تزریق چربی به واژن در تهران + روشی ایده آل برای جوانسازی واژن

در میان بانوان ، علاوه بر عمل های زیبایی صورت ، جراحی های زیبایی ناحیه ژنیتال نیز توجه خاصی را به خود جلب کرده اند. امروزه شما می توانید از طرق مختلفی ، جوانسازی واژن را به انجام برسانید. تزریق چربی به واژن (vaginal fat injection) به احتمال زیاد برای شما پروسه نام آشنایی است که از سوی جراح و متخصص زنان ، همچون دکتر لیلا خلیلی ، به انجام می رسد. شمار زیادی از بانوان ، پروسه های زیبایی ناحیه تناسلی را با هدف کسب ظاهری نرم ، بدون چین و چروک و افتادگی لابیاهای واژن به انجام می رسانند. پروسه تزریق چربی به لابیاهای ماژور به طور قطع این خواسته را برای بانوان زیباجو محقق می سازد. جهت آشنایی بیشتر با فرایند نامبرده ، حتما ادامه مطالب را مطالعه نمایید.

تزریق چربی به واژن - دکتر لیلا خلیلی

امروزه ، علاوه بر تزریق چربی به واژن ، روش های متنوع دیگری برای جوانسازی واژن نیز وجود دارند ، همچون تزریق ژل به واژن ،پرینورافی ، لیفت واژن با نخ و غیره که با توجه به هدف فرد و موارد قابل درمانی ، از سوی متخصص یکی از آن ها اتخاذ می شود. در این بخش قرار است منحصرا به تزریق چربی به ناحیه تناسلی بپردازیم.

آیا شما کاندید ایده آلی برای تزریق چربی به واژن هستید؟

دقت داشته باشید که یکی از شرایط انجام پروسه این است که شما به عنوان متقاضی تزریق چربی به لابیا ، بایستی از همه جوانب کاندید مناسبی در نظر گرفته شوید ؛ بدین ترتیب نتیجه پایانی مطلوب خواهد بود. شایان ذکر است که این امر از سوی جراح زیبایی زنان مشخص می گردد ؛ پس در انتخاب متخصص و بهترین بودن ایشان اطمینان حاصل فرمایید.

یکی از اصلی ترین مشخصات شخص ایده آل برای عمل تزریق چربی ، ظاهر نازیبا لایباهای ماژور است که به لاغری و کاهش حجم چربی دچار شده و بافت آن ها دچار کشیدگی شده است. معمولا این امر در زنان به سبب بالا رفتن سن ، زایمان های متعدد ، سبک زندگی ناسالم ، برقراری رابطه های جنسی پی در پی و حتی ژنتیک نمود پیدا می کند. عدم تناسب حالت لابیای بیرونی واژن امکان دارد علاوه بر ایرادات زیبایی به لحاظ فانکشنال نیز مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

یکی دیگر از مشخصه های کاندید خوب برای تزریق چربی به واژن ، سلامت روانی و جسمی او می باشد. با وجود بیماری های روانی احتمال تغییر نظر متقاضی پس از عمل بسیار زیاد بوده و همین امر موجب عدم رضایت ایشان از نتیجه می گردد. ابتلا به بیماری های خاص مثل سرطان نیز ، مانعی بر انجام پروسه پیوند چربی به لابیاهای واژن هستند. بنابراین بانوان مبتلا به بیماری های خاص بایستی پزشک خود را از این امر با خبر ساخته تا ابتدا راه حلی برای آن بیماری در نظر بگیرند. در آخر به یکی دیگر از ویژگی های مهم اشاره می کنیم ؛ داشتن انتظارات و خواسته های معقول. یک متقاضی ایده آل نسبت به پروسه تزریق چربی به واژن اطلاعات کافی را کسب کرده و اهداف خود را با توجه به قابلیت های فرایند مطابق می سازد.

تزریق چربی به واژن و اصلی ترین اهداف آن

فرایند فوق ذکر می تواند از دو جنبه درمانی و زیبایی برای بانوان به انجام برسد. در ادامه با اصلی ترین اهداف تزریق چربی به واژن آشنا می شویم :

 • اصلاح افتادگی ها و چین و چروک های لابیاها
 • پوشاندن ایرادات موجود پس از جراحی لابیا
 • کمک به جوانسازی طبیعی بافت لابیاها
 • رفع اسکار و جای بخیه های ناشی از زایمان
 • درمان آتروفی ولو (vulvar) به سبب عواملی چون یائسگی
 • درمان بی اختیاری ادرار به سبب استرس (stress incontinence)
 • ارتقا کیفیت روابط جنسی با افزایش سایز نقطه جی (G spot)

تفاوت تزریق چربی و ژل به لابیا واژن

بهترین متخصص تزریق چربی به واژن در تهران 

شاید این سوال برایتان پیش آید که کدام پزشکان می توانند بهترین خدمات مربوط به تزریق چربی را به بیماران متقاضی این پروسیجر زیبایی ارائه دهند. با توجه به اینکه این فرایند بر روی ناحیه تناسلی بانوان که یکی از حساس ترین اندام ها در بدن است انجام می شود ، باید به دست پزشکی انجام شود که در حوزه خدمات پزشکی مربوط به این اندام ، تخصص و تجربه فراوان دارد. دکتر زیبایی زنان که در حوزه جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی پیشگام بوده است به پشتوانه دانش وسیع ، نگاه هنری و بهره گرفتن از تکنیک های کلاس جهانی و روز دنیا می تواند بهترین خدمات را به بانوانی که به اندام یونیک زنانه خود ارزش قایلند ارائه دهد. 

 

آیا برای تزریق چربی به واژن ، بیهوشی عمومی لازم است ؟

انجام این پروسیجر زیبایی اغلب بدون نیاز به بیهوشی عمومی و با استفاده از بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد. پزشک در زمان استفاده از بی حسی موضعی به منظور ایجاد احساس راحتی بیشتر در بیمار و عدم تجربه درد در زمان اجرای پروسیجر ، از داروهای آرامبخش نیز استفاده می کند. بعلاوه ، برای مدیریت درد بعد از تزریق ، در طول دوره ریکاوری ، داروهای مسکن را نیز برای بیمار خود تجویز می کند. به طور کلی ، فرایند تزریق چربی به واژن بعنوان یک پروسیجر بدون درد شناخته شده و اکثر بیمارانی که تحت این فرایند قرار گرفته اند از آن بعنوان یک تجربه بدون درد یاد می کنند.

مراحل تزریق چربی به واژن

شروع پروسه با اعمال بی حسی یا بیهوشی است. با توجه به شرایط فرد ، متخصص برای او بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی را اجرا می نماید.

نکته : طی بی حسی موضعی تنها نواحی تحت جراحی بی حس شده اما با بیهوشی عمومی شما به طور کامل به خواب فرو می روید.

پس از بیهوشی ، 3 مرحله اصلی تزریق چربی به واژن آغاز می گردد :

 1. خارج کردن چربی از طریق کانولا از نواحی مختلف بدن (Fat harvesting)
 2.  پردازش و خالص سازی چربی استخراج شده (Fat processing)
 3.  انتقال و تزریق چربی به بافت لابیا (Fat transferring)

قابل ذکر است که ناحیه ابدومینال (شکمی) معمول ترین ناحیه برای خارج کردن سلول های چربی مورد نیاز جهت تزریق است. اگر فرد متقاضی لاغر بوده و در ناحیه شکمی خود چربی اضافه نداشته باشد ، بافت چربی از نواحی پهلو ، بخش خارجی و داخلی ران و مونس پوبیس (mons pubis) برداشته می شوند.

پس از ساکشن و تخلیه چربی از نواحی گفته شده ، بافت چربی طی مراحلی با دستگاه سانتریفیوژ تصفیه می شوند و بعد از آن به ناحیه واژن تزریق می گردند. مدت زمانی که برای انجام تزریق چربی به واژن در نظر گرفته شده است ، حدود 5 الی 6 ساعت است. گاهی اوقات این پروسه به طور همزمان با جراحی دیگری همچون لابیاپلاستی به انجام می رسد که این موجب افزایش مدت زمان انجام پروسه می شود.

فواید تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن یک روش درمانی است که می‌تواند فواید متعددی برای زنان داشته باشد. این فواید عبارتند از:

 1. افزایش حجم و برجستگی:
  تزریق چربی می‌تواند به افزایش حجم و برجستگی لابیاها کمک کند. این امر می‌تواند برای زنانی که از ظاهر لابیاهای خود ناراضی هستند، مفید باشد.
 2. جوانسازی:
  تزریق چربی می‌تواند به جوانسازی واژن و رفع چین و چروک‌ها و خطوط آن کمک کند. این امر می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس زنان در رابطه جنسی شود.
 3. افزایش میل جنسی:
  برخی از زنان پس از تزریق چربی به واژن، افزایش میل جنسی را گزارش می‌کنند. این امر ممکن است به دلیل افزایش جریان خون و تحریک اعصاب در ناحیه تناسلی باشد.
 4. رفع خشکی واژن:
  تزریق چربی می‌تواند به رفع خشکی واژن کمک کند. این امر به دلیل افزایش رطوبت در ناحیه تناسلی است.
 5. بهبود بی‌اختیاری ادرار:
  تزریق چربی می‌تواند به بهبود بی‌اختیاری ادرار در زنان کمک کند. این امر به دلیل افزایش حجم عضلات و لیگامان‌های لگن است.
 6. کاهش درد:
  تزریق چربی می‌تواند به کاهش درد در هنگام رابطه جنسی کمک کند. این امر به دلیل افزایش ضخامت بافت واژن و کاهش اصطکاک است.
 7. افزایش رضایت جنسی:
  تزریق چربی می‌تواند به افزایش رضایت جنسی زنان و شریک جنسی آنها کمک کند.

عوارض احتمالی تزریق چربی به واژن

البته لازم به ذکر است که تزریق چربی به واژن یک روش دائمی نیست و ممکن است بعد از مدتی نیاز به تکرار داشته باشد.
همچنین این روش برای همه زنان مناسب نیست و در برخی موارد می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد.
قبل از انجام تزریق چربی به واژن، باید با یک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید تا از مناسب بودن این روش برای شما مطمئن شوید.
در اینجا برخی از عوارض جانبی احتمالی تزریق چربی به واژن آورده شده است:

 • درد
 • تورم
 • کبودی
 • خونریزی
 • عفونت
 • عدم تقارن
 • بی‌حسی

اگر قصد انجام تزریق چربی به واژن را دارید، حتماً به یک جراح یا متخصص زنان و زایمان باتجربه و ماهر مراجعه کنید. 

میزان ماندگاری چربی تزریق شده به واژن

به طور کلی گفته می شود با گذشت 6 ماه از تزریق چربی به واژن ، حدود 30 الی 40 درصد از حجم بافت چربی از بین می رود. به عبارتی دیگر در یک بازه شش ماهه ، دو سوم بافت تزریق شده توسط بدن جذب می گردد. ماندگاری یک سوم باقی مانده چربی تزریق شده ، تقریبا 5 سال در نظر گرفته می شود که بسته به برخی از شرایط ، ممکن است برای برخی افراد بیشتر یا کمتر از آن باشد.

برای افرادی که به سرعت کاهش وزن پیدا می کنند ، چربی تزریق شده نیز در لابیاهای واژن یا سرعت بالاتری از بین می رود. این امر معمولا در بانوانی که سیگار می کشند یا تغذیه کافی ندارند به میزان بیشتری رخ می دهد. اصولا جراح زنان هنگام تزریق چربی به واژن این موارد را نیز در نظر گفته و مقدار چربی تزریقی را افزایش می دهد. شایان ذکر است که طی فواصل زمانی چند ساله انجام مجدد این پروسه امکان پذیر است.

استراتژی های افزایش ماندگاری چربی تزریق شده به واژن

برای اینکه بتوانید از نتیجه تزریق چربی به واژن ، طی مدت زمان بیشتری بهره مند شوید ، تکنیک و استراتژی هایی وجود دارند که برخی از آن ها باید از سوی جراح و تعدادی دیگر از جانب شما به انجام برسند. از جمله تکنیک های جراحی که سبب این امر می شوند عبارتند از :

 • فاصله زمانی بین مراحل استخراج و تزریق چربی زیاد نباشد
 • تا حد امکان از تماس سلول چربی با هوا جلوگیری شود
 • مرحله خالص سازی چربی به بهترین شکل به انجام برسد

به عنوان متقاضی تزریق چربی به واژن برای افزایش مدت ماندگاری باید بدانید که اکسیژن و خون رسانی باید در بالاترین سطح باشد تا بافت چربی تزریق شده در لابیا به حیات خود ادامه دهد. برای نگهداری این جریان ها در سطح بالا بایستی به موراد زیر بپردازید :

 • تغذیه مناسب و سالمی داشته باشید
 • از کشیدن سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی تا حد امکان دور بمانید
 • در طول روز مقدار زیاد آب بنوشید
 • برنامه ورزشی منظمی داشته باشید
 • از مکمل های غذایی نیز استفاده کنید

نکات مهم دوران ریکاوری تزریق چربی به واژن

مراقبت های بعد از تزریق چربی به لابیاهای واژن از اهمیت بالایی برخوردار هستند ؛ زیرا به بهبودی سریع تر شما کمک کرده و منجر به ماندگاری بیشتر بافت تزریق شده میشوند. در روزهای ابتدایی پس از پروسه ، از سوی پزشک توصیه می شود که بر موضع هدف ، کمپرس یخ قرار دهید. همچنین داروهای مسکن و انتی بیوتیک تجویز شده باید سر موقع مصرف شوند. بر روی نواحی استخراج چربی ، به منظور جلوگیری از خونریزی ، پانسمانی قرار گرفته که با گذشت 48 ساعت می توانید آن را از محل بردارید. در این راستا ، جراح زیبایی زنان ، شما را از انجام برخی امور ، برای مدت محدودی منع می سازد که به شرح زیر هستند :

 1. به مدت یک هفته از دوش گرفتن با آب داغ و مالش و ضربه ناحیه ژنیتال اجتناب کنید.
 2. تا یک ماه نباید وارد جکوزی ، وان پر از آب داغ شوید ، لباس زیر و شلوار تنگ نپوشید و به ورزش هایی مثل سوارکاری نپردازید
 3. فعالیت های جنسی و تمرینات ورزشی سنگین نیز تا یک ماه باید متوقف شوند.
 4. تا رسیدن به بهبودی کامل ، سیگار کشیدن را کنار بگذارید

هزینه تزریق چربی به واژن

عوامل تعیین کننده مختلفی در هزینه نهایی این پروسیجر زیبایی اثر گذار هستند. تکنیک استفاده شده برای برداشت و استخراج چربی ، مقدار چربی مورد نیاز ، مهارت و تجربه متخصص ، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان و بسیاری از موارد دیگر ، در فرایند تعیین هزینه نهایی این پروسیجر ، نقش تعیین کننده دارند. زمانی که در جلسه مشاوره شرکت می کنید ، پزشک بعد از انجام بررسی های لازم ، اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار بیمار قرار می دهد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها