تاثیر جراحی ژنیتال بر حس جنسی

آیا تاثیر جراحی ژنیتال بر حس جنسی صحت دارد؟ خیلی از بانوان قبل از انجام هر گونه جراحی زیبایی ناحیه ژنیتال در رابطه با ارتباط آن با حس و میل جنسی سوال دارند و بیشتر نگران از بین رفتن حس جنسی خود بعد از جراحی لابیاپلاستی، هودکتومی و غیره هستند، اگر شما هم تصمیم به جراحی زیبایی زنان دارید ادامه این مطلب دکتر خلیلی را مطالعه کنید.

تاثیر جراحی ژنیتال بر حس جنسی

قسمت های مختلف لابیا

 لبیامینور از قسمت های مختلفی تشکیل شده است، از جمله خود لبیامینور، قسمت هود یا همان ناحیه فوقانی لبیامینور که از نظر جراحی ناحیه بسیار مهمی است، قسمت فرنولوم، بازوهای کلیتوریس که کلیتوریس را به لبیا متصل می کنند و  خود کلیتوریس که همگی قسمت های مختلف لبیا محسوب می شود. جراحی زیبایی می تواند بر هر کدام از نواحی تاثیر گذار باشد، اگر جراح زیبایی زنان خود را به درستی انتخاب کرده باشید، می توانید با جراحی تاثیر بسیار خوبی بر عملکرد و زیبایی ناحیه ژنیتال خود داشته باشید.

لابیاپلاستی در زمان گذشته

عمل جراحی زیبایی لابیاپلاستی ، در زمان های قدیم به صورت سنتی انجام می شود، به این صورت که تنها هدف کوچک کردن لبیا بود، اما امروزه تعریف جدیدی از لبیا وجود دارد و آن این است که ضمن اینکه لبیا ها کوچک باشند، تناسب قسمت های مختلف لبیا در نظر گرفته شود.

آیا جراحی کلیتوریس در میل و حس جنسی موثر است؟

میل جنسی بیشتر مرتبط به فکر و ذهنیت افراد است و خیلی تاثیر پذیر از آناتومی جنسی نیست. در رابطه با حس جنسی،  در طول عمل لابیاپلاستی هودکتومی به اعصاب دست زده نمی شود و در رابطه با کلیتورال لیفتینگ نیز این جراحی باعث کاهش حس جنسی نمی شود، به این دلیل که کلیتوریسی که بیرون زده و زیر چادر نیست، مدام در معرض تحریک است و احساس درد دارند، زیرا آنقدر که در معرض هوا است حساسیتی مدام دارد.  در این شرایط بهترین کار این است کلیتوریس به سمت بالا لیفت داده شود تا زمانی که بیمار نیاز دارد، تحریک صورت بگیرد. به همین دلیل عمل کلیتورال لیفتینگ نه تنها باعث نمی شود حس جنسی بیمار از بین برود، بلکه در بیشتر شرایط باعث بهبود در حس جنسی نیز می شود.

همچنین خیلی از بیماران تصور دارند که با جراحی هودکتومی میل جنسی آن ها از بین می رود، در حالی که باید گفت،  هود قسمتی است که پوست ناحیه کلیتوریس را پوشانده است، در مواقعی که بزرگ و شل باشد، جراح زیبایی زنان تنها پوست را از اطراف برداشته می شود و این پوست هیچ ربطی به ارگاسم و حس جنسی بیمار ندارد و تنها از جنبه زیبایی برای بیمار مهم است تا عدم تناسب از بین رود.

لبیاپلاستی ماژور همزمان با لبیاپلاستی مینور

در 98 درصد موارد این در عمل نباید همزمان با یکدیگر انجام شوند. اگر که کاندید جراحی، نیاز باشد که عمل هود نیز انجام دهد به هیچ عنوان نباید به لبیاماژور دست زده شود.  زیرا احتمال اینکه بخیه های لیباماژور یا هود باز شود و بیمار با ناحیه درگیر شود به مراتب زیاد است، در نتیجه باید در ابتدا عمل هود و لبیا مینور با یکدیگر انجام شوند و بعد از از بین رفتن ورم در صورت نیاز، لابیاپلاستی ماژور انجام می شود.

لبیا ماژور به این صورت نیست که زمانی که  جراحی لابیاپلاستی ماژور انجام می شود، تنها باید طبق یک اندازه مناسب لبیاماژور ها برداشته شوند، زیرا دقیقا لبیاماژور ها در یک قسمتی از بدن هستند که تحت کشش هستند، اگر بیش از اندازه برداشت شود، جای عمل کشیده می شود و باعث باز شدن پوست و در نتیجه ظاهری زننده می گردد.جراحی زیبایی زنان یک جراحی بسیار مهم است که اگر به درستی و غیر آگاهانه انجام شود، نیاز به جراحی ترمیمی مجدد است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها