تجربه عمل واژینوپلاستی

فهرست مطالب

تجربه عمل واژینوپلاستی

تجربه عمل واژینوپلاستی

واژینوپلاستی، یکی از روش های زیبایی زنان است که با هدف تنگ شدن ناحیه تناسلی و واژن انجام می شود. بسیاری از خانم ها با بالا رفتن سن و بعد از زایمان های طبیعی که دارند، متوجه تغییراتی در دستگاه تناسلی خود می شوند که شایع ترین آن گشاد شدن دهانه واژن است. گشاد شدن واژن نه تنها می تواند بر زیبایی ناحیه تناسلی تاثیر بگذارد و لذت جنسی را پایین بیاورد، بلکه می تواند منجر به بروز مشکلاتی مانند بی اختیاری نیز شود. تنگ کردن واژن که با عنوان واژینوپلاستی شناخته می شود، به رفع مشکلات گفته شده کمک خواهد. اما معمولا زمانی که صحبت از روش های زیبایی زنان می شود، بسیاری از افراد می خواهند اطلاعاتی در خصوص تجربه دیگر افراد از جراحی داشته باشند که در ادامه به بررسی تجربه عمل واژینوپلاستی خواهیم پرداخت.

واژینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

واژینوپلاستی به منظور سفت شدن عضلات واژن انجام می شود که در پی بارداری های متعدد و یا رابطه جنسی و بالا رفتن سن ضعیف و یا دچار کشیدگی شده اند. جهت انجام این روش به صورت جراحی، برش هایی در قسمت هایی از واژن که پوست شل و اضافی دارد، زده می شود و باقی مانده پوست به سمت هم کشیده خواهد شد. این روش را هم چنین می توان به کمک لیزر و یا با استفاده از نخ های جاذب نیز انجام داد تا زیبایی بیشتری حاصل گردد.

در واقع انرژی ساطع شده از لیزر، می تواند باعث تحریک تولید کلاژن در بافت شود که هر چه میزان تولید کلاژن بیشتر باشد، استحکام بافت نیز بیشتر خواهد بود و به مرور شاهد تنگ تر شدن ناحیه تناسلی و واژن نیز خواهیم بود. حتی نخ هایی هم که استفاده می شوند به گونه ای طراحی شده اند که باعث بهبود و افزایش کلاژن سازی می شوند و مزایایی هم چون لیفت واژن را نیز به همراه دارند. برای آن دسته از خانم هایی که علاوه بر گشاد شدن واژن از بزرگ بودن یا هایپرتروفی لابیاها نیز رنج می برند و پوست افتاده و آویزانی در این ناحیه دارند، امکان انجام همزمان واژینوپلاستی و لابیاپلاستی نیز وجود خواهد داشت.

تجربه افراد از عمل واژینوپلاستی چیست؟

بیشتر خانم هایی که خواهان واژینوپلاستی هستند، سابقه چندین زایمان طبیعی داشته اند و بعد از گذشت مدتی با کاهش میل و لذت جنسی روبرو شده اند که کیفیت رابطه شان نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. برخی خانم ها از ترشح ادرار به خصوص حین رابطه شکایت داشتند و بعد از انجام معاینات، درجاتی از سیستوسل و رکتوسل در آن ها تشخیص داده شد. معمولا زمانی که خانم ها با این قبیل مشکلات روبرو می شوند، کمتر سراغ روش های جراحی می روند و دوست ندارند که زیر تیغ جراحی بروند. اما با نجستجو در اینترنت و شرکت در جلسات مشاوره با متخصص زنان، می توان به این نتیجه رسید که تمها راه رهایی از مشکلات ناشی از گشاد شدن واژن، انجام واژینوپلاستی می باشد.

اگر بعد از جراحی، با خانم ها در خصوص نتایج انجام این روش صحبت کنید، حدود 99 درصد آن ها از بهبود کیفیت زندگی و رابطه شان و هم چنین رفع مشکلات عملکردی شان رضایت کامل دارند و انجام آن را به شما پیشنهاد می دهند. نکته مهم این است که شما حتما باید قبل از انجام این روش، با پزشک مشورت کنید تا میزان گشاد شدن واژن مورد بررسی قرار بگیرد و مشخص شود که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام این روش هستید یا خیر.

بیشتر بخوانید :

آیا سرطان رحم کشنده است؟

درمان عفونت های مقاوم

علت سیاه شدن واژن

تست سلامت پرده بکارت

دکتر لیلا خلیلی

دکتر لیلا خلیلی

متخصص زنان و زایمان و زیبایی، فلوشیپ جراحی زیبایی پلاستیک از آمریکا، فلوشیپ جراحی زیبایی زنان از آمریکا و اروپا، ملقب به مونالیزا در بین جراحان زیبایی...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =