بیماری های پوستی ناحیه ژنیتال

بهترین راه برای تشخیص بیماری های پوستی ناحیه ژنیتال چیست؟ آیا مرحله تشخیص این بیماری های پوستی در روند درمان تاثیر گذار است؟  با توجه به توضیحات دکتر خلیلی ، ناحیه ژنیتال پوست است و همچون سایر نواحی بدن ممکن است دچار بیماری های پوستی  شود. متاسفانه به دلیل آنکه ناحیه ژنیتال مربوط به متخصص زنان است خیلی اوقات بیماران در زمان بروز بیماری سردرگم می شوند و بیماری آن ها تشخیص داده نمی شود، به این معنی که ممکن است بیمار دچار بیماری پوستی واژن شود و بعد از مراجعه به پزشک زنان، پزشک متوجه بیماری پوستی نشود، زیرا بیماری های پوستی همچون سایر بیماری ها نیست و در صورت عدم تشخیص و درمان فرد دچار عوارض بیماری پوستی می شود.

بیماری لیکن پلان

یکی از بیماری های شایع که می تواند ناحیه ژنیتال را گرفتار کند، بیماری لیکن پلان می باشد. بیماری لیکن پلان علائم پوستی مختلفی دارد، اما در ناحیه ژنیتال می تواند به صورت چسبندگی های قسمت های مختلف در ناحیه مورد نظر نمایان شود، گاهی دیده می شود، بیماران دچار چسبندگی لبیا ها، پرینه و گاهی اوقات چسبندگی واژن می شوند.

بیماری های پوستی ناحیه ژنیتال

چسبندگی لبیا ها

چسبندگی لبیا ها تنها مخصوص بیماری لیکن پلان و یا بیماری پوستی دیگری نیست، چسبندگی لبیا ها در دو برهه زمانی بیشتر اتفاق می افتد، یکی در کودکان، سن 2 تا 4 سال، زیرا میزان هورمون استروژن در این سن کم است و زمانی که این هورمون کم است، در نتیجه لبیا ها نازک تر هستند و احتمال چسبندگی به مراتب بیشتر است و برهه بعدی مربوط به سنین یائسگی می باشد، در سنین بالا میزان استروژن در بدن کم می شود و در نتیجه لبیا ها نازک می گردند و سبب ایجاد چسبندگی لبیا ها می شود، که گاهی نیاز به جراحی برای درمان چسبندگی می باشد. البته درصورتی که در مراحل اولیه بیماری تشخیص درست داده شود می توان با کمک دارو و پماد های درمان را انجام داد، اگر بیمار به دارو پاسخ نداد تنها راه برای درمان جراحی است.

درمان چسبندگی لبیا ها

در مراحل ابتدایی بیماری و در دختر بچه ها درمان چسبندگی لبیا کار آسوده تری است، متاسفانه گاهی برخی از افراد برای درمان چسبندگی و بیماری های پوستی ناحیه ژنیتال دیر مراجعه می کنند که همین امر می تواند سبب تشکیل بافت در این ناحیه شود، که تنها راهکار درمان برای آن ها درمان با کمک جراحی است.

توصیه دکتر لیلا خلیلی به خانم هایی که دچار بیماری های مزمن و یا خارش های مزمن، عفونت های مزمن واژن، احساس ناراحتی مزمن، تحلیل شدن های مزمن را داشته اند که حتی بعد از مصرف دارو نتیجه ای نداشته اند، لازم است این بیماران از نظر بیماری های پوستی، بیوپسی شوند تا بیماری آن ها تشخیص و درمان شود.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها