ترمیم عمل لابیاپلاستی

ترمیم عمل لابیاپلاستی و گرفت لبیا مینور ها

زمانی که لابیا ها بیش از اندازه کوچک می شوند و هود، دستنخورده باقی می ماند( منظور از هود قسمت بالای لابیا ها که، کلیتوریس را پوشانده است ، می باشد) بیمار دچار عارضه penis form می شود . منظور از penis form این است که قسمت پایینی لابیا ها بیش از اندازه کوچک شده اند، اما قسمت بالایی همچنان باقی مانده است و همانند یک آلت تناسلی کوچک مردانه ظاهر می شود . اغلب این عارضه در شرایطی که جراحی لابیاپلاستی برای فرد باتکنیک اشتباه انجام شود، ایجاد می گردد .

برخی از افراد تصور می کنند که ترمیم لبیاپلاستی عملی است که بعد از لبیاپلاستی بار اول باید انجام داد، در حالی که اینطور نیست و عمل ترمیم فقط در بیمارانی انجام می شود، که عمل قبلی لبیاپلاستی آن ها با تکنیک غلط انجام شده و از نتیجه جراحی ناراضی هستند، پس اینکه عمل ترمیم لابیاپلاستی را همچون ترمیم بوتاکس و یا  کار های زیبایی در آرایشگاه ها  بدانیم، کاملا اشتباه است. جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم در بعضی موارد عمل بزرگی است، گاهی نیاز است برای ترمیم لابیا ها نیاز به استفاده از پیوند یا گرفت باشد. لازم است این نکته در نظر گرفته شود که حتما از جراحی بار اول شش ماه گذشته باشد، زیرا عمل ترمیم زود هنگام می تواند سبب بروز عوارض بدتر در فرد شود.

ترمیم عمل لابیاپلاستی

لایو دکتر لیلا خلیلی در مورد ترمیم لابیاپلاستی

همچنین ایجاد عارضه ای دیگر که نیاز به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی می باشد، حالت گوش سگی است. منظور از فرنولوم بالاترین قسمت لابیاها و محلی که لبیا مینور ها به بازوی کلیتوریس می چسبند، می باشد . اگر فرنولوم به درستی کوچک نشود، حالت آویزان پیدا می کند .
یک عارضه مهم دیگر که در جراحی لابیاپلاستی ممکن به دلایل مختلف تجربه شود، برداشت بیش از اندازه بافت است . متخصص زنان باید این جراحی را محافظه کارانه انجام دهد، در صورت برداشت بیش از اندازه لابیا ها ممکن است بیمار دچار حالت ریداکشن شود، به این معنی که تمام لابیا مینور در حین جراحی برداشته شود و تنها لبیا ماژور باقی بماند، در این شرایط زیبایی ناحیه تناسلی در بانوان ایجاد نمی شود و تاثیری منفی دارد، نه تنها از جنبه زیبایی بلکه از نظر عملکردی مشکلاتی همراه دارد .
در این شرایط بهترین انتخاب استفاده از گرفت است.

ترمیم عمل لبیاپلاستی

برای این روش درمان لازم است گرفت هایی از بافت های خود بیمار تهیه می شود و به ناحیه لبیا مینور ها پیوند زده شود . لازم است بافتی که انتخاب می شود بزرگ باشد به این دلیل که بافت بعد از برداشت حالت چروکیده پیدا می کند و کوچک می شود .
باید گفت احتمال 10 تا 20 درصد وجود دارد تا پیوند نگیرد، این احتمال به موارد زیر بستگی دارد:
در صورتی که بیمار به مصرف دخانیات اعتیاد داشته باشد .
عدم مراقبت کافی بعد از جراحی توسط بیمار.
یائسگی.
عدم خونرسانی کافی.
و… همگی می توانند در نتیجه موثر باشد.
بعد از عمل پیوند ممکن است که به جراحی ترمیمی نیاز باشد تا پیوند از نظر زیبایی اصلاح شود، پس می توان گفت این جراحی به نسبت سایر روش های جراحی های زیبایی زنان، پر هزینه تر می باشد .

آیا جراحی لابیاپلاستی عوارض دارد؟

در پاسخ باید گفت بله، عمل لابیاپلاستی همانند هر نوع جراحی دیگر می تواند عوارضی با خود داشته باشد، عوارضی مثل، هماتوم، جمع شدن خون، باز شدن بخیه، ایجاد گوشت اضافه و… اما از عوارض خاص لابیاپلاستی از لحاظ زیبایی است.بیشتر عوارض لابیاپلاستی در مواردی است که به روش مثلثی لابیا برداشته می شود، در صورتی که جراحی لابیاپلاستی توسط متخصص زنان با تجربه انجام شود، عوارض لابیاپلاستی شامل فرد نمی شود.

بهترین زمان برای عمل ترمیم لابیاپلاستی

بهتر است بعد از جراحی اولیه لابیاپلاستی، فرد حداقل تا 6 ماه جراحی انجام ندهد، زیرا در این مدت بافت هنوز ورم دارد و نتیجه خوبی از جراحی گرفته نمی شود .

بهترین راهکار برای جلوگیری از عوارض جراحی لابیاپلاستی

لازم است اول در انتخاب پزشک دقت کنید، ملاک خود را در این انتخاب هزینه قرار ندهید زیرا در صورت عدم تجربه کافی به مراتب هزینه بیشتری نیاز است.
بعد از جراحی مراقبت های لازم را در نظر بگیرید، دستکاری ناحیه جراحی سبب آسیب به بافت می شود .
به توصیه ها و روش درمان انتخاب شده، توسط پزشک اعتماد کنید . گاهی جراحی های همزمان با هم نتیجه خوبی ندارد.

انتخاب جراح لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یک عمل مینور است و از نظر عمومی یک عمل بزرگ نیست، به این معنی که خطر مرگ و میر و عوارض شدید برای بیمار ندارد، ولی از نظر زیبایی عمل لابیاپلاستی یک عمل بزرگ است و جراحی است که باید با دقت انجام شود، در صورتی که جراح با این عمل آشنایی نداشته باشد، ممکن است برای اصلاح نیاز به جراحی مجدد لابیاپلاستی باشد، اگر که بیمار در انتخاب جراح زیبایی زنان خود دقت نداشته باشد، ممکن است بار ها و بارها نیاز به جراحی باشد، اما همچنان نتیجه دلخواه از جراحی حاصل نشود، به همین دلیل به شدت توصیه می شود در انتخاب پزشکی که برای لابیاپلاستی انتخاب می کنید، دقت داشته باشید، این جراحی مربوط به حوزه زنان است و جراحان پلاستیک با آناتومی ناحیه تناسلی آشنایی ندارند به همین دلیل بهتر است این جراحی تنها توسط متخصص زنانی که در این زمینه آموزش دیده و با تجربه باشد، انجام شود.

معیار انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان

زیبایی زنان یک حوزه پزشکی جدید است و آموزش زیبایی زنان به صورت آکادمیک نیست و در دانشگاه ها یا مراکز دیگر تدریس نمی شود. یک جراح زیبایی زنان خوب باید آموزش درستی دیده باشد، دستگاه های خوبی داشته باشد و از ابزار و وسایل درستی انتخاب کند.خیلی از افراد معیار انتخاب برای جراح خوب را هزینه پایین در نظر می گیرند، در حالی که بعد ها ممکن است نیاز باشد چندین برابر برای اصلاح لبیاپلاستی قبلی هزینه کنند.

2 thoughts on “ترمیم عمل لابیاپلاستی

 1. Zahra - دسامبر 28, 2020 at 7:57 ب.ظ

  سلام دكتر من ٤ ساله عمل لابياپلاستى كردم نزديك كليتوريسم يعنى لبه بغل كليتوريسم كه بهش وصل ميشه اون لبه اندازه ١سانت زيادى برداشته شده حين رابطه جنسى اذيتم ميكنه عفونت زنانه هم كه ميگيرم اون ١سانت همش ميخاره ميسوزه تاعفونتم خوب بشه جديدا هم از اونجا احساس تيركشيدن يهويي دارم 🙁 ميشه با اين مقاله پيوندى كه نوشتين درستش كرد بافت پيوند زد؟ زيبايي بخوره توسرم اون تيكه روميشه پر كرد جاشو ديگه اذيتم نكنه؟ افسردگى گرفتم واقعا پشيمونم اصلا ازكاريكه كردم

  Reply
  • drkhalili - دسامبر 29, 2020 at 7:33 ق.ظ

   سلام بله عزیزم باید حضوری معاینه انجام بشه

   Reply

بخش نظزات

Call Now Button