لابیاپلاستی ترمیمی

شاید لابیاپلاستی ترمیمی برای شما هم عبارت جالبی به نظر برسد. ممکن هم هست تا به الان نمیدانستید که نتایج یک لابیاپلاستی ناموفق را می توان ترمیم کرد. پس خواندن این مقاله را ادامه دهید تا با این فرایند بیشتر آشنا شوید. زمانی که یک جراحی زیبایی را برای بهبود شکل ظاهری اندامی در بدن انجام می دهید توقع دارید که نتیجه جراحی برایتان رضایت بخش باشد. متاسفانه در برخی از بیماران این هدف محقق نمی شود. بیمارانی که جراحی آنها به دست یک جراح بی تجربه انجام شده یا از تکنیک های قدیمی در اجرای فرایند زیبایی آنها استفاده شده باشد اغلب از نتیجه جراحی شان ناراضی خواهند بود. بیشتر این بیماران به جراحی ترمیمی نیاز پیدا می کنند. یکی از جراحی های زیبایی رایجی که در میان بسیاری از بانوان جزو فرایندهای زیبایی پر طرفدار است، لابیاپلاستی می باشد که با هدف بهبود شکل ظاهری لابیای مینور انجام می شود. در صورتی که نتیجه ناموفق این جراحی، مشکلاتی از قبیل بافت اسکار بیش از حد، نا متقارن بودن دو لوب یا مشکلات ناخوشایند دیگری را بوجود آورد، جراحی ترمیمی مورد نیاز خواهد بود.

 

لابیاپلاستی ترمیمی

 

ترمیم لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی ترمیمی یک پروسیجر جراحی زیبایی برای ترمیم نتایج ناخوشایند بر جای مانده از جراحی اولیه است. این نتایج ناخوشایند ممکن است در پی سپردن جراحی به دست یک جراح بی تجربه یا استفاده از تکنیک های قدیمی بوجود آید. این مشکلات به بروز نتایج ناخوشایند منجر شده و به جای اینکه یک شکل ظاهری زیبا را در این اندام خلق کند باعث بدشکل تر شدن آن می شود. در طول ترمیم عمل لابیا ، جراح زیبایی زنان ، کلیه مشکلات ایجاد شده در طول جراحی اولیه را درمان کرده و نتیجه ای را خلق می کند که برای بیمار مطلوب باشد. گاهی پروسه ترمیمی شامل تشریح لابیای مینور می باشد. در برخی موارد جراح بافت اسکاری که باعث ایجاد درد در ناحیه لابیا شده و شکل ظاهری آن ناخوشایند است را بر می دارد.

داوطلب ایده آل لابیاپلاستی ترمیمی

قبل از اینکه به دلیل ناخوشایند بودن نتیجه نهایی عمل اولیه لابیاهای ناحیه تناسلی ، تحت جراحی لابیای ثانویه قرار بگیرید باید داوطلبی شما برای این روند تعیین شود. الزامات اصلی تعیین داوطلبی این پروسیجر بازسازی و ترمیم شامل موارد زیر می باشد:

 • قبلاً جراحی لابیاپلاستی انجام داده اید.
 • از نتیجه جراحی اولیه ناراضی هستید.
 • از سلامت عمومی کافی برخوردارید.
 • حداقل پنج ماه از جراحی لبیاپلاستی اولیه شما گذشته است.

موارد فوق جزو الزامات اصلی می باشند. شایان ذکر است جراحی ترمیمی لابیاپلاستی یک روند پیچیده است. با توجه به اینکه عمل اولیه لابیا فرایند برداشتن بافت اضافی و شکل دهی به لابیای مینور می باشد ، زمانی که این فرایند به درستی انجام نشود بر حسب نیازهای بیمار، عمل ترمیم لابیاپلاستی انجام خواهد گرفت.

علل نیاز به لابیاپلاستی ترمیمی

بیماران بنا به علل مختلف اقدام به انجام جراحی ترمیمی لابیا می کنند. چهار دلیل رایجی که به واسطه آنها قرار گرفتن تحت جراحی ترمیم لابیا مینور به یک الزام تبدیل می شود شامل موارد زیر می باشد:

عدم تقارن  : نا متقارن بودن لابیا مشکلی است که برخی بیماران بعد از جراحی لابیای اولیه با آن روبرو می شوند. وقتی جراحی لابیا به دست یک جراح ماهر و صاحب تجربه انجام شود، میزان پیرایش لوبها به حد کفایت بوده و هیچگونه عدم تقارنی ایجاد نخواهد شد. بعد از پروسیجر، دو طرف لابیای مینور باید یکنواخت و متقارن باشد. نامتقارن بودن باعث می شود که یک لابیا بلند تر از لوب دیگر باشد. این به هیچ وجه هدف یک جراحی موفقیت آمیز نیست. در واقع بسیاری از بیماران به دلیل نامتقارن بودن لابیا تحت جراحی قرار می گیرند تا تناسب بین دو لوب افزایش یابد. وقتی یک شکل نامتقارن در شکل ظاهری این اندام بعد از جراحی اولیه ایجاد شود، جراحی ترمیمی لابیاپلاستی در تهران مورد نیاز خواهد بود.

بافت اسکار دردناک : جراحی پلاستیک معمولاً بافت اسکار بر جای می گذارد. بافت اسکار خصوصاً در زمان سپردن جراحی به دست پزشکی که از روش های منسوخ شده برای اجرای جراحی استفاده می کند، نگران کننده تر خواهد بود. بافت اسکار می تواند به شکلی باورنکردنی در طول زمان باعث بروز درد و ناراحتی شود. بافت اسکار در اندام خصوصی مثل لابیا می تواند رابطه جنسی، ورزش و برخی فعالیت های فیزیکی را به یک تجربه دردناک تبدیل کند. بهمین دلیل بیمارانی که در جراحی اولیه آنها بافت اسکار شکل گرفته است برای ترمیم آن به جراحی لابیاپلاستی ترمیمی در تهران نیاز پیدا خواهند کرد. امروزه پزشکان با تجربه و ماهر با استفاده از تکنیک های پیشرفته در جراحی اولیه، این فرایند را به گونه ای انجام می دهند که بافت اسکاری از آن بر جای نخواهد ماند.

برداشته شدن مقدار ناکافی از بافت لابیا : دلیل رایج دیگری که باعث می شود برخی بیماران به جراحی ثانویه لابیاپلاستی نیاز پیدا کنند زمانی است که در عمل اولیه، بافت لابیای مینور به اندازه کافی برداشته نشده است. بسیاری بیماران، جراحی زیبایی لابیا را به دلیل ناراضی بودن از طول لابیای مینورشان انجام می دهند. اگر جراح در زمان برداشت بافت لابیای مینور محافظه کارانه عمل کند، کل هدف جراحی با شکست روبرو می شود.

خطوط بخیه برجسته : در طول عمل جراح برای برداشتن بافت اضافی از بخیه های کوچکی استفاده می کند. وقتی این بخیه با استفاده از تکنیک های مناسب و به شکلی صحیح زده شوند، بعد از پروسه، کمترین اسکار بر جای می ماند. اگر بخیه با روش های قدیمی و به شکلی نادرست زده شوند، خطوط بخیه برجسته ناخوشایند، نتیجه برجای مانده خواهد بود.

طبیعتاً هیچ بیماری دوست ندارد بعد از عمل، جای بخیه برجسته قابل رویتی در ناحیه درمان بر جای بماند. وقتی در پی ایجاد خطوط بخیه بزرگ، اسکار بدشکلی برجای بماند جراحی ریویژن لابیاپلاستی مورد نیاز خواهد بود.

وضعیت هود کلیتورال در لابیاپلاستی ترمیمی

در صورت نیاز و با توافق قبلی پزشک و بیمار، در طول جراحی ترمیمی لابیا، کوچک کردن کلاهک کلیتورال نیز انجام می شود. برداشتن اندکی پوست در بالای کلیتوریس می تواند به افزایش جذابیت رابطه جنسی کمک کند. البته، لازم به ذکر است که با توجه به حساسیت بالای این ناحیه در اندام تناسلی، حتماً باید اجرای فرایند به دست یک جراح ماهر انجام شود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی ترمیمی

 1. اکنون که تصمیم گرفته اید نتیجه لابیاپلاستی ناموفق خود را تغییر دهید لازم است بدانید که برای اطمینان از دستیابی به نتایجی که در خور و شایسته آن هستید چگونه باید روند ریکاوری تان را هموار تر کنید. در طول دوره ریکاوری از نظر روحی تا جایی که می توانید خودتان را قوی نگه دارید.
 2. استراحت کنید و به خودتان سخت نگیرید. بدن شما مشغول بهبود دادن زخم هاست پس حتماً فرصت این کار را به بدنتان بدهید. روی کمر دراز بکشید و برای کمک به گردش خون و اجتناب از لخته شدن آن آرام آرام قدم بزنید.
 3. جهت کمک به التهاب و درد، بر روی ناحیه جراحی شده کمپرس یخ قرار دهید. برای پیشگیری از آسیب دیدن پوست این کار را در فواصل 15 دقیقه ای انجام دهید.
 4. داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید. در زمان مصرف داروهای مسکن به هیچ وجه الکل ننوشید.
 5. هر روز زخم ها را چک کنید. حتی در صورت اجرای دستورات مربوط به مراقبت های بعد که از سوی بهترین جراح لابیاپلاستی ترمیمی در تهران ارائه می شود، ممکن است عفونت، ناحیه درمان را تهدید کند. اگر نشانه ای از عفونت را مشاهده کردید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
 6. ناحیه جراحی شده را تمیز و خشک نگه دارید. اگر ناحیه جراحی شده بدون رطوبت باشد روند بهبود به خوبی پیش خواهد رفت.
 7. رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید. برای به حداقل رساندن مشکلات مرتبط با دفع ادرار و مدفوع رژیم غذایی حاوی فیبر فراوان از قبیل میوه و سبزیجات را میل کنید. به این ترتیب از بروز یبوست و اسیدی شدن بیش از حد ادرار جلوگیری بعمل خواهد آمد.
 8. در زمان ادرار کردن ممکن است ناحیه تناسلی شما مورمور شود. یک ظرف اسپری را پر از آب کرده و در زمان ادرار کردن روی ناحیه جراحی شده آب اسپری کنید تا حس سوزش به حداقل برسد.

چه مدت بعد از لابیاپلاستی ترمیمی می توان رابطه جنسی داشت؟

تا شش هفته بعد از عمل مجدد لابیاپلاستی، لازم است از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. به بدنتان فرصت دهید تا به خوبی و به طور کامل بهبود پیدا کند. حتی بعد از سپری شدن شش هفته بازهم برای مقاربت عجله نکنید. به صدای بدنتان گوش کنید.

دوش گرفتن بعد از لابیاپلاستی ترمیمی

مراقبت از ناحیه لابیا که تحت جراحی قرار گرفته است، بسیار حائز اهمیت است. در روز اول بعد از عمل، بیمار می تواند دوش بگیرید و از سرویس بهداشتی استفاده کند. اما در زمان خشک کردن ناحیه جراحی، نباید کششی در آن اتفاق بیافتد. بعلاوه، تا زمان صلاحدید پزشک، بیمار مجاز به شنا کردن نمی باشد.

سوالات متداول

آیا بعد از لابیاپلاستی ترمیمی اسکار باقی می ماند؟

اسکار یا جای زخم بعد از هر عمل جراحی تهاجمی یک پیامد کاملاٌ طبیعی است. البته، خبر خوش این است که رد این اسکار به مرور زمان از بین می رود و می توان گفت که با گذر زمان محو خواهد شد. در کنار این نقطه قوت، جراح با تجربه تلاش می کند تا با به کار گیری نگاه هنری خود، برش ها تا حد امکان کوچک بوده و در موقعیت هایی ایجاد شوند که در چین طبیعی پوست قابل پنهان شدن باشند.

چه مدت بعد از عمل ترمیم لابیا می توان ورزش کرد؟

سرعت بهبود  پس از لابیاپلاستی ترمیمی در بیماران مختلف ، متغیر است بنابراین نمی توان زمان دقیقی برای از سر گیری فعالیت های ورزشی اعلام نمود. به طور کلی، از سر گیری ورزش در اکثر بیماران از هفته ششم به بعد آغاز می شود. پزشک دستورالعمل های شخصی را برای بیمار ارائه می دهد که بیمار برای اطمینان از دستیابی به نتیجه مطلوب، ملزم به دنبال کردن دقیق آنهاست.

آیا جراحی ریویژن لابیا درد دارد؟

مثل هر فرایند جراحی دیگری در این روند تهاجمی نیز بعد از اجرای پروسیجر، اندکی درد تجربه خواهد شد. در بیشتر بیماران، درد در طول چند روز فروکش می کند. تجربه سفر جراحی برای هر بیمار دارای ویژگی های خاص خود می باشد. با اجرای توصیه های پزشک می توانید از مطمئن ترین راه در مدیریت عوارض عمل از جمله درد، قدم بردارید.

آیا جراحی ترمیمی لابیا روی حس در این ناحیه اثر می گذارد؟

بی حس شدن ناحیه جراحی به دلیل ایجاد برش و آسیب دیدن اعصاب آن در فاز اولیه بعد از لابیاپلاستی ترمیمی ، طبیعی است. این بی حسی به مرور زمان رفع می شود و با ترمیم اعصاب ناحیه جراحی شده، حس از دست رفته، مجدداً به حالت نرمال باز خواهد گشت.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Zahra

سلام دكتر من ٤ ساله عمل لابياپلاستى كردم نزديك كليتوريسم يعنى لبه بغل كليتوريسم كه بهش وصل ميشه اون لبه اندازه ١سانت زيادى برداشته شده حين رابطه جنسى اذيتم ميكنه عفونت زنانه هم كه ميگيرم اون ١سانت همش ميخاره ميسوزه تاعفونتم خوب بشه جديدا هم از اونجا احساس تيركشيدن يهويي دارم 🙁 ميشه با اين مقاله پيوندى كه نوشتين درستش كرد بافت پيوند زد؟ زيبايي بخوره توسرم اون تيكه روميشه پر كرد جاشو ديگه اذيتم نكنه؟ افسردگى گرفتم واقعا پشيمونم اصلا ازكاريكه كردم

drkhalili

سلام بله عزیزم باید حضوری معاینه انجام بشه