ترمیم لابیاپلاستی با گرفت

ترمیم لابیاپلاستی با گرفت چه مدت دوره نقاهت دارد؟ عوارض لابیاپلاستی را می توان به دو قسمت تقسیم کرد، یک قسمت عوارض عمومی همچون هر عملی، از جمله: خونریزی، باز شدن بخیه، باقی ماندن اسکار، هماتوم، عفونت که همه این موارد می تواند در عمل لابیاپلاستی اتفاق بی افتد. اما یکسری از عوارض لابیاپلاستی، عوارض اختصاصی لابیاپلاستی هستند، که مهترین عارضه برای آن عارضه زییایی است اما گاهی اوقات عارضه functional هم اتفاق می افتد.

ترمیم لابیاپلاستی با گرفت

اگر بعد از جراحی لابیاپلاستی مشکل عملکرد ایجاد شود و لابیا به طور کامل از بین رود، با هیچ روشی نمی توان این را جبران کرد، گاهی اوقات روش هایی همچون تزریق ژل و با تزریق چربی انجام می شود تا لبیای از بین رفته بازگردد، اما بهترین راهکار استفاده از گرفت است.

بیشتر بیماران بعد از استفاده از گرفت دچار مشکلات روحی می شوند و نمی توانند گرفت را قبول کنند، زیرا بافتی متفاوت از لبیا است و با افکار بیمار متفاوت است. در حالی که باید گفت افرادی که عمل ترمیم لابیاپلاستی را انجام می دهند، باید بعد از 5 تا 6 ماه صبور باشند تا پیوند عمل کند و بعد از گذشت این مدت می توانند تنها با یک سافتنینگ شکل بهتری برای لابیا ایجاد کند.

سافتنینگ بعد از گرفت

لازم به ذکر است که بعد از استفاده از گرفت ممکن است که چندین بار نیاز به اقدامات مختلفی باشد، سافتنینگ بعد از گرفت یکی از اقدامات اساسی است که به بهتر شدن نتایج کمک می کند. همچنین از انجا که بافتی که برای لابیا استفاده می شود یک بافت متفاوت است، در نتیجه ضخیم تر و بزرگ است، زیرا خود بافت بعد از برداشت کوچک می شود.

معمولا در مواردی که بیمار دچار مشکلات عملکردی است، تنها راهکار استفاده از گرفت است. اما با این حال گرفتی که برای بیمار استفاده می شود، نهایتا شکل اولیه و نرمال نیست، اما در عین حال با وجود بدی هایی که گرفت دارد، بهتر از نبود آن است. متاسفانه زمانی که لابیای بیمار به طور کامل از بین می رود، افراد به دنبال تزریق چربی و ژل هستند، به امید آنکه نبود لبیا جبران شود اما باید گفت هیج فایده ای برای بیمار ندارد، وقتی یک عضوی نیست باید آن عضو به هر طریقی درست شود و بعد از آن اقدامات زیبایی انجام شود.

ترمیم لابیاپلاستی با گرفت

چند وقت بعد از عمل اول لابیاپلاستی می توان عمل ترمیمی انجام داد؟

حداقل باید افراد 6 ماه صبر کنند، به دلیل آنکه در این 6 ماه باید بافت جا بی افتد و ورم بعد از جراحی از بین برود، زمانی که این بافت ورم دارد و دستکاری شود، نتایج خوبی از خود به جای نمی گذارد.

چه مدت بعد از جراحی ترمیمی می توان سافتنینگ انجام داد؟

6 ماه بعد از جراحی، فرد می تواند برای سافتنینگ اقدام کند.

آیا سافتنینگ هم دوره نقاهت دارد؟

بستگی دارد، گاهی سافتنینگ در حد یک لیزر انجام می شود و مورد خاصی ندارد، در این شرایط ممکن است هفته بعد بیمار مشکلی نداشته باشد، گاهی نیز این زمان متغیر است و به دو هفته نیز تغییر می کند. اما اصولا سافتنینگ ها بخیه ندارند، و در مدت زمان کوتاهی بیمار بهبودی خواهد داشت.

چرا باید ترمیم لابیاپلاستی انجام شود؟

در مواردی که به ترمیم لابیاپلاستی بی توجهی شود، ممکن است مشکل عملکرد ایجاد شود و آناتومی به صورت کلی از بین رود. تعریفی که برای یک لبیا زیبا وجود دارد اینگونه است که دو طرف لبیا ها صاف باشند، از لای لبیاماژور ها بیرون زده نشوند و تقریبا صاف باشند و هماهنگ با قسمت بالایی باشد، زمانی که بیمار هیچ لبیایی برایش باقی نمانده نه تنها از نظر زیبایی دچار مشکل است، بلکه از نظر عملکردی نیز به مشکل می خورد.

افراد کاندید برای ترمیم لبیاپلاستی نه تنها به دلیل زیبایی بلکه بیشتر به دلیل مشکلی که عملکرد برای آن ها ایجاد کرده است به متخصص زنان مراجعه می کنند.

آیا می توان از گرفت برای از بین رفتن هود نیز استفاده کرد؟

این کار امکان پذیر است اما به مراتب یک جراحی سخت است و به نسبت لابیا، گرفت هود سخت تر است. زمانی که هود از بین برود از روش های مختلفی می توان استفاده کرد، که بافت را بیشتر کرد.

آیا امکان همزمان گرفت و تنگ کردن واژن وجود دارد؟

بله این کار شدنی است، اما تزریق چربی با گرفت امکان پذیر نیست، زیرا در زمان گرفت لابیاماژور ها درگیر هستند و به هیچه وجه تزریق چربی امکان پذیر نیست.

بهترین کار این است که عمل گرفت چون عمل بزرگی است به تنهایی انجام شود، زیرا نیاز به ترمیم و خونرسانی دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها