بیماری های پوستی ناحیه تناسلی

اگزما

بیماری پوستی اگزما یک بیماری خود ایمنی است که در ناحیه تناسلی خود را به شکل راش های قرمزرنگ و خارش دار نشان می دهد.

لیکن اسکلروز

لیکن اسکلروز بیماری پوستی است که در ناحیه تناسلی در دوران یائسگی به شکل ضایعه های سفید یا قرمز رنگ و سفت خود را نشان می دهد .

بیماری های پوستی ناحیه تناسلی

پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری پوستی شایع است که می تواند به شکل تکه های ضخیم خشک، پوسته پوسته، قرمز رنگ و خارش دار در ناحیه اندام تناسلی خود را نشان دهد و آزار دهنده باشد. شایع ترین نوع پسوریازیس در زنان پسوریازیس ماژور است که می تواند خود را به شکل ضایعات قرمز صاف و خشک نشان دهد و در صورتی که پیشرفت کند می تواند تا کشاله های ران را درگیر کند. بیماری پوستی پسوریازیس سلول های پوستی را دچار اختلال می کند. متاسفانه برای درمان این بیماری پوستی روشی ارائه نشده است اما می توان با استفاده از داروهای موضعی استروئیدی و غیر استروئیدی برای کاهش درد وکنترل علایم آن استفاده کرد. در صورتی که این بیماری پوستی ناحیه تناسلی را درگیر کند به علت اینکه پوست این ناحیه بسیار حساس است می توان از کرم های مناسب تجویزشده توسط پزشک استفاده نمود.

درماتیت تماسی

شستشوی بیش از حد واژن با استفاده از صابون و مایعات دیگر (دوش واژینال) و یا استفاده ی بیش از حد از مواد معطر مانند اسپری ها به منظور نظافت ناحیه ی تناسلی می توان باعث بروز بیماری پوستی درماتیت تماسی شود. از نشانه های بیماری پوستی درماتیت تاول های کوچک قرمز رنگ است که می تواند موجب خارش شود . برای کاهش این علایم و بهبودی توصیه می شود از شستشوی بیش از حد واژن خودداری شود و برای شستشو از شستشو دهنده های بدون بو استفاده شود. در صورتی که ناشنه های این بیماری آزار دهنده بود می توانید به یک پزشک مراجعه نمایید دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان می توانند در این زمینه مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

ویتیلیگو

لکه هایی در قطربین 2 تا 3 میلیمتر تا چند سانتی متر به رنگ شیری و سفید رنگ نشانه بیماری پوستی ویتیلیگو است. این لکه ها بدلیل اینکه سلول های رنگدانه پوست دچار اختلال می شوند و خاصیت ساخت رنگدانه خود را از دست می دهند به صورت کانونی فقط در یک نقطه یا بصورت پراکنده بوجود می آیند. با استفاده از داروهای موضعی می توان علائم این بیماری را کاهش داد

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها