نکات است.
 • پس از انجام جراحی برای شما آنتی بیوتیک هایی تجویز می شود که باید در زمان های دقیق از آنها استفاده کنید این کار مانع از عفونت می شود.
 • حتی پس از جراحی نیز همانند قبل از جراحی که گفتیم از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی باید اجتناب کرد. این روند تا بهبودی کامل بسیار مؤثر است.
 • به علت اینکه شما تزریق چربی در ناحیه ژنیتال انجام داده اید تا مدتی که پزشک شما توصیه می کند (اغلب ۶ هفته) نباید به ناحیه مورد نظر فشاری وارد شود، پس باید از انجام ورزش های سنگین جلوگیری شود، همچنین نباید با دست به آن ناحیه فشاری وارد کنید یا آن قسمت را ماساژ بدهید.  می توانید تا یک ماه الی یک ماه و نیم از هرگونه فعالیت ورزشی و فیزیکی که احساس می کنید می تواند به این ناحیه آسیب بزند خودداری کنید.
 • سعی کنید به مدت ده روز از قرار دادن ناحیه مورد نظر در آب داغ خودداری کنید.
 • پس از انجام تزریق چربی برای کاهش تورم و مانع از متورم شدن زیاد از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • ممکن است پزشک شما برای شما رژیم به خصوصی را تجویز کند که باید رعایت کنید. همیشه استفاده از موادغذایی مضر قبل و بعد از جراحی ممنوع است.
 • برای جذب کامل چربی پزشک شما به شما توصیه هایی خواهد کرد که باید دقیقا رعایت شود، یکی از این توصیه ها استفاده از گن های مخصوص است.
 • در صورت مشاهده تورم زیاد، درد، خارش شدید، خروج مایعی زرد رنگ از ناحیه مورد نظر و هر مورد غیرطبیعی ای به پزشک خود اطلاع دهید.

مشکلات احتمالی به دنبال تزریق چربی

 • یکی از استفاده های تزریق چربی به جای برخی از عمل های زیبایی کاهش مشکلات بعد از آن است. اما در صورت رعایت نکردن برخی موارد ممکن است فرد دچار مشکلات زیر شود:
 • یکی از این مشکلات جذب نشدن چربی و جابه جا شدن آن است در صورت رعایت نکاتی که پزشک شما به شما گوشزد می کند می توانید نگران این موضوع نباشید.
 • تورم، قرمزی، سوزش و درد نیز از مشکلات بعد از تزریق چربی هستند که در صورتیکه این علائم حاد و دردناک بودند، سریعاً به پزشکتان اطلاع دهید.

مزایای استفاده از روش تزریق چربی در ناحیه ژنیتال

حال می خواهیم به بررسی مزایا انجام تزریق چربی بپردازیم.

 • یکی از مزیت های آن نتیجه سریع آن است که به محض تزریق چربی حاصل می شود.
 • فردی که تزریق چربی را به عنوان جایگزین یک عمل زیبایی انتخاب می کند دیگر نباید نگران رد بخیه و یا زخمی باشد.
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه است و فرد به محض انجام این عمل می تواند بسیاری از کارهای روزمره خود را انجام دهد، مسئله مهم تر که دغدغه بسیاری از افراد است این است که پس از تزریق چربی نیاز به بستری فرد نیست.
 • اگر نتیجه مورد توقع حاصل نشود می توان برای ترمیم سریع اقدام کرد.
 • نیاز به بیهوشی و هزینه های زیاد  که به دنبال جراحی زیبایی با بیهوشی حاصل می شود نیست.
 • تزریق چربی در صورت رعایت نکات لازم ماندگاری بسیار بالایی دارد.
 • چربی نسبت به مواد دیگر سریعا جزی از بدن می شود و با خیال راحت این کار انجام می شود، زیرا بخشی از سلول های بدن خود فرد است و دیگر فرد نگران تقلبی بودن و اصل بودن مواد تزریقی نیست.
 • هزینه درمانی آن نسبت به موارد دیگر بسیار مناسب است.
 • یکی از مهمترین مزیت های تزریق چربی این است که می توان همزمان از شر چربی های بخشی از بدن خلاص شد.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی بر اساس مقدار چربی خروجی و حجم چربی تزریق شده صورت می گیرد، همچنین به دلیل اینکه این عمل جز تزریق های زیبایی قرار می گیرد شامل خدمات بیمه نمی شود.

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_column_text]

سوالات مرتبط با تزریق چربی به واژن

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_toggle title=”سلام با تزریق ژل جوابگویی بهتره است یا چربی” el_id=”1599556356006-e70a618c-b2cb” css=”.vc_custom_1599557381428{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]

پاسخ این سوال بسته به بیمار دارد، گاهی یک بیمار تمایل به حجم بالا دارد، پس تزریق چربی بهتر است اما گاهی اوقات تزریق چربی تاثیر منفی بر ظاهر ناحیه تناسلی دارد که در این شرایط تزریق ژل کمک کننده است.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”تزریق چربی تا چه مدت ماندگاری دارد؟ ژل بهتر است یا چربی؟” el_id=”1599557399912-68eaf75e-26b3″ css=”.vc_custom_1599557708523{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]

ماندگاری تزریق چربی به مواردی از قبیل بافت بدن، چاق و لاغر شدن بستگی دارد، لازم است چربی 6 ماه بعد تکرار شود. تزریق ژل هم حدود 6 ماه تا یک سال اثر خود را از دست می دهد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا ژل برای سفید سازی واژن موثر است؟ و اگر نیست چه کار باید کرد؟” el_id=”1599557399597-a0c77aca-fddb” css=”.vc_custom_1599560771063{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]می توان از روش های دیگر همچون، لیزر و استفاده از لوسیون های سفید کننده استفاده کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا تزریق چربی درد دارد؟” el_id=”1599557399337-e43f7c12-b413″ css=”.vc_custom_1599560798590{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]تزریق چربی هم در زمان تزریق و هم بعد از آن درد خاصی ندارد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”سلام تزریق چربی ماندگاری دارد؟ من بدنم چربی کافی ندارد، تزریق ژل چند دوره بعد ماندگاری پیدا می کند؟” el_id=”1599557398903-e1254517-1553″ css=”.vc_custom_1599560924232{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]ماندگاری تزریق ژل بسته به بدن و میزان ژلی که تزریق می شود دارد، و نمی توان زمان مشخصی را تعیین کرد، گاهی ژل ماندگاری بالایی دارد و گاهی هم زودتر از موعد از بین می رود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”هزینه تزریق چربی رو میفرمایید من تمایل دارم حجم زیاد بدم آیا امکان دارد؟” el_id=”1599557398246-baa21aa8-9b2c” css=”.vc_custom_1599561088672{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]تزریق بیش از حد مجاز توصیه نمی شود، هر چه چربی بیشتری تزریق شود احتمال سندرم کمپارتمان، عفونت، نکروز  نیز بالا می رود و در نتیجه شل شدگی پوست بعد از بین رفتن چربی به مراتب افزایش می یابد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”چرا بعد از تزریق چربی قسمتی از آن گلوله می شود؟آیا راهی برای از بین بردن این گلوله ها وجود دارد؟” el_id=”1599557397341-f0d1d723-2ee3″ css=”.vc_custom_1599561297409{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]این اتفاق در زمانی که بیمار در حجم بالا و به صورت تهاجمی تزریق انجام دهد، دیده می شود. و برای 50 سی سی چربی هرگز این اتفاق نمی افتد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”برای تزریق ژل اول باید لابیاپلاستی انجام شود یا فرقی ندارد؟” el_id=”1599559883035-5a51ed95-5cc9″ css=”.vc_custom_1599560523556{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]اگر قرار است عملی انجام شود، باید ابتدا عمل انجام و تغییر آناتومی صورت بگیرد و بعد تزریق ژل .[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا این امکان وجود دارد که در زمان برداشت چربی، به مقدار زیاد برداشت کرد و چند ماه بعد مجدد مابقی چربی تزریق شود؟” el_id=”1599559929696-7de1cba1-954d” css=”.vc_custom_1599560586007{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]نگه داشتن چربی خارج از بدن، باعث میشود که سلول های زنده چربی از بین بروند و تزریق چربی خیلی موثر نباشد و  در نتیجه احتمال عفونت افزایش می یابد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟آیا تزریق چربی در یک جلسه انجام می شود یا در چند جلسه؟” el_id=”1599559989177-d19e453b-9f18″ css=”.vc_custom_1599560686137{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]بسیاری از بیماران در مورد ماندگاری پرسیدند، ماندگاری چربی به عوامل زیادی بستگی داره که در قبل هم گفتیم اما به طور معمول دو بار چربی کافیه و ماندگاری خوبی دارد و در هرجایی که بیمار علاقه داشته باشه مثل پوبیس و یا قسمت عانه میشود تزریق کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا بعد از تزریق چربی کارهایی مثل وایتنینگ، لیزر و… را نمی توان انجام داد؟” el_id=”1599560056691-8b37f486-3799″ css=”.vc_custom_1599560630140{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]چربی در قسمت های عمقی بافت انجام میشود و لیزر موهای زائد و یا وایتنینگ در لایه سطحی پوست و ربطی به هم ندارند. بیمار می تونه لیزر را  بعد از تزریق انجام دهد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”برای لابیا ماژور از حداکثر ژل که می توان تزریق کرد چند سی سی است؟” el_id=”1599643507895-b2aa8603-ebf3″ css=”.vc_custom_1599644166832{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]میزان تزریق ژل بستگی به سایز لابیاماژورها دارد اصولا از 2 سی سی شروع میشود و اگر مریض درخواست کند مقدار بیشتری رو تزریق می کنیم[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا تزریق چربی تیرگی را درمان می کند؟” el_id=”1599643507559-f93f4397-56ce” css=”.vc_custom_1599644537736{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]می توان از روش های دیگر همچون، لیزر و استفاده از لوسیون های سفید کننده استفاده کرد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”سلام خانم دکتر من 42 سال سن دارم عمل لابیا انجام دادم آیا تزریق چربی بیهوشی لازم دارد؟” el_id=”1599643506991-2903b7bc-5523″ css=”.vc_custom_1599644227084{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]تزریق ژل نیاز به بیهوشی ندارد و با بیحسی در مطب انجام می شود اما تزریق چربی بهتره در اتاق عمل انجام شود چون برای کشیدن چربی بیمار ممکنه درد داشته باشد بهتره با بیهوشی و یا سدیشن (خواب عمیق) انجام گردد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”دوام تزریق چربی چقدر است و آیا تزریق را می توان بالای بیکینی تزریق کرد با فقط گوشه های لبیا؟” el_id=”1599643506394-3036d9e9-499f” css=”.vc_custom_1599644874586{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]ماندگاری تزریق چربی به مواردی از قبیل بافت بدن، چاق و لاغر شدن بستگی دارد. بسته به آناتومی و مشکل فرد بهترین روش درمان انتخاب می شود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”سلام آیا بعد از تزریق ژل یا چربی در حین نزدیکی ژل جا به جا نمی شود؟” el_id=”1599643795645-fa27ba14-b33b” css=”.vc_custom_1599644300770{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]بعد از تزریق ژل به مدت دو هفته و بعد از تزریق چربی به مدت یک ماه بیمار نزدیکی نداشته باشد و بعد از اون مشکلی وجود ندارد و جا به جا نخواهد شد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”ببخشید اگر عکس سونو و یا آزمایش بفرستم، تفسیر می کنید؟” el_id=”1599643795212-149d5b56-5473″ css=”.vc_custom_1599644360195{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]خیلی از اوقات افراد به ما پیام میدهند و درخواست تفسیر آزمایش و یا سونو دارند. در اینجا با توجه به سوال این دوست عزیز هم باید بگیم،تفسیر سونو و آزمایش باید با توجه به حال بیمار و معاینه بیمار انجام شود پس حتما باید توسط دکتر ویزیت و معاینه بشوند تا بتونند آزمایش و سونوشون رو تفسیر کنند.[/vc_toggle][vc_toggle title=”لیزر سفید کننده بر چربی تزریق شده تاثیر دارد؟” el_id=”1599643794615-09b6304d-fd5c” css=”.vc_custom_1599644485025{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]چربی در قسمت های عمقی بافت انجام میشود و لیزر موهای زائد و یا وایتنینگ در لایه سطحی پوست و ربطی به هم ندارند. بیمار می تونه لیزر را  بعد از تزریق انجام دهد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”برای جوانسازی واژن تزریق جوانساز هم انجام می دهید؟مثل جالپرو با پروفایلو؟” el_id=”1599643978970-5a27b690-3beb” css=”.vc_custom_1599644433136{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]از تزریق ژل و یا چربی می توانیم برای جوانسازی بافت واژن استفاده کنیم. از تزریق چربی برای تنگی واژن نمی توان استفاده کرد زیرا تاثیر زیادی در تنگی واژن ندارد و فقط می تواند با جوانسازی و سفت کردن عضلات واژن باعث کمی تنگ شدن واژن شود برای تنگ کردن واژن در مواردی که واژن بسیار شل است باید جراحی صورت بگیرید[/vc_toggle][vc_toggle title=”به طور تقریبی چند سی سی ژل برای لبیا ماژور ها توصیه می کنید؟” el_id=”1599644045005-d7503b82-facb” css=”.vc_custom_1599644146704{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]میزان تزریق ژل بستگی به سایز لابیاماژورها دارد اصولا از 2 سی سی شروع میشود و اگر مریض درخواست کند مقدار بیشتری رو تزریق می کنیم[/vc_toggle][vc_toggle title=”تزریق چربی دستی بهتر است یا با بادی جت؟” el_id=”1600160133835-8cbfe1b2-d110″ css=”.vc_custom_1600160154898{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]خیلی تفاوتی ندارد، در صورتی که بتوان چربی خوبی استخراج کرد، که البته در حالت دستی بهتر است زیرا چربی های کمتری میمیرند و با کمترین دستکاری، چربی به دست می آید، روش ایده آل تری است . البته لازم است استخراج چربی در اتاق عمل انجام شود زیرا ممکن است بیمار کمی درد داشته باشد. اما در مقابل تزریق ژل را می توان در مطب انجام داد، نیازی به بی حسی با بیهوشی ندارد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”ماندگاری تزریق چربی به واژن چقدر است؟” el_id=”1600160133087-5ba07464-01e2″ css=”.vc_custom_1600160170870{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]بیمارانی هستند که 3 سال قبل تزریق جربی انجام داده اند و هنوز بافت خوبی دارند و البته گاهی نیز لازم است تزریق برای بار دوم الزام شود . این امر بسته به میزان جذب چربی توسط بدن دارد . اصولا بهتر است 6 ماه تا یکسال بعد، تزریق چربی اتفاق بی افتند.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا امکان انجام همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی وجود دارد؟” el_id=”1600160132360-82e5b520-fb46″ css=”.vc_custom_1600160191493{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]در اکثر موارد بهتر است که این دو عمل به صورت همزمان با هم انجام نشود، اما در مواردی که لابیا ها کوچک باشد و از لابیا ماژور ها فاصله داشته باشد با صلاحدید پزشک موردی ندارد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا انجام پرسینگ همراه با عمل های زیبایی بلامانع است؟” el_id=”1600160193516-3ae5d486-2dfa” css=”.vc_custom_1600160209836{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;background-color: #ab54ad !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;border-radius: 35px !important;}”]بهتر است که عمل های زیبایی انجام شود و بعد از یک و نیم ماه تا دو ماه بعد پرسینگ انجام شود . زیرا در زمان جراحی بافت ورم می کند و همین ورم باعث می شود که پرسینگ خورده شود.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مطالب مرتبط

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_masonry_grid post_type=”post” max_items=”10″ style=”lazy” grid_id=”vc_gid:1600160072760-06157f49-1623-6″ taxonomies=”279, 471, 471″][/vc_column][/vc_row][vc_row][/vc_row]

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری